Petícia: Podpora P.Kalmusa a Ľ.Lorenza, za dotvorenie busty V.Biľaka

Stary Moskvič Tvrde Auto

#51 Re:

2016-02-19 15:31

#24: -  

 Som zvedavý či sa tak budeš rozkrikovaťž keď sa na Kiskov pozívací list sem dovalia hordy zo západu...

Stary Moskvič Tvrde Auto

#52 Re: Ivan Kozák

2016-02-19 15:38

#38: - Ivan Kozák 

 Takže busta Biľák je vlebenie  vraha. A čo také velebenie Leopolda. ktorý za nesplenenie pracovných kôt na výrobu kaučuku v Kongu počas Belgickej kolonizácie nechávalal stínať domorodcom ruky, či socha Alžbety Bathory v Čachticiach, alebo sochy Cyrila a Metóda? Zrušme aj tieto. Všetko sú to zločinci a nevadí vám že ich sochy sú nádhernou glorifikáciou ich kultu osobnosti. Ale taký Biľák vám už vadí. Kto by mal vôbec úctu k dejepisu keď sme pri tom Lorenza a Kalmusa v žiadnom prípade nepodporý.

Stary Moskvič Tvrde Auto

#53 Re:

2016-02-19 15:39

#41: -  

 A zažil si aj Humanitárne bombardovanie?

Stary Moskvič Tvrde Auto

#54 Re:

2016-02-19 15:40

#43: -  

 A po revolúcii sa budeme mať tak krásne ako na Ukrajine čo?

Auto peticie Jankovič

#55 Re:

2016-02-19 16:51

#47: Stary Moskvič Tvrde Auto -  

 Ak by boli Havel, Batoricka, Cyril a Metod,... usvedceni z potlacania ludzkych prav a slobod, tak je ich propagacia trestnym cinom, ja som si zakon nevymslel, zatial do tejto skupiny patria preukazatelme nacisti a komunisti, tak hovori zakon. Preco tebe anonym Moskovic prekaza ze niekto dotvoril sochu vraha, ktory pozval na slovensko okupantske vojska, to uz nema umelecku hodnotu vyfarbit ho v jeho pravych farbach? Kto je pokrytec, ja co uvadzam meno aj adresu a kludne si to mozeme prebrat pri pivku osobne. Podla toho co tu pises by sa kludne mohli stavat sochy Hitlerovi ved aj to by malo umelecku hodnotu, hlavne aby takym socham bola zarucena nedotknutelnost. Uvedomujes si ze my vsetci sme zaplatili danami autobus policajtov na ochranu toho pomnika, na to ma sta dost policajtov, ale na ochranu slusnych ludi, na uctu voci obetiam komunizmu uz nie su?

 A rozhodne nie som liberal.


Hosť

#56

2016-02-23 07:39

Boľševik je diabol

Hosť

#57

2016-03-05 12:47

l./ Lebo som mal otca tri roky 1952 - 1955 v Jáchymove a komunisti celý môj život prenasledovali moju rodinu.
2./ Ale:
- aj normalizačné obdobie bolo však o komunistickom vraždení, strachu a lži - a o skužbe mocným.
- komunisti vraždili ďalej na hraniciach, v roku 1969 od 18. do 22. augusta 1969 (5 zavraždených v Prahe a Brne + asi 200 ťažko zranených), vraždili katolíckych kňazov (Polák, Coufal a ďalších).
- aj za to sú zodpovední Husák aj Biľak.
- o komunistickom vraždení páni Kalmus ani Lorenz nepovedali ani slovo, ani slovo v .týždni, kde na to mali priestor a šancu.
- ani slovo o tom, kto je zodpovedný po Novembri 1989 za hrubú čiaru za zločinmi komunistov, za nenaplnenie spravodlivosti, na ktorú sme čakali desaťročia.
Petíciu som podpísal, ale pritom si myslím, že išlo len o bezzubú frašku.
A. Kusá - riaditeľka SNG - vystavila na 1 mesiac na verejnom priestranstve pred SNG v Bratislave sochu najväčšieho vraha v histórii J.V.Stalina - a všetci boli ticho.
Kde bol vtedy pán Kalmus?
Nemáme spochybňovať a ničiť len symboly, ale pomenovať, žalovať a súdiť napr. vrahov z hraníc na úseku 11. pohraničnej brigády.
Tí (napr. plk. Šedivý) dostali vyznamernania napr. od prezidenta SR I. Gašparoviča a nepotrestaní chodia po Bratislave.
A všetci sme ticho.
Ivan Mačura, *1939 predseda VPN Nitra, nov. 1989 - jan. 1991
Wilsonovo nábr. 112
949 01 Nitra
0905 279 324
Detaily a zoznamy zavraždených viď SME blog Ivan Mačura

Hosť

#58

2016-03-10 00:08

Komunistickým zločincom sa busty nestavajú !

Hosť

#59

2016-03-12 21:33

§ 338 ...(1) Kto verejne schvaľuje trestný čin alebo verejne vychvaľuje pre trestný čin jeho páchateľa, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

Autor

#60 Re:

2016-03-13 11:37

#59: -  

 Ak cinom inak trestnym zamedzis pachaniu ineho trestneho cinu, jedna sa o stav krajnej nudze. Vacsi zaujem je bezcenny pomnik vrahovii, alebo mravne pohorsenie ktore pomnik vrahovi budi a ohrozuje vychovu maloletych? Ak toto neplati tak som pachatel trestneho cinu a v takejto krajine ani netuzim po slobode vymenenej za vlastizradu po vzore svine Bilaka! Ospravdlnujem sa osipanym oni su v tom nevynne :-)


Hosť

#61 Re:

2016-03-13 12:03

#59: -  

 Hosť, chceš týmmto povedať, že sa dobrovoľne priznávaš k schvaľovaniu trestného činu, akým je stavba pomníka predstaviteľovi skupiny potláčajúcej práva a slobody ľudí? Klobúk dolu, to od teba vyžadovalo kus odvahy priznať sa :-)

Stary Moskvič Tvrde Auto

#62 Re: Re:

2016-03-15 10:47

#55: Auto peticie Jankovič - Re:  

 Pretože je to Kus Histórie a ako budú ďalšie generácie vedieť kto to tu v tejto krajine pohnojil alebo zveľadil ak sa budú tieto pamiatky ničiť. Veru Bátoričke sa nepreukázali jej zločiny narozdiel od Nacistov či Cyrila s Metódom. Ale ani Biľaka Nikto neusvedčil a jeho pamätník bol zničený. Takže stále platila prezumbcia neviny. Takže by si musel argumentovať nejak inák dôvody zničenia Biľakovho pamätníka ako týmtito pokryteckými rečami.  A že či ty vieš kto ničil v dejinách pamätníky. Či zločincov alebo hrdinov to je jedno. Pamätníky ničili práve tí komunisti a nacisti proti ktorým ste. Teda ste podobný totalitným despotom.. 

Stary Moskvič Tvrde Auto

#63 Re: Re:

2016-03-15 10:50

#60: Autor - Re:  

 A v prípade vandalizmu sa vlastne akému trestnému činu zamedzilo. Mohol by my to autor objasniť?


Hosť

#64 Re: Re: Re:

2016-03-15 14:08

#63: Stary Moskvič Tvrde Auto - Re: Re:  

V prvom rade neslo o vandalizmus ale o umenie. Tak ako je sudruh Moskvic umenim postavit pomnik vlastizradcovi, tak je umenie ho dotvorit do podoby, ktora tu historicku hodnotu na ktoru sa odvolavas nedeformuje, ale vyfarbuje co mozno najvernejsie. A ak by aj slo o vandalizmus, tak vacsie zlo je verejne pohorsenie a ohrozenie moralnej vychovy maloletych, ako poskodenie bravcovej hlavy odliatej do bronzu. Ako by som mohol vysvetlit svojim detom, ze ten zly ujo ma pomink a mne to je jedno, tak aspon poviem, ze som urobil maximum na jej odstranenie a podporil som tych co ju nalezito vylepsili. Keby niekto postavil pamatnik Hitlerovi, tiez by si sa staval na stranu autorov pomnika?


Hosť

#65 Aj osobnosti podporujú Kalmusa a Lorenza

2016-03-19 18:24


Hosť

#66

2016-03-23 08:54

Pretože totalita ktorej predstaviteľom bol aj Biľak bola horšia a neľudskejšia ako nemecký nacizmus. Rodáci Biľaka by mali ísť všetci na spoveď za podporovanie zla medzi nimi.
Bodka

#67

2016-03-29 18:38

Súhlasím s tým, že ľuďom, ktorí ubližovali iným nemajú sa stavať pamätníky. Ale prečo potom vychádzajú knihy ako životopis Adolfa Hitlera,Stalina,  divadelná hra o Hitlerovi, sochy má cisár, ktorý dal upáliť Jána Husa, ... Ak chcem vyjadriť svoj nesúhlas s niečím, tak mám k tomu násjť primeraný spôsob a nie zničiť  bustu. Takže nesúhlasím s tým, ako vyjadrili svoj nesúhlas s bustou Vasiľa Biľaka. Myslím si, že je to spôsob, ako chceli na seba upozorniť a  bol nehodný kultúrneho človeka. Demokracia nie je "bordeľ".Ak si bude každý robiť čo chce, vznikne anarchia a tá má od demokracie poriadne ďaleko.


Hosť

#68 Re:

2016-03-30 17:46

#67: Bodka -  

 Anarchia je nedodrziavanie zakonov, zakon zatial nedovoluje propagaciu a podporovanie skupin potlacajucich ludske prava, ak by taky trestny paragraf nebol tak by bolo demokraticke bezpovsimnutia postavit sochu trebarz Hitlerovi. Ale demokracia funguje inak, treba pretlacit zmenu zakona v referende, alebo cez zvolenuych zastupcov, nie protizakonne na verejnom priestranstve stavat pomniky vrahom. Demokracia neznamena, ze si mozem robit co chcem, ale ze dodrziavam pravidla ktore sa spolcne dohodli. Otazka je preco u nas zakony platia len selektivne, postavit na verejnom mieste pomnik vlastizradcovi prokuraturu v zmysle trestneho prava nezaujima, ale premalovat ju na cerveno to uz putuje na sud.