Riešenie dopravného kolapsu v mestskej časti Bratislava-Vrakuňa


Hosť

#51

2015-12-31 19:49

Snáď by nezaškodilo, pokiaľ sa nepostaví nová cesta, vybudovať aspoň provizórny chodník z dlaždíc, z Ružinova do Vrakune. Niekedy, počas špičky, sa tento úsek prejde rýchlejšie peši, ako v autobuse. Keď je ale napršané, nedá sa chodiť v blate a vo tme to ani nie je najbezpečnejšie.


Hosť

#52

2016-01-01 08:52

Bývam vo Vrakuni a s týmto dopravným problémom sa stretávam denne.

Hosť

#53

2016-01-01 22:27

Pretože v tej časti bývam a zažívam každodenne opísanú situáciu. Navrhujem premiestniť aspoň na jeden mesiac kanceláriu primátora Bratislavy a jeho spolupracovníkov do slávneho Pentagonu, aby vedeli vecne zhodnotiť situáciu a podľa nej aj konať!

Hosť

#54

2016-01-02 16:12

Bývam vo Vrakuni 26 rokov a dennodenne cestujem do mesta do práce.

Hosť

#55

2016-01-04 12:49

V dopr. zápchach sme najhoršia časť Bratislavy!!! Obchvat a napojenie určite treba, petícia je jedna vec, no realizovateľnosť projektu druhá, súhlas a povolenie od Letiska tesne okolo ktorého má viesť ešte nie je, no snáď sa to podarí, držím palce ! Máme nového starostu, tak nech zabojuje. Napr.taká železničná zastávka vo Vrakuni dodnes nestojí a to sa sľubovalo, že koncom roka sa má stavať. Prečo nevyužiť priestor a možnosť tejto zastávky na odbremenenie už dnes kolabujúcej dopravy ??!! Po práci trasa Bajkalská-Vrakuňa(Kazanská) mi cesta autom trvá skoro hodinu !!! Ešte raz držím palce :-)

Martin z Vrakune

Hosť

#56

2016-01-04 18:06

byvame na hradskej a dopravna situacia je tu katastrofalna

Hosť

#57

2016-01-05 14:34

Je to kolabujuce a na magistrate i letisku si chrania "sukromne plany".
zlatak

#58

2016-01-05 14:38

Je to vo Vrakuni kolabujúce a sudruhovia na magistrate i letisku si chránia "súkromné plány", to je škandalózne!!!


Hosť

#59

2016-01-07 10:31

Bývam vo Vrakuni, pracujem v Petržalke a každý deň zažívam tie neskutočné zápchy, ktoré kompetentných zrejme moc netrápia.Schvaľujem akýkoľvek protest za naozaj už neúnosnú situáciu.Vrakuňa sa za posledné roky stala akýmsi nechceným dieťaťom Bratislavy, hoci dane platíme tak oko všetci ostatní.Na spojenie ľudí tuná žijúcich s centrom alebo inými lokalitami BA, či osobným autom alebo MHD sa stále akosi zabúda.

Hosť

#60

2016-01-08 08:59

Ako obyvateľ Vrakune denno-denne som nútený znášať dôsledky nekoncepčného budovania sídlisk mimo mesta. Prináša to nielen nervy, ale aj stratu času, zvýšenú spotrebu PHM aj s tým spojené zvýšené emisie u tisícoch, možno desaťtisícoch vozidiel denne v oboch smeroch. Myslím si, že pre mesto aj pre MČ je rozhodujúce TOTO, a nie to, o koľko lietadiel denne odbremeníme Schwechat a tým viedenské nebo.. V zahraničí sú aj letiská kde vzletové plochy mimoúrovňovo križujú veľké dopravné tepny, a z dôvodov nutnosti spriechodniť cesty išli aj do takéhoto riešenia. Tu nič také nehrozí, tak PREČO zmenilo letisko názor. Prečo ministerstvo dopravy resp. jeho úrad zmenilo svoj názor a nechá diktovať vedenie letiska, ako má mesto narábať so svojimi pozemkami priľahlými k letisku? Veď raz už skonštatovali, keď aj letisko bolo medzi žiadateľmi, že nič nehrozí, tak prečo sú tieto obštrukcie? Myslím si, že štátne orgány by mali potrebu cestnej dopravy v meste rešpektovať bez ohľadu na nedôvodnú (alebo tendenčnú?) zmenu stanoviska vedenia letiska.
Libuša

#61

2016-01-08 23:53

Bývam na Hradskej ulici. To, že nemôžem prejsť na druhú stranu ulice tu nemusím ani písať. A dostať sa na cestu je skúška nervov. Bývajú tu starý ľudia a aj deti. Absolútne nebezpečná, tak by som to nazvala ja. Riešenie tejto situácie je nevyhnutnosť. Nehody, zrážky. To je vizitka pre Hradskú. O tom , koľko trvá prejazd medzi Astronomickou na Hradskú a ďalej do Vrakune je na veľmi dlho. Konečne treba riešiť túto záležitesť.


Hosť

#62

2016-01-10 11:54

nakoľko situácia so zápchami, hlavne v podvečerných hodinách, na Priehradnej ulici ako aj na všetkých cestách vo Vrakuni je neúnosná chcem, aby sa táto situácia v doprave vo Vrakuni riešila čo najskôr, ďakujem

Hosť

#63 čo dalej?

2016-01-12 14:03

vidím že počet podpisov presiahol 1000, venuje sa tejto petícii niekto aj dalej? Lebo

Ak petíciu podporilo najmenej 1000 osôb alebo aspoň 8% osôb oprávnených voliť do orgánov samosprávy obce iný vecne príslušný orgán verejnej moci (okrem orgánu s celoslovenskou pôsobnosťou) prerokuje petíciu so zástupcom a petičným výborom. Ak je takáto petícia určená obecnému zastupiteľstvu alebo zastupiteľstvu samosprávneho kraja, je zastupiteľstvo povinné petíciu prerokovať na svojom zasadnutí a umožniť vystúpiť počas prerokovania petície zástupcovi a členom petičného výboru.


Hosť

#64

2016-01-18 14:09

Držíme palce aby sa podarila.

Hosť

#65

2016-01-18 14:47

Aby sa už konečne začala riešiť situácia v rannej a večernej špičke na Dolné hony...

Hosť

#66

2016-01-19 08:18

Kolabujúca doprava.

Hosť

#67

2016-01-19 09:48

Je potrebne riesit dopravnu situaciu systemovo. Pri rozpocte niekolkych milionov (teda cez 1MLD EUR na obchvat D4), je nemyslitelne a zaroven plytvanim neriesim dopravnu situaciu , ktora jednoduchych nvrhovanym trasovanim nemoze presiahnut rozpocet 10 milionov EUR a to ratam aj uplatky pre uplatnych... Nvrhoval by som este rozsirenie na 2 pruhy na kazdej strane celej slovnaftskej ulice. Je tam priestor, kde sa to da posnut a vznikla by tak plynula stvorprudovka od pristavneho mosta. Situacia sa da riesit s minimom penazi, no treba volu a schopnosti, ktore politicky nominanti nemaju....

Lu

#68

2016-01-19 09:52

denne dochádzam do práce cez Vrakuňu a situácia nebola nikdy taká zlá, ako je teraz.... zápcha je tam ráno aj poobede.... treba s tým čo najskôr niečo robiť.... Som z Mostu a myslím, že všetci z okolitých obcí uvítajú túto iniciatívu, nakoľko  nemáme inú možnosť sa dostať do Bratislavy, ako cez Vrakuňu, alebo ešte cez Biskupice, ale to je to isté, nakoľko sa to zlieva pri kruhovom objazde ..... 


Hosť

#69

2016-01-20 09:12

Som rodáčka tejto miestne časti. Rodičia tu bývajú a viem o tejto situácii.

Hosť

#70

2016-01-23 02:31

Preto lebo kazdodenne rano a poobede si "odtrpim" navzdy stratene hodiny v kolonach v mestskej casti Vrakuna.

Hosť

#71

2016-01-23 11:03

Či cestujem MHD alebo vlastným autom, je moja cesta do zamestnania v centre mesta neúnosne dlhá.

Hosť

#72

2016-01-25 15:19

Uz sa to vo vrakuni neda vydrzat.nemozem chodit z prace kazdy den o hodinu skor aby som stihol zobrat deti zo skoly keď meskam cakaju ma v skole sankcie.to mam ist z prace o pol stvrtej ked druzina je len do pol siestej?meskam minutu a musim to podpisat.ti nikoho nezaujima aby som siel tri zastavky hodinu.

Hosť

#73

2016-01-26 11:55

tykaju sa ma zapchy vo Vrakuni

Hosť

#74

2016-01-26 13:30

Bývam vo vrakuni od narodenia ale posledné roky je to s dopravou katastrofálne, 6min cesta po hradskej trvá 30 a viac minút a to každý pracovný deň od 7.30-9.00 a od 15.30-18.30.

Hosť

#75

2016-01-26 16:34

pretoze cestujem denne autobusmi do mesta a z mesta
rano a poobede az do vecernych hodin je situacia neunosna, cesta trva miesto 20minut hodinu