PETÍCIA za rozšírenie kapacity MŠ Tajovského Poprad

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií PETÍCIA za rozšírenie kapacity MŠ Tajovského Poprad.


Hosť

#1

2015-10-23 11:14

Už nech sa konečne prestane cirkev rozťahovať v tejto krajine. Je to najbohatšia organizácia.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2015-10-23 11:33



Hosť

#3

2015-10-23 15:09

Citim, ze je to pre dobru vec.
Danka

#4 Re:

2015-10-23 18:52

#1: -  

 evidentne neviete o čom píšete. Táto škôlka sa deťom maximálne venuje, detičky nie sú v strese a pani učiteľky zbožňujú. Predpokladám, že nemáte dieťa v danej súkromnej škôlke aby ste sa mohli adekvátne vyjadriť. Moje deti boli aj v štátnej aj v tejto súkromnej škôlke a fakt je to veľký rozdiel. 


Hosť

#5 Re: Jaro

2015-10-23 19:06

#1: -  

 Musím na tento komentár reagovať aká cirkev?Táto škôlka sa deťom venuje nie ako tie štátne chcete peniaze za naše deti.A pritom si vypiť kávičku a mať kľud namiesto toho, aby ste sa venovali detom SERIE Vás,že naša škôlka to zvláda a napreduje?A rodičia aj deti sú spokojní ja navrhujem zrušiť Vašu šôlku a prenechať priestory ľudom čo to z deťmi vedia.

Všetko len biznis za každé dieťa x y peňazí nenažranci.

Ak máte teraz problém z deťmi respektíve z dotáciami na nich musíte rýpať do tých, ktorý sa im venujú a brať za to plat?

HOVADA!!!!!!!!

 

Roman

#6 počet detí

2015-10-23 19:32

Dobrý večer,

chcel by som sa spýtať autorov petície, koľko detí v tomto školskom roku MŠ Tajovského nemohla prijať z kapacitných dôvodov.

ďakujem

Ja slušny občan

#7 Re: Re: Jaro

2015-10-23 19:33

#5: - Re: Jaro 

 HOVADA vyjadrenie  "inteligenta" čo presadzuje svoje zaujmy !!!  Aj ja by som podnikal za nájom 1 euro a o servis by sa mi staralo masto. Ty si za tu "mozno" zvysenu starostlivost platiš , ale čo rodičia čo žiju z vyplaty do vyplaty a mesto im nemoze zabezpečit školku v ich bydlisku. Mate nahradne priestory tak nech sa pači . Čim skor tym lepsie.


Hosť

#8 Pravda

2015-10-23 19:46

Máte dieťa v niektorej z tých škôlok, že ste taký informovaní? Pretože ja budem radšej suché rožky žuť ako dať deti do menovanej štátnej škôlky. 

mamička

#9 Re: Re: Re: Jaro

2015-10-23 19:48

#7: Ja slušny občan - Re: Re: Jaro 

 odkiaľ mate prosim informáciu o 1 eure? podla mna vas niekto naviedol na nieco a neposkytol vam dostačujúce informácie


Hosť

#10 Re: Re: Re: Jaro

2015-10-23 19:51

#7: Ja slušny občan - Re: Re: Jaro 

 Tak začni podnikať ak si myslíš, že je to len o podnikaní a veľkých peniazoch rad sa s tebou stretnem a môžme si o tom pokecať myslím že nemáš ani páru o čom to všetko je.

mamička

#11 Re:

2015-10-23 20:01

#1: -  

 musím zareagovať, kedže očividne petičný výbor poskytuje zámerne nepravdivé informácie obyvateľom dotknutého sídliska...

v prvom rade ide o škôlku s  pedagogiku montessori a nie cirkevnú školku, ktorá  si  riadne plati nájomne a nie vo výške 1 euro ako to poniektorý uvadzaju, nie je korektne ak šírite nepravdivé informácie.

Osobne aj ja som mala dieťa v inej sukromnej školke, ale žial musím povedať, že s režim štátnej školky, ked moje dieťa malo v noci nočne mory a vykrikovalo mi zo sna ja nie som zlá...

Školka centrum pre rodinu je súkromna škôlka s profesionálne vyškolenými pedagómi a so špecialnou prápravou pre montessori pedagogiku, má výrazne individuálny prístup k deťom čo sa o štátnych škôlkach nedá povedať, a to nie je len učiteľkami, lebo aj tam sa určite nájdu také ktoré sú oddané svojej profesii a nepozerajú na to, že maju male platy v školstve....ale je to žial metodikou týchto MŠ.

Deti sa v menovanej súkromnej škôlke zároveň riadne pripravuje na školu podľa ISCED 0.

Prosím všetkým, aby skôr ako zavrhnú niečo výnimočne čo v našom meste máme, aby zvážili všetky argumenty a neopomenuli skutočnosť, že aj túto školku navštevu deti tohto mesta a nie sú všetky veriace a sú tu aj deti zo spomínaného sídliska. Celkovový počet deti je tuším 67, ktoré navštevujú škôlku a tí ktorí sa rozhodli vysťahovať tieto deti nevedno kam nech porozmýšľajú či takýto prejav xenofóbie je na mieste. Skutočne je vhodné, aby ste poznali fakty o počte deti ktoré sa uchádzajú o miesto v MŠ na Tajovského a potom možno zvážite či pre 9 deti vysťahujeme 67. Ďakujem

host

#12

2015-10-23 20:33

Ale ved tu nejde o zrusenie tej sukromnej skolky, nikto nehovori, ze nie je dobra, ani nic podobne, ale len o to, ze ma vratit po uplynuti zmluvy priestory statnej skolke, ktora ich chce opatovne vyuzivat, potrebuje ich a sukromna skolka si ma predsa najst svoje priestory inde. Ved vedeli, ze im konci zmluva... Jednoducho preco by mali mat problem rodicia deti, ktori maju skolku pod nosom a nevezmu im tam deti len koli tomu, ze nemaju pre nich dostatok priestoru, ktory tam zabera sukromna skolka, ktora tam mala byt docasne, a do ktorej chodia deti z celho PP tak ich budu rodicia vozit stale len v ramci PP ale inde...

to ked si prenajmem napr. byt a skonci mi najomna zmluva, tak si tam mozem akoze dalej byvat? tiez sa musim vystahovat a hladat si najom inde...


Hosť

#13 Re: Re: Re: Jaro

2015-10-23 20:42

#7: Ja slušny občan - Re: Re: Jaro 

 Poprad je dosť na to veľky aby si neriešil tieto veci.

Zuzana

#14

2015-10-23 20:46

...a koľko detí zo sídliska sa nedostalo do mestkej škôly?

 

mamka

#15 Re:

2015-10-23 20:52

#14: Zuzana -  

 vraj okolo 50 deti 


Hosť

#16 Re:

2015-10-23 20:52

#14: Zuzana -  

 No koľko a nie zo sídliska ale z celého PP


Hosť

#17 Re:

2015-10-23 20:57

#12: host -  

 Jasné ty dospelý-lá chápeš, vysvetli 2-3 ročnému dietatu, zoberiem ta za tlmočíka prajem pevné nervy


Hosť

#18 Re:

2015-10-23 21:02

#12: host -  

ide presne o zrušenie, veď keď niekomu vezmete priestory tak ho predsa zrušíte,  nie?

neviem odkiaľ máte informácie o skončení zmluvy, ale nie ste pravdivo informovaný


Hosť

#19 Re: Re:

2015-10-23 21:07

#15: mamka - Re:  

 odkiaľ máte to číslo? 


Hosť

#20 Re: Re: Re:

2015-10-23 21:09

#19: - Re: Re:  

 ake číslo?


Hosť

#21

2015-10-23 21:21

Jasné že za  Poprad hlasujú ludia z PO,HE,a okolite dediny to je len naskok do PP cca 2hod.Radi vstávajú o 5:00 aby doviezli dieta do PP súkromnej škôky  :-) :-) a po šichte odvezú domov ved dieta zvládne no dospelý nie 


Hosť

#22 Re: Re:

2015-10-23 21:36

#15: mamka - Re:  

 nech odpovie peticny vybor


Hosť

#23 Re: Re:

2015-10-23 21:41

#18: - Re:  

 vôbec nejde o zrušenie, vedenie štátnej škôlky požiadalo mesto o nájdenie nových priestorov pre súkromnú škôlku s výpovednou lehotou 1rok (zistite si to na mestskom úrade - zle ste informovaný Vy)


Hosť

#24 Dušan

2015-10-23 22:28

#11: mamička - Re:  

 Petičný výbor poskytuje pravdivé informácie obyvateľom dotknutého sídliska - práve preto pripravili petíciu a obrátia sa s nou na mesto Poprad, všetky informácie v petícii sú pravdivé a dokázateľné. Vôbec nejde o xenofóbiu.

Nikto z organizátorov petície sa nesnaží o zrušenie tejto škôlky, petíciou žiadajú zriaďovateľa iba o jej premiestnenie do iných priestorov vrámci mesta Poprad (snažia sa o to už dlhšie). Nikto z nich ani nezavrhuje tento spôsob výučby, chcú iba využívať ich priestor pre ďalšie deti, ktoré musia na začiatku každého roka odmietnuť a tieto deti sú premiestnené do iných škôlok v meste Poprad, ide približne o 10 až 15 detí ročne ktoré patria do ich obvodu a pri vyššej kapacite by určite bol aj vyšší záujem z okolia, ktorí ale momentálne nie je možný. Deti v škôlke sú ochudobnené kvôli prenájmu súkromnej škôlke aj o telocvičnu. Je tam kopec iných vecí čo súkromná škôlka nefinancuje zo svojich zdrojov, ale štátna škôlka áno, ale to nie je podstatné.

Každý z nás v tom vidí výhody pre jednu alebo druhú stranu. Súkromnú škôlku navštevujú deti z rôznych častí mesta, takže ich rodičia vozia každé ráno tak či tak väčšinou mimo bydliska, ak dostanete náhradný priestor od zriaďovateľa, ja v tom nevidím problém. Áno, vzniknú problémy so sťahovaním, zariaďovaním nových priestorov, atď. Ale takto to chodí pri prenájmoch. Prečo by na to mali doplácať obyvatelia blízkeho okolia škôlky a následne aj školy, keď to môže byť v ich prospech.

Deti zo škôlky väčšinou pokračujú vo svojich kolektívoch už aj v školách kde chodili do škôlky, málokto z nich sa vráti do bližšej školy kde nikoho nepozná. Áno, je to aj o financiách, ale za to nemôže žiadna škola, ale ten systém ktorý je, je stanovený štátom a tí učitelia za to nemôžu. Oni sa snažia pri minimálnych nákladoch odovzdať vašim deťom to, čo najlepšie vedia. Samozrejme že niektorí sú lepší, niektorí horší, ale ja osobne by som to za tie peniaze s vysokoškolským vzdelaním nerobil. Klobúk dole pred nimi (aj v štátnej aj súkromnej škôlke či škole). Ak ale môžete mať v škole o cca.100 detí v deviatich ročníkoch viac, môžete mať aj viac pedagógov, lepšie vybavenie školy a aj lepšie podmienky pre výučbu Vašich detí. Prečo ste potom takí krátkozrakí, a pozeráte sa iba na svoje deti????

Nevnášajte do toho zbytočné emócie a nepravdy. Mesto Poprad ročne zbiera údaje zo škôl a robí štatistiky, takže všetky údaje sú overiteľné a zdokladovateľné.

Všetko toto by sa malo skončiť spokojnosťou na oboch stranách teda štátnej školy a aj súkromnej školy. Všetko môže vyriešiť vedenie mesta Poprad bez zbytočných emócii a obviňovania sa rodičov a neviem ešte koho iného. Dostali od nás mandát aby to takto robili, nech dokážu že sú tu pre nás, a že pred volbami to neboli iba prázdne reči.


Hosť

#25 Re: Pravda

2015-10-23 22:36

#8: - Pravda 

 tak hor sa do suchých rožkov, veď ťa nikto nenúti mať deti v menovanej štátnej škôlke, ale v iných priestoroch vrámci mesta Poprad keď si taký odhodlaný (pravda nikdy nebola a ani nebude)