Zotrvanie Pamätníka ľudovej architektúry na Furči - výzva vedeniu mesta Košice a mestkej časti

Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2015-08-21 11:06


Tento príspevok bol odstránený autorom petície (Show details)

2015-08-21 11:10



Hosť

#3

2015-08-24 14:14

Páčia sa mi tie drevenice na paneláku.

Hosť

#4

2015-08-24 17:14

nic som nepodpisal, kurvy spamerske


Hosť

#5

2015-08-24 19:31

Lebo totálne súhlasím s tým,aby drevenice ostali.Je to vizuálne a obsahovo silný umelecky výrok.Jedinecny svojim rozsahom na Slovensku.Kvallitna práca,hovoriaca nielen k umelcom ale k širokému publiku vsetkych možných generácii!

Hosť

#6

2015-08-24 19:42

Pretoze kultura je to posledne co nam Slovakom zostalo, na co mozeme byt hrdi.

Hosť

#7

2015-08-24 20:43

Je to nový symbol Košíc, niečo nezvyčajné.

Hosť

#8

2015-08-24 20:59

Podporujem ju pretože sa mi Pamätník páči a tiež preto, že mi záleží na zviditeľnení sa domu na Lidickom námestí 1, Košice ako aj na pokračovaní projektu Košice - európske mesto kultúry.
l

#9

2015-08-24 22:05

Ako sa odborne nazýva výtvor, ktorý autor diela vydáva za niečo čím v skutočnosti nie je ?


Hosť

#10

2015-08-25 10:55

Myslím, že by bola škoda zbaviť sa takejto zaujímavosti, keď som to videla prvýkrát, bola som nadšená, páči sa mi tento Pamätník ľudovej architektúry.

Hosť

#11

2015-08-25 11:08

Určite to treba dať dole. Aj keď tie stodoly sú krajšie ako ten panelák, ale spolu je to už čisto hrôza.

Právo rozhodnúť o zotrvaní majú len vlastníci domu. Tí sa vyjadrili jasne. Nechápem, kto tu čo rieši. Nejestvuju páky ako stodoly na bloku zachovať, ak s tým vlastníci nesúhlasia.


Hosť

#12

2015-08-25 12:46

Drevenice na streche sa mi páčia, oživujú jednotvárne sídlisko, týčia sa hrdo nad celými Košicami. Spájajú staré s novým. Provokujú k diskusii. Bol to veľký projekt, bolo na to treba veľa odvahy niečo také presadiť, niečo, čo sa vymyká priemeru, niečo výnimočné.

Hosť

#13 Re:

2015-08-25 13:42

#12: -  

 Výnimočné je vymeniť dvojročnému dieťaťu srdcovú chlopňu...


Hosť

#14

2015-08-25 13:46

Prečo bol zmazaný prvý príspevok, ktorý jediný vystihol podstatu?

Ak chcete, dajte si drevenice na svoj panelák. Prečo chcete nútiť iných ľudí znehodnocovať si svoj majetok?


Hosť

#15

2015-08-25 15:01

Paci sa mi tento projekt

Hosť

#16 Re:

2015-08-25 16:25

#14: -  

 Prve dva prispevky boli zmazane koli zmene celeho textu vyzvy, /reagovali na povodny text vyzvy/ drevenice neznehodnocuju bytovku, nemaju ako,  sú skor trnom v oku pre niektorych susedov v okoli. 


Hosť

#17 Re: Re:

2015-08-25 17:11

#16: - Re:  

 Nemajú ako? Asi nebudete mať diplom zo stavebnej fakulty. Preto si to nechajte vysvetliť od niekoho, kto ho má. A pracuje v stavebníctve.

Ale znova. Plačete na nesprávnom hrobe. Jediná šanca je presvedčiť nájomcov, alebo si stodoly premiestniť na vlastný blok.


Hosť

#18

2015-08-25 17:16

Pretože sama žijem v drevenici, je to zdravé a príjemné bývanie, je to zachovávanie ľudovej architektúry v súčasnom svete, a tieto drevenice na obytnom vežiaku sú z môjho pohľadu ukážkou vhodným spôsobom vyjadriť posun v bývaní, pričom sme na túto architektúru a tradície hrdí. Do skanzenov je treba vycestovať, máme tak výlet do iných krajov, ale tieto drevenice na vežiaku sú viditeľné takmer zo všetkých častí mesta, stačí si ich všimnúť. Myslím si, že tento nápad je základom ako v sebe pestovať národnú hrdosť, mali by sme si viac vážiť prácu našich predkov...Na druhej strane je to zviditeľnenie mesta Košice vo svete... cez rôzne maily obdivujeme nápady mnohých ľudí vo svete a nápadu domácemu sa niektorí posmievajú, Všetko čo je nové, nepoznané narazí u mnohých ľudí na odmietanie, až po čase keď sa to nové horko ťažko presadí a má úspech, vtedy sa aj tí odmietajúci začnú hlásiť k úspechu... Je to pre naše mesto o jeden div viac.
Lu BOSS

#19 umelecky marketing

2015-08-25 17:26

tak toto je priklad ako sa tlaci moderne "umenie": ten zahranicny clanok na designboom.com, ktorym sa tu autor peticie chvali, je DIY submission, cize "napisali sme si o sebe sami". propagacia za cenu podvodu. hanba.
je mi jedno, co bude s drevenicami. som nezainteresovany, ale za umenie to nepovazujem. a so super-pozitivnym textom peticie (jedinecne dielo, hrdost, pycha vsetkych kosicanov, pozitivne pripomenutie (rozkradacky zvanej) EHMK) sa nestotoznujem, takze nepodpisujem.


Hosť

#20

2015-08-25 18:16

Lebo som v KE dávnejšie študovala a bola to taká nudná "diera". Teraz sa tam konečne začalo niečo diať a na meste to stroskotá, tí ľudia z bloku za to nemôžu, žijú v svojich mantineloch, ale niečo sa predsa musí nájsť. To nie je na svete statik, ktorí by im vysvetlil, že tá bytovka nespadne? Oni sa boja oprávnene, ale asi zbytočne. A nie je v Košiciach milión ďalších vežiakov, kde by sa to dalo inštalovať? Len to by mesto muselo chcieť, tak nech sa snažia.

Hosť

#21

2015-08-26 05:53

lebo je to niečo , čo poukazuje na našu tradíciu a umenie našich
predkov v stavaní. Je to perfektné aj myšlienkovo pre zobrazenie
a umiestnenie celých objektov.

Hosť

#22 Re: Re:

2015-08-26 05:54

#16: - Re:  

 A zmazali ste aj podpisy, ktoré "reagovali na povodny text vyzvy"? Ako je možné meniť text perície, pod ktorú sa už ľudia podpisujú? Tak to sa poniektorí nakoniec môžu poriadne čudovať, čo "podpísali".


Hosť

#23 Re: Re: Re:

2015-08-26 07:01

#22: - Re: Re:  

 vtedy tam boli len dva podpisy


Hosť

#24

2015-08-26 09:11

aj ked sa to zdá byť čudné,čo a kde to postavili,no mali by sme si uvedomiť,ako nám pred očami mizne niečo,možno nie po finančnej stránke,mizne.Toľko historických budov,čaro krásnych zákutí našich miest ustupuje niečomu modernému,resp.tím,čo majú dostatok peňazí na kúpu ľudí,ktorí odsúhlasia to čo chcú.V Košiciach napr.Aupark.Nie každý rodič má možnosť a ani sa mu nechce,aj to je žiaľ pravda,zobrať svoje dieťa a ísť s ním na vidiek,aby videlo,ako sa žilo.Takéto veci treba zachrániť.Možno,by stálo za otázku,či to nezložiť,alebo nespraviť niečo také aj na zemi a zariadiť z dnuka pôvodnom štýle.

Hosť

#25 Re:

2015-08-26 09:23

#24: -  

Dobre ráno stará mama...

Počuli ste už slovo "skanzen"? Na východnom Slovensku je ich dosť. Môžete tam nájsť viac stavieb, ako návštevníkov :-( Tak netreba rozprávať, ale chodiť a pozerať. Problem nie je v tom, že nemáme, ale že nie je záujem ich navštevoveť.

Aj priamo v Košiciach sa dajú vidieť drevené stavby. Viete vôbec kde? Určite sú tam na dôstojnejšom mieste ako tie stodoly na streche paneláka. Vedľa dreveného kostolíka na NMM je miesto aj pre ne. Určite dôstojnejšie a aj pre turistov prístupnejšie ako to terajšie. Ale to už by nebola prezentácia a profit pána "umelca".