Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku.


Hosť

#526

2016-04-20 10:14

Narodili sme sa v nadhernej zelenej krajne, s vodnym i prirodnym bohatstvom, prosim nech to tak ostane aj pre nase deti a dalsie generacie.
Naucme sa si prirodu chranit a vazit si ju. Ved ona zo svojho rozdava zadarmo, nic za to nepyta, Za cerstvy vzduch, liecive bylinky, krasu kvetov, dostatok pitnej vody, mineralov....
Dakujem, Eva Homolova

Hosť

#527

2016-04-20 10:39

Stromy sú živými bytosťami, ktoré uctievali už Kelti. Žijú pokojným životom, vyvíjajú sa pomaly a za celé stáročia získavajú múdrosť a nadhľad nad svetom. Stromy v sebe nesú obrovskú životnú silu.

Majestátne stromy sú napojené na energiu vesmíru a tú vyžarujú ďalej. Stromy tak dokážu energiou nabiť aj človeka. Sú zdrojom jednej z najčistejších energií. Vedľa svojej energie odovzdávajú aj pokoj, trpezlivosť a rovnováhu. Pomáhajú zbaviť sa stresu každodenného života...
zdroj: Sila a energia stromov

Hosť

#528

2016-04-20 12:28

Devastácia životného prostredia SR dosiahla gigantické rozmery, ktoré nemajú obdobu v histórii Slovenska. Organizované skupiny orientované na svoj osobný profit cielene ničia prírodné bohatstvo patriace nám všetkým za nezúčastneného prizerania Ministerstva životného prostredia SR. Mám pocit, ako by sa cez územie SR prehnali hordy Barbarov, ktorí ničia všetko, čo im príde do cesty. Dúfam, že v ľuďoch prevládne duch sebazáchovy, zodpovednosti voči naším deťom a podarí sa nám tento trend spoločne zastaviť.

Hosť

#529

2016-04-20 15:51

POCHADZAM Z MALEJ Dediny zo Stredneho Slovenska okresu Prievidza Tuziny, ako konci dedina mame les, je tam tabula Strazovske lesy chranena oblast. CHODTE SA TAM POZRIET, DENNE SA VYVAZAJU AUTA DREVA ! Ako je to mozne, ze v chranenej oblasti, taka devastacia. Dokonca tam dali zakaz vjazdu inym motorovym vozidlam, aby nerusene mohli vyvazat. Toto sa deje cca 2 roky, dokedy ?. KTO TAKE NIECO DOVOLIL ?

Hosť

#530

2016-04-20 16:15

Stromy povazujem za prvorady prvok v nasom biotope, v kazdej lokalite! Bez stromov nieto prijemnej ani uzitocnej krajiny. Bez strom nastava erozia a degradacia zivotneho prostredia. Vyruby sa mnozia ako virus, a zodpovednost za tuto de facto skoro kriminalnu aktivitu treba vyvodit. Mnozia sa pripady "expertneho" dovodnenia, ale aj svojvolnosti. Slovensko treba zveladovat, nie devastovat alebo ekonomicky vykoristovat stromove porasty v prospech par ludi na ukor spolocnosti a prirody.

Hosť

#531

2016-04-20 16:37

Pretože tých stromov je stále menej. Kde sa len pozrieme všade sa rúbe, no s vysádzaním to už tak nie je.

Hosť

#532

2016-04-20 16:58

Dakujem pani inzinierke haltovej , ze sa podujala na tento akt.

Hosť

#533

2016-04-20 17:22

Pretože už tu za chvilu zeleň nebude

Hosť

#534 Re:

2016-04-20 18:58

#530: -       To nie je "de facto skoro kriminálna aktivita"...    To už je de facto kriminálna aktivita !!!   Za čo sú zodpovední všetci od Ministerstva životného prostredia cez krajské, okresné a obecné úrady ŽP, ktoré s tichým súhlasom a arogantnou ignoranciou, túto genocídu na prírode tolerujú...  a dovoľujú pre pochybné záujmy štiepkárskych mafií... 

 


Hosť

#535

2016-04-21 06:09

Pretoze je dobra

Hosť

#536

2016-04-21 10:24

Som proti je to barbarstvo čo robia Slovensko bude za chvíľu bez stromov

Hosť

#537

2016-04-21 10:38

Myslím že nastal čas, aby ľudia pochopili, že devastáciou lesov a nešetrným prístupom k prírode likvidujeme v prvom rade sami seba.

Hosť

#538

2016-04-21 11:37

Už doteraz bola situácia výrubov stromov znepokojujúca. Odlesňovanie je bezpochyby jedným z najrozšírenejších populačných problémov. Význam stromov si mnohí ľudia neuvedomujú a následky za svoje komerčné správanie podceňujú. Rozhodla som sa podpísať danú petíciu, pretože prírodu treba chrániť, starať sa o ňu, pretože bez nej by sme tu neboli.

Ďakujem, M.Š.


Hosť

#539

2016-04-21 13:43

za posledných 5 rokov sa ťažba dreva zvýšila skoro o 100%Za pár rokov naše vnúčatá budú lesy poznať len z obrázkov.

Hosť

#540 Re: Re:

2016-04-21 13:48

#534: - Re:  

 treba sa pozrieť na to,kto z politikov vlastní drevárske firmy a hned sa vie prečo sa nič nerobí.


Hosť

#541

2016-04-21 16:53

podporiť správnu vec

Hosť

#542

2016-04-22 07:44

súhlasím s petíciou ,pripomenúť výrub stromov,konkretne Lipy,a to v obci Košice-Ťahanovce-podotýkam že stromy sú síce staré ale v ich korunách žije ,vela chránených druhov vtákov

Hosť

#543

2016-04-22 11:18

Už niet lesa kde by sa človek mohol prejsť bez toho aby po pol hodine nenarazil na holorub. Režu vojenské lesy, štátne lesy, urbáriaty, po nás potopa. Potom sa čudujú, že sú záplavy po prívalových dážďoch, veď tú vodu nemá čo zadŕžať a stečie z kopcov ako po streche.

Hosť

#544

2016-04-22 22:11

V současné době roste přibližně 422 stromů na jednu osobu, ale jestli tento trend bude pokračovat i nadále, tohle číslo se sníží za 150 let na 214. Je načase si uvědomit sílu člověka na tuto planetu a začít ji usměrňovat k lepšímu cílu.

Hosť

#545

2016-04-23 11:33

Túto petíciu som podpísal preto že sa cítim povinný chrániť naše prírodné dedičstvo pre ďalšie generácie a preto že mňa bolí srdce keď vidím ako chamtiví "podnikatelia" rabujú naše lesy a vyvážajú guľatinu za bakšiš do cudziny.

Ing. Dušan Borovský

Hosť

#546

2016-04-24 10:41

znepokojuje ma stav zelene na Slovensku a postoj zodpovedných orgánov k nej.

Hosť

#547

2016-04-24 10:43

Nie je mi ľahostajný stav zelene na Slovensku. Kompetentní by mali začať konať za zlepšenie stavu zelene na Slovensku.

Hosť

#548

2016-04-24 13:04

Aj v Kysuckom Novom Meste je zúfalý stav jednak v meste a všetky kopce sú takmer vyrubané. Už sa nedá ísť ani na turistiku, nemá človek z toho žiadny pôžitok, len v ňom vrie zlosť. Predať drevo urbariát ani poriadne nevie a ostáva po drevorubačoch len kopa konárov. Je to všade na zabitie, zničené chodníky, studničky, polom. V meste stromy orezávajú na kláty,takmer všetky stromy po týchto rezoch postupne odhnívajú, preto som rada, že niekto sa proti tomuto postavil za celé Slovensko. Stromy pre nás nemajú hodnotu. Ďakujeme Koptáková
rtl

#549

2016-04-24 14:05

Pri takomto spôsobe života sa raz ľudstvo určite vráti na stromy. Tak kto chce mať istotu niekoľkých konárov pre seba nech si zasadi už teraz vlastný strom.... A na tých bezdomovcov s pilami a sekerami v rukách budeme sr.t zhora...


Hosť

#550

2016-04-24 15:08

Vdaka stale hojnemu mnozstvu lesov na Slovensku ich berieme ako samozrejmost, pri cestach v zahranici som videl prilis vela prikladov ako sa toto lahko moze zmenit. Lesy su nesmierne dolezity prirodny zdroj, ktory treba chranit a zveladovat.



Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...