Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Za okamžité zastavenie výrubov stromov na celom Slovensku.


Hosť

#201

2016-04-09 20:55

Nie je co dodat. U nas sa vyrubuje vsetko naokolo pre svedsku firmu Swedspan a pre vykurovanie nasho mesta stiepkou. Lesy miznu zo dna na den.

Hosť

#202

2016-04-09 21:00

Nemôžem sa len tak pozerať, ako nenažranci ničia našu krajinu pre viac a viac peňazí. Nepatrí len im, ale aj nám a našim deťom a vnukom a ďalším generáciám.

Hosť

#203

2016-04-09 21:05

Pre matku Zem

Hosť

#204

2016-04-09 22:25

ludia s jasterymi ocami nemaju radi lesy. ja ano.
Tereza
Hosť

#205

2016-04-09 22:29

Naše protesty v mestskom merítku sú neúspešné, píly bzučia a bzučia....

Najnovšie ide o lipovú alej pri Hrone. Banská Bystrica.


Hosť

#206

2016-04-09 23:17

Tu niet co dodat. Je velkou hanbou, co sa voci prirode dnes v SR pacha.

Hosť

#207

2016-04-09 23:36

...lebo chcem, aby bola ochránená krása našej krajiny aj pre naše vnúčatá . Aby z nej pre zdravý život ostali aspoň lesy a voda !!! Cítim potrebu chránit prírodu pred ekonomickým pľundrovaním a som za potrebu naložit s jej bohatstvom maximálne šporovlivo .

Hosť

#208

2016-04-09 23:59

Moja krásna dedina je z roka na rok viac a viac zdevastovaná v dôsledku výrubu stromov, pre ktorý sa vždy nájde nejaké trápne ospravedlnenie. Najprv na bývalom ihrisku vyrúbali množstvo krásnych topoľov, potom vyťali nádhernú borovicu pred gréckokatolíckym kostolom a na mieste pamiatkovej, zákonom chránenej storočnej lipy, ktorá už bola údajne pristará, nenechali ani vyrásť nové, rašiace mladé lipky... Najväčšia katastrofa prišla, keď v centre obce nechala starostka svojvoľne vyrúbať desiatky krásnych zdravých stromov v čase, kedy majú najviac miazgy. Z tejto katastrofy sa nemôžem dodnes spamätať nielen ja, ale ani mnoho iných obyvateliek a obyvateľov našej obce. Najnovšie boli, znova bez akejkoľvek náhrady, zrezané smreky pred miestnym obchodom. Nie je tam nič, len holá plocha. Kedy skončí táto strašná devastácia, proti ktorej som bezmocná?! S.O.S.
Dobroslav

#209 pár bodov na zamyslenie

2016-04-10 00:06

Aj bez klimatickej konferencii v Paríži v decembri 2015 by sme si mali chrániť lesy pred finančnými záujmamy jednotlivcov nad väčšinou.
Na zamyslenie a lepšie rozvinutie, prípadne zlepšenie návrhu:
1. Lesy by mohli byť rozdelené ako:
    - primárne chránené lesy - žiadny výrub, ponechanie aj padnutých stromov v lese. Tu by sa malo obyvateľtvo dohodnúť, že koľko percent majú tieto lesy tvoriť bezpodmienečne.
    - sekundárne chránené lesy - Ťažba prevažne padnutých stromov a nejaký limit na rok na výrub. Tu by sa mohlo vypočítať na domácnosť, koľko kubíkov treba na zimu a zo spoločného bohatstva si rozdeliť bezplatne pre obyvateľstvo na energetické účely, alebo aj účely stavebnícko-nábytkárske.
2. Poľovanie vs Ne-poľovanie: V primárnych lesoch by človek nemal zabíjať svojich zvieracích bratov a sestri a teda nepoľovať v tých lesoch, nechať nech majú domovy aj iný obyvatelia Zeme.
    Sekundárne lesy by mali byť rozdelené podľa hlasovania na tie, kde sa tiež nebude poľovať (pre tých, ktorý sa do prírody idú učiť, sledovať, objavovať a nechcú aby boli náhodným terčom vlastného druhu, ktorý si tam ide odbaviť hnev a stres s puškou v ruke) a na tie, kde si užijú svoje aj poľovníci.
3. Mimo tému lesov, ale dôležité. Zavedenie nového spôsobu platenia dane za nehnuteľnosti a pozemky a to oslobodenie od dane, ak sa uspokojí človek s PRIEMERNOU OBYTNOU ROZLOHOU na obyvateľa.
    - Vypočítať PRIEMERNÚ OBYTNÚ ROZLOHU na 1 človeka pri 10mil. populácii(teda dvojnásobnej populácii).
    - kde PRIEMERNÁ OBYTNÁ ROZLOHA = CELKOVÁ ROZLOHA ŠTÁTU mínus NEOBYTNÁ ROZLOHA
    - kde NEOBYTNÚ ROZLOHU tvoria vodné toky, jazerá, pramene, lesy a iné neobýtné rozlohy.
    - Z tej priemernej obytnej rozlohy, ktorá vyjde z rovnice sa NEBUDE PLATIŤ DAŇ, proste je to jedno zo ZÁKLADNÝCH ĽUDSKÝCH POTRIEB, POTREBA OBYDLIA.
    - ďalšie "extra" rozlohy vo vlastníctve môžu byť spoplatnené a to násobkami (2xPriemer=2xzákladná daň, 3xPriemer=3xzákladná daň, ...), aby nebola motivovaná túžba nenásytného vlastníctva.
4. Na vlastnom pozemku, ktorý máme počas života vo vlastnej správe, si každý stavia budovy, garáže a iné stavby na vlastné účely bez nároku na ďalšie nezmyselné dane.
5. Ochrana územia v okolí vodných prameňov, aby sme si vlastné pramene neznečisťovali a mohli ich s čistým svedomým piť, bez nutnosti piť zdraviu škodlivú chlórovú vodu z vodovodu, hoci obsah chlóru je v "zákonom stanovenej norme".
6. Odpad z ČIERNEJ (fekálnej) vody nemiešať so SIVOU (saponátovou) vodou.
   ČIERNU ODPADOVÚ VODU kompostovať s celulózovou hmotou(drevinami, lístím, trávou) a využiť na tvorbu humusu, namiesto znečistenia živých vôd časticami antikoncepcie a inej farmako-chémie v odpade.
   SIVÚ ODPADOVÚ VODU nechať v "uzavretom systéme" cez 3 nádrže nechať odstáť a prírodne prefiltrovať a neškodnú vodu použiť na zavlažovanie osobných záhrad, verejných parkov, atď.
   Žiadnu z týchto odpadov NEVLIEVAŤ do živých vôd za žiadnych okolností. Dokonca ani z tzv. "čističiek". Úplná zbytočnosť a zaručené znečistenie živých vôd úplne zbytočne, len z nevedomosti, lenivosti a biznise s čističkami.
7. TUHÝ odpad separovať a rozložiť na pôvodný surový materiál, ktorý sa opäť môže dať do obehu, alebo lepšie povedané do kolo-behu(tvorivého kruhu).
8. Namiesto ZÁKONOV písať ODPORÚČANIA, na ktorých sa spätne podielajú ľudia. Teda nie systém hore nakážeme, dole poslúchajte.
9. Namiesto strašenia POKUTAMI upozorňovať, učiť a odporúčať.
   V súčastnom systéme sa pokutami a trestným registrom vedú len zoznamy ľudských chýb, omylov a zlých vlastností. Teda pozornosť je zameraná na ľudské omyly a slabé chvíle. Nie je dostatočnou motiváciou nedostať sa na trestný zoznam.
   Je potrebné motivovať k ušlachtilým činom, ktoré vyzdvihujú silné ľudské stránky a dobročiny.
   Súčastný systém je CUKRÍK alebo BIČ, len bez Cukríka, teda ostáva len bič. A ešte sa ľudia skladajú na príjmy tých čo ich mlátia tým bičom stále, keď vyviedli niečo proti zákonom, ktoré píšu tiež proti nim.
10. Sú aj ďalšie body, ale na ďalších 50 rokov úplne stačí poriešiť tých prvých 9 a väčšina by mohla byť spokojná, dokonca aj znečistenie by mohlo byť poriešené, aj klimatické zmeny.


Hosť

#210

2016-04-10 00:31

lebo sa nemožem divať na zdevastovane lesy vmojom okoli

Hosť

#211

2016-04-10 01:00

Nezelam si aby sa vyrubovali stromy ked to nieje potrebne. Nicit pracu ludi ktori ich pred desiatkami rokmi sadili Za ucelom mat kyslik mat Krasnu a zdravu prirodu pre dalsie generacie.

Hosť

#212

2016-04-10 05:09

Preto lebo je tazke pozerat sa na to co sa tu deje ked som sa nasťahovala na Brezovu bolo tu krastne a teraz nam pred očami miznú stromy velke casti lesa a kde to konci v kotolni ako drevostiepka dokedy to tak pojde !!!!!!!!!!Je to strasne.Chranme si prirodu

Hosť

#213

2016-04-10 05:19

Ide mi o ochranu prirody.

Hosť

#214

2016-04-10 05:23

keď vidím ako rakušania rúbu holorubom stromy v okolí Dobšinej a o nič následne sa nestarajú-sadenie atd. tak aspoň
naša vláda by sa mala starať o lesy

Hosť

#215

2016-04-10 05:37

Tý čo rúbu naše stromy naše lesy nech sa idú dementi okamžite zakopať do púštneho žeravého piesku s vytrčenou gebuzňou a to s okamžitou platnosťou.

Hosť

#216 Ty človek liklidator

2016-04-10 05:40

1 strom = jedna klimatizačná jednotka na 15 metrov štvorcových.  Ty chuj s pilkou odrež si paprču.


Hosť

#217

2016-04-10 06:09

Nesúhlasím s výrubom stromov, pretože sa tu nekontrolovateľne a nezodpovedne, neodvôvodnene šafári, čoho som bola svedkom aj pri snahe o výrub stromov, starej aleji v Šuranoch. Dúfam že sa tento výrub smerom na Tonu zastaví a kompetentní si budú vážiť to čo naši predkovia zasiali. Naše prírodné bohatstvo a tak i ráz krajiny sa devastuje.


Hosť

#218

2016-04-10 06:17

denno-denne vidim auto za autom plne naložené drevom a chodim aj po horách a vidim nekoordinovaný výrub lesa som proti a chcem zmenu zakonov

Hosť

#219

2016-04-10 06:21

Aby som mal aj o 10 rokov co dychat ! A mam rad prirodu samozrejme.

Hosť

#220

2016-04-10 06:21

Záleží mi aby sme žili v kvalitnom životnom prostredí, dýchali čerstvý vzduch a jedli kvalitné bio potraviny vypestované v našich podmienkach. Stromy a všetky rastliny sú základ pre život. . Je čas naprávať zdevastovanú krajinu necitlivým zásahom niektorých jedincov. Preto nie je namieste aby sa páchali vyrubávaním stromov ďalšie škody, ktoré budré

Hosť

#221

2016-04-10 06:23

Lebo mi záleží na životnom prostredí.

Hosť

#222

2016-04-10 06:38

V Piešťanoch bývame 28 rokov. Neoddeliteľnou súčasťou panorámy kraja bola topoľová alej vedľa cesty smerom k hati nádrže Sĺňava v katastri obce Drahovce. Túto jar všetky možno 40-ročné ZDRAVÉ stromy niekto vyrezal (žeby za tým stáli tí, čo dostali dotácie na elektrárne?) Ostali po nich pne v priemere 1 až 1,5 metra. BEZ HNILOBY!!! Je mi z toho smutno. Musíme to zastaviť!!!!

Hosť

#223

2016-04-10 06:40

Odporúčam výrub hláv Tí , ktorí výrub podporujú.

Hosť

#224

2016-04-10 06:46

Prečo podpis k petícii? Lebo v kraji kde žijem nezostal ani strom na svojom mieste. A to prosím zostali po stromoch zdravé pníky. A drevo sa odvážalo prevažne v noci!

Hosť

#225

2016-04-10 07:03

Výruby a ničenie nelesnej drevnej vegetácie je totálne drancovanie prírody len v záujme biznisu ale s obrovským dopadom na biodiverzitu, významne to poškodilo stabilitu nížinných ekosystémov, v odlesnených nížinách sa strácajú úkrytové, odpočnkové, trofické a reprodukčné stanovištia živočíchov, EU svojími nepremyslene investovanými dotáciami na výrobu štiepky značne prispela k tomu aby sa drancovala príroda Slovenska. Veľmi podobná je situácia s podporou budovania tzv. protipožiarných ciest.Je nevyhnutné bezodkladne zmeniť hospodársku stratégiu EU!



Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...