Staré Mesto patrí všetkým

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Staré Mesto patrí všetkým.


Hosť

#26

2015-11-25 07:35

Navrh je absurdny.Otazka je komu to prinesie prospech?Alebo je to len hra aby odputali pozornost od niecoho ineho?
Myslim ze by nebolo odveci preverit viacere aktivity mesta...

Hosť

#27

2015-11-25 08:15

Thank you guys for raising your voice, you are totally right it, this is the City Center they cannot do this!
I have a business in Down Town too and the same problem with these kind of people :(
Don't give up!!

Hosť

#28

2015-11-25 08:29

Pretože bývam a žijem v Starom meste a nechcem žiť v skanzene.
Staromešťan

#29 Nuz...

2015-11-25 08:46

Stare mesto nie je len historicke centrum... je to relativne siroka oblast, kde naozaj byvaju realny ludia, ktori sa chcu v noci vyspat. Realita je taka, ze aj ked su otvaracie hodiny do 22:00, podniky su otvorene casto dlhsie ako do polnoci a rusia nocny klud. Nepomaha nic... ani mestska policia, ani statna policia, ani magistrat.

Skuste v takom prostredi zit s detmi. Plosny zakaz v celom starom meste asi nie je dobre riesenie, ale nieco sa robit musi. Nechat rozhodovanie na uradnikoch znamena len podporovat uz aj tak prekvitajucu korupciu (majitelia podnikov su jedna ruka s mestskou policiou a magistratom).


Hosť

#30

2015-11-25 09:05

sevcikov navrh je naozaj zufalym bojom o hlasy staromestanov a smiesnym pokusom robit "spravnu" mestsku politiku...

to, ze sa jedna o nekompetentneho cloveka, uz dokazal viacerymi pomerne hlupymi kauzami...

nakoniec, kto kandiduje do funkcie ako nezavisly a den po volbach sa oblecie do uniformy smeru, je vlastne KLAMAR a PODVODNIK.... a co by sme tak asi mali od takeho cloveka cakat ... toto je predsa absulutne v zmysle headlinu "ROBIME PRE LUDI" .... ale ako v inych pripadoch, ani tu nie je uplne jasne: pre koho vlastne a za kolko???

BRATISLAVA by rozhodne mala zamakat a tohto smerackeho pandrlaka vypoklonkovat!


Hosť

#31

2015-11-25 09:23

Protoze lidska hloupost je nejvetsi nepritel krasnych mest.

Hosť

#32

2015-11-25 09:25

Nechceme mesto DUCHOV

Hosť

#33 Re: Nuz...

2015-11-25 09:28

#29: Staromešťan - Nuz... 

 To je pekné, ale celoplošný zákaz, pretože je polícia a vedenie skorumpované?? Preto sa majú zatvoriť aj ostatné podniky? To je úplná blbosť. To je ako keby som ja prekročil maximálnu povolenú rýchlosť v aute a vodičský preukaz zoberú aj všetkým vodičom z domu kde bývam? Nemyslíte? Musí začať robiť niečo polícia a dohladať na otváracie hodiny a nie perzekuovať všetkých. Jasné, že nie je ľahké v tej oblasti bývať s deťmi, aj keď si nemyslím, že by som s deťmi chcel bývať v starom meste, ale uvedomte si koľko ľudí primárne stratí prácu (barmani, čašníci a iný personál z clubov a barov) a druhotne (taxikári, hotelový zamestnanci) keď tu bude už teraz minimálny turizmus na ešte horšej úrovni.

 

Riešiť to treba, ale nie tým smerom, že o 22 druhej vyhlásime všeobecnú večierku pre všetkých.


Hosť

#34

2015-11-25 09:57

Podpisujem. Hoci škoda, že táto petícia sa zúžila len na "zachovanie nočnej zábavy". K plánovaným novinkám patrí napríklad aj zvýšenie cien za používané terasy. V debatách sa žiaľ zúžili zlostné diskusie na tých "čo chcú žúrovať" a tých, čo chcú kľud. To, že ďaľšie z nesystematických krokov Radoslava Števčíka urobí z centra skanzen, že donúti zvyšovať ceny v podnikoch (moji nemeckí kamaráti sa neraz zadivili, že ceny sa už rovnajú tým v ich podnikoch), tieto fakty mnohým unikajú. To, že to ohrozí mnohé pracovné pozície a celkovo cestovný ruch, to je zrejme pre staromešťanov čo chcú "svätý kľud" irelevantné. A obávam sa, že Števčík, ako už v iných prípadoch zhodnotí, že z tejto petície ho zaujímajú len hlasy staromešťanov. Dúfam, že táto jeho kamaradsaftska arogancia nepotrva dlho, inak beda Bratislave :-(

konatel

#35

2015-11-25 10:19

Pán starosta by mal popremýšlať nad predčasným dôchodkom....a nie navrhovať blbosti. Jediné čo dosiahne je, že pomôže k väčšej nezamestnanosti. Za to ho určite pochvália. Nehovoriac o úpadku turizmu. O takejto zmene by ho určite "CHVÁLILI" aj v zahraničí. A sto percentne ho všetci budú voliť aj nasledujúce obdobie. Ale to už on asi vie.... Nech si radšej dva krát prečíta ten návrh.  

Samo

#36 Re: Nuz...

2015-11-25 10:25

#29: Staromešťan - Nuz... 

 Tak ale riesit treba rusenie nocneho kludu, nie otvaracie hodiny podnikov. 

Samo

#37 Re:

2015-11-25 10:26

#34: -  

 Akurat ze Stevcik o tom nerozhoduje. Ano, on si za tymto navrhom stat bude a na tom nezmenime nic. VZN ale musia schvalit poslanci - a tam je este sanca to zvratit.


Hosť

#38

2015-11-25 10:37

Nevracajme sa do pseudo-komunizmu, keď nám tí najväčší ožrani kázali o morálke a určovali o koľkej môžeme isť na pivo.

Hosť

#39

2015-11-25 10:57

Lebo je v súlade s mojím presvedčením.

Hosť

#40

2015-11-25 11:45

Už len samotný fakt, že takúto petíciu musíme podpisovať je absolútny nonsens a dôkaz toho, aký ľudia sa momentálne vo vedení mesta, resp. MČ nachádzajú... Smutné
Kizzah
Hosť

#41

2015-11-25 12:12

V meste to má žiť a nie ako na dedine že o 22 hodine na ulici ani človeka.. Bratislava je hlavné mesto, kde by sa mali ľudia stretávať a zabávať.. Bratislava nieje dedina!


Hosť

#42

2015-11-25 14:19

Pretože predmetné nariadenie by totálne zabilo turizmus a podnikanie v centre BA

Hosť

#43

2015-11-25 14:31

Som za predlzenie otvaracich hodin.... avsak VETA: Staré Mesto je centrom Bratislavy, to znamená, že patrí všetkým občanom, nielen rezidentom. ... ja ako rezident mam azda väcsie prava, alebo ako ste to mysleli?Aapelujem na vsetkych, ktori sa do Bratislavy prestahovali, aby si nalezite podla pravdy zmenili trvaly pobyt. V Bratislave realne zije 100% viac obyvatelov ako su nahlaseni. Apelujem na tych, ktori si v Bratislave kupili byt, pracuju, prebyvaju väcsinu cast roku v Bratislave, avsak do teraz boli pohodlni zmenit si udaj trvaleho pobytu. Najlepsie by bolo zmenit legislativu - ten kto pracuje v Bratislave a v okoli a trvaly pobyt sa mu nezhoduje s miestom pracoviska, nech automaticky odvadza dan obci Bratislave - kedze tu v skutocnosti prebyva väcsinu roka. Hlavne mesto ma byt vykladna skrina Statu Slovenskej republiky - ta nasa, Bratislava je uz roky v zalostnom stave. Nad tym by sa mal konecne niekto zamysliet. Samozrejme chapem, ze prvorade, je vysadavat v podnikoch kym vas v skorych rannych hodinach milo nepoziadaju aby ste konecne odysli :)

Hosť

#44

2015-11-25 15:42

V Bratislave-Staré Mesto to musí "žiť ".

Hosť

#45

2015-11-25 15:55

Slovensko si chce velice udržať mladých ľudí, ale odoprie im to, kde dokážu zrelaxovať, zabaviť sa? Je to veľmi choré, aby sa potom všetci čudovali, prečo mladí utečú do zahraničia. Neviem ako chce potom hlavné mesto zaujať a privolať takto turistov. Asi si niekto myslí, že zapadákov Nové Zámky majú byť nová Bratislava. Len tak ďalej!

Hosť

#46

2015-11-25 16:03

je normalne že každe kulturne mesto vytvara pre občanov príležitosti k zábave. Bratislava je už teraz oproti iným mestám ako kláštor. V Ríme, Paríži .... sú puby otvorené do rána!!!

Hosť

#47

2015-11-25 16:24

Narodila som sa v Bratislave. Žila som tam dovtedy, dokým som neodišla na vysokú školu do zahraničia. Poďla mňa nočný život, vzhľadom na ceny, je atraktívny pre väčšinu turistov, ktorí zavítajú na Slovensko. Taktiež ako každý iný mladý človek rada sa chodím zabávať a je úplne normálne situovať kluby práve v centre, kde aj turisti ocenia nočnú atmosféru mesta.

Hosť

#48

2015-11-25 16:29

Lebo jedine miesto kde sa da normalne na úrovni zabaviť je aj bolo od jakziva stare mesto nie je nic lepšie ako si hlavne v lete v meste vyjsť do nočných ulíc mesta neberte Bratislave zivot nerobte z BA žiadnu dedinu aspon kvôli mládeže su to skvele podniky na úrovni .... Žiadne Disco s drogami a výtržníkmi .

Hosť

#49 Re: Nuz...

2015-11-25 16:30

#29: Staromešťan - Nuz... 

 aj tak vás rušia elektricky a stare mesto je uz minimálne 40 rokov nočným zivozom

 


Hosť

#50

2015-11-25 17:06

Podpisala som tuto peticiu, pretoze tak nezmyselne navrhy a obmedzenia by zo Stareho Mesta urobili akurat tak nudnu dieru bez zivota