ZA ZACHOVANIE ÚRADU SPLNOMOCNENCA VLÁDY PRE RÓMSKE KOMUNITY

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií ZA ZACHOVANIE ÚRADU SPLNOMOCNENCA VLÁDY PRE RÓMSKE KOMUNITY.


Hosť

#1

2016-04-04 07:46

da bi se uspesnije sprovedile demokratske procese jedne republike. ako sezaistaima voljadase pomogn euspesno dase integrira razvija i emancipira romaskazajednicada bi zivela dostoinstvom ponosom i ako bi sehteloda se vrednjujuromskesemejne vrednosti onda trebase dat sansa kao motivacija da ROM bude delegat poslanik ili parlamentarackako i u svihrelevantne institucije drzave u kojese on se nalazi zivi radi i uci educirase ,gradi tvori radzase i umire tamo
Branislav Petrobski Menager Romske Kulture R Makedonija

Hosť

#2

2016-04-04 07:56

Pisem tuto peticiu aby veci verejne nasmu narodu romskemu prislusili nam romom.Ohradzujem sa voci prideleniu nasich veci verejnych aby prislusili madarskej politickej strane Most-hid . V minulosti uz dokazali ze nic nedokazali pre romov urobit.potrebujeme aby nas urad viedol rom

Hosť

#3

2016-04-04 07:57

Pretoze my zalezi na vyvoji romov na slovensku a podmienkach v ktorich budeme zit

Hosť

#4

2016-04-04 08:10

Predovšetkým doktnutý úrad potrebuje kompetencie- právomoci, kredit a najmä aby ho verejnosť a poltici brali vážne.

Hosť

#5

2016-04-04 08:55

Riešenie rómskej problematiky je závažnou úlohou súčasnej spoločnosti v SR. Podľa môjho názoru je potrebné zainteresovať a aktívne o.i. hlavne Rómov, ktorí by mali prevziať zodpovednosť a vložiť sa osobne do riešenia tejto problematiky čo môže byť cez úrad splnomocnenca intenzívnejšie.

Hosť

#6

2016-04-04 08:59

Som za splnomocnenca slovenskej republiki aby bol a zastupoval nas romov romsky obcan nie madarsky som za petra pollaka vykonaval svoju funkciu spravne dvoverujem mu

Hosť

#7

2016-04-04 10:20

Cela kauza rómskeho problému sa týka Romov.
p. Pollak držal tuto overenú kauzu a všetky problémi v rukách, kde som bol jasný smer na vyriešenie problémov ktore boli a aj sú. Podpísal som tuto petíciu aj kvoli tomu, ze Maďarska strana nemôže riešiť rómsky problém, proces ktory vytvoril p. Pollak. Vytvorený plan, ktory sa dostal na miesto, kde sa tym zmierňujú všetky problémi co sa týka romov.

Hosť

#8

2016-04-04 10:34

Nesuhlasim aby Madarska mensina zijuca na. Slovensku. Rozhodovala. O Romskej mensine a vyberala madarskeho splnomocnca uradu vlady

Hosť

#9

2016-04-04 10:53

Prestaňme a konečne prizerať čo s nami bude .

Hosť

#10

2016-04-04 13:00

Zabudli sme otvorene povedat, ze na juhu zlovenska musia romovia chodit do madarskych skôl , pri scitani ludu tam madarski komisari do kolonky narodnost zapisu aj bez opytania madarsku a ze madari nikdy nepriznaju, ze v ich celkovom pocte je minimalne 1/4 romov!!!

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2016-04-04 13:07



Hosť

#12

2016-04-04 13:11

Splnomocnenec vlády pre rómske komunity je jediné reálne prepojenie tejto komunity s vládou a jej rozhodnutiami...
Ak by bol splnomocnenec pre národnostné menšiny, nemám nič proti súčasnému kandidátovi... aj keď mám ukrajinskú národnosť.

Hosť

#13

2016-04-04 16:40

Spravny ludia by mali byt na spravnom mieste .Je dvolezite aby sa nadalej venovalo romskym problemom,pretoze im treba ukazat spravnu cestu. Riesit romsku problematiku by mal riesit romsky splnomocnenec,lebo ma k nim blisie a vie kde sa problemy vyskituju najviac.

Hosť

#14

2016-04-04 21:20

Nechapem kde uz nasa krajina speje vsetko co sa robi a vykonava v prospech romov rusia hlavna vec ze chcu riesit romsku problematiku taky ludia a politcke strany , ktore ani raz nenavstivili romsku osadu a neriesili ziadny problem !!!!! No musim sa opravit pred volbami sa nasli aj taky ktory si zaistovali postup v ciganskych osadach ale len pred volbami a viac tam nevkrocia! !!Som za zachovanie Uradu splnomocnenca vlady pre romske komunity.

Hosť

#15

2016-04-04 23:25

Aby resili romsku problematiku na slovensku z romskej narodnosty zijuci na slovensku


Hosť

#16

2016-04-05 05:41

ano my Komnitné Centrum uja Eda, v Roznave,, suhlasime s petíciou, aby sa zachovalo urad romskeho splnomocnenca vlady, a nie Most Híd, nakolko splnomocnenca vlady pre romsku manšinu moze vykonavat len romsky splonomocnenec z radu romov , ktory uz ma skusenosti s romami ,

Hosť

#17

2016-04-05 19:44

Som romka a tiez clovek spravami chcela by som zvolit petra polaka a to preto lebo rozumie nam romom

Hosť

#18

2016-04-06 04:12

pretože tento úrad je zatiaľ potrebný

Hosť

#19 Re:

2016-04-06 08:21

#5: -  

 Ale co sme stoho mali minule 4 roky nic uplne nic pan polak pre nas neurobil nic tak nac tam roma aby sa ibohatil na romoch netreba tam nikoho aj tak rom romovi nepomoze ale este ho potopi cest vinimkam 


Hosť

#20

2016-04-06 11:38

Ked že je SVPRK tak vie pracovat len ROM a nie niekto kto nema šajnu o romskej komunite .

Hosť

#21 Všetci chceme svojho splnomocnenca

2016-04-06 13:35

Nechápem, prečo by mali mať cigáni svojho splnomocnenca. Sú občania ako ktokoľvek a svoje občianske práva majú zaručené v ústave. Svoje problémy odmietajú riešiť, lebo sa spoliehajú na to, že im vždy bude pridelený nejaký zástupca a bude ich pestovať ako v bavlnke. Splnomocnenci nič neriešia, iba vytvárajú problém a robia ho ešte väčší, aby dokázali svoju opodstatnenosť a zbytočné vyhadzovanie obrovských peňazí. Ak sa chce niekto naučiť plávať, je najlepšie hodiť ho do vody a pre istotu na neho dozerať. Cigáni sa chcú naučiť plávať, ale do vody nechcú ísť. A splnomocnenec zatiaľ rieši teplotu a farbu vody a či sa naučia plávať, to ho nezaujíma.


Hosť

#22

2016-04-06 19:18

Urad splnomocnenca vlady by mal viest a riadit clovek ktory rozumie problemu a vie ho aj vyriesit...takze som za to aby to bol Rom,,cigan,, . Clovek ktory by mal viest,riadit a sefovat na na tomto pre vsetkych romov tak. vyznamnom a prospesnom poste by mal byt taky ktory sa tomu venuje dlhodobo.napr.p.Mako.

Hosť

#23 ...

2016-04-29 16:07

to, že na uvedenom úrade zatiaľ sedel takmer vždy "Róm" a riešil sa problém chudoby a diskriminácie zásadne na etnickom princípe viedlo nikam ... v konečnom dôsledku každodennú realitu v slumoch vidíme všetci ... áno, úrad musí viesť človek odborne zdatný a jeho podriadení musia byť rovnako odborníci bez ohľadu na etnicitu ... to, že isté skupiny vzdelaných Rómov chcú zachovať súčasné status quo chápem ... veď ide aj o ich vplyv a pracovné miesta ... avšak, ak by im skutočne išlo o riešenie nemali by mať problém akceptovať odbornosť ako jediný determinant kvality splnomocnenca a zamestnancov úradu ...  ale, ruku na srdce ... koľko je skutočne odborníkov v riadiacich a pracovných pozíciách v štátnej správe všeobecne (úrad splnomocnenca nevynímajúc) ... pokiaľ nebude odbornosť prvoradá tak sa uvedená vec nikam nepohne ... samozrejme na samotných riešeniach musia participovať aj osoby diskriminované a žijúce v chudobe (nemám teraz namysli ich rôznych „údajných“ zástupcov a „vajdov“ a pod. – ktorí na uvedenom probléme iba prosperujú) ... na pekný príklad riešenia sociálneho vylúčenia a diskriminácie viď. napr. ČR - Agentúra pro sociální začleňovaní ... už z uvedených komentárov vyššie je pekne vidieť ktorá fajta koho tlačí (BB)