DOJNÁ KRAVA BRATISLAVA

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií DOJNÁ KRAVA BRATISLAVA.


Hosť

#1

2015-06-05 13:53

V Bratislave je problem získať prácu na stavebné mechanizmy práce vyhravaju často osoby konatelia ktorý neplatia ďalej ja sa necítim byť a podnikať v bohatom prostredí.často mám prace lepšie zaplatené v iných okresoch kde nie je taká konkurencia a hlavne zápchy v mestskej doprave

Hosť

#2

2015-06-12 07:48

pretoze vsade ukazuju ako ma Ba HDP...
no podme na ulicu, kde je na vychode....?
vsetko rozbite, chodniky, cesty, skoly, skolky nikde... dokedy budeme ticho, vsetci sa sem hrnu a penaze idu na vychod, preco?

Hosť

#3

2015-06-12 17:48

Pretože v Bratislave žijem a záleží mi na jej rozvoji a prosperite.

Hosť

#4

2015-07-03 06:35

Pretoze zastavam nazor, ze cezpolni, ktorí v Bratislave byvaju a trvaly pobyt maju inde sú paraziti!

Hosť

#5

2015-07-04 11:06

Pretože je to petícia za správnu vec.

Hosť

#6

2015-07-04 11:51

Aby sa zmenilo financovanie hlavneho mesta a pristahovalci zacali platit dane do Bratislavy a nie smerom na vychod a podobne !

Hosť

#7

2015-07-08 11:05

Chcem aby to bolo skutočne hlavné mesto Slovenska a nie miesto sústredenia štátnych orgánov, organizácií. . ., ktoré mimochodom na najvyššej úrovni, týmto mestom asi pohŕdajú.

Hosť

#8

2015-07-12 07:05

Som rodena Bratislavcanka a s nespravodlivym financovanim sa stretavam denne.

Hosť

#9

2015-07-13 09:24

Pretože okrádanie Bratislavy zažala ešte Mečiarova vláda, zrušila štatút hl. mesta a všetky ostatné vlády v tom pokračujú ďalej. Ľavicové vlády vedia, že ich Bratislava voliť nebude a pravicové zas vedia, že ich voliť bude aj tak. Preto to nechcú meniť.

x

#10 Re:

2015-07-14 13:02

#4: -  

 Beru vam pracu? Co tak sa trosku dovzelat aby tu pracu dostali domaci a ukazat ze ste lepsi ako zvysok Slovenska? Ked je niekto hlupy na danu pracovnu poziciu a musia zamestnant cezpolneho nie je to vizitka Blavakov? :D

vev

#11 Re: Re:

2015-07-16 09:51

#10: x - Re:  

 Práveže to zväčša vôbec nie je o tom. Ľudia mimo Bratislavi, sú ochotní robiť aj za almužnu často krát. Tkaže ich zamestnajú radšej, aj pri slabšom výkone. Stretla som sa stým už mnohokrát, bohužiaľ.

A aj na základe toho, to s platmi u nás tak vyzerá a šikovní ľudia radšej odchádzajú do zahraničia.

 


Hosť

#12

2015-07-19 11:42

Som rodený Bratislavčan a dlhodobo ma trápia Vami popisované problémy /samozrejme aj iné/

Hosť

#13 Re:

2015-08-04 10:33

#4: -  

 Jeden malý príklad, ktorý vykresľuje stav v BA.

Keď sa rozširoval VW a potreboval nových 3.000 ľudí bolo zrejmé, že ich v BA nenájde. Preto podmienkou výstavby bolo aj postavenie bytov pre cezpoľných. Takže ak BA vedela, že nemá dosť ľudí, prečo ťahala investorov na svoje územie? Prečo nebola urýchlene dokončená dialnica do KE? Investori mohli byť rozdelení po celo území a ľudia nemuseli dochádzať do tej veľkej jamy.

Inak keď sme pri tých daniach. VW a spol, v ktorých cezpoľní pracujú odvádzaju dane a poplatky kde?


Hosť

#14 Re: Re: Re:

2015-08-04 10:35

#11: vev - Re: Re:  

 V celom štáte je nás menej ako v hociktorom ázijskom provinčnom mestečku, ale v každej dedine sa horný koniec bude hádať s dolným kto koho okráda a kto na koho dopláca...

staryblavak

#15 bratislava

2015-08-07 14:13

Hm, to akože diaľničný obchvat, D1, D2, D4, tunel Sitina, výstavba Starého mosta, nákup nových trolejbusov, električiek, nový terminál na letisku, rekonštrukcie električkových tratí atď., to ide akože z peňazí Bratislavčanov? A ak majú Bratislavčania problkém s tým, že údajne doplácajú na to, že Bratislava je hlavným mestom, potom treba presťahovať hlavné mesto inde a bude pokoj. Bratislava už dávnejšie dostala prívlastok Pažravá na Dunaji. Toľko peňazí, keby išlo do iných miest, tak by ich primátori vískali od radosti. Bratislavčania sú rozmaznaní a závidia aj to málo, čo ide niekam inde. A sú regióny, kde nejde na infraštruktúru absolútne nič. Cesty sú rozmlátené a vlaky nechodia.

Jediný problém v Bratislave je, a to je problém s verejnou dopravou, ale to je výsostne problém grambľavého vedenia mesta, nielen súčasného. Teraz sa ide vo veľkom budovať nultý obchvat mesta a R4, namiesto toho, aby sa sfunkčnila verejná doprava a ľudia presadli z áut do vlakov a autobusov. Dakedy bol v Bratislave jeden most cez Dunaj, teraz sú štyri a bývalý piaty, nový-starý sa buduje, ale v Bratislave čím viac mostov bude, tým väčšie problémy v doprave budú.

A to štvanie medzi akože domácimi starousadlíkmi a tými, čo v Bratislave pracujú, ale nemôžu tam mať trvalý pobyt, tak to nemá vo svete obdobu. To sa len tie ľudské komplexy malosti prejavujú. Už za druhej Dzurindovej vlády sa uvažovalo, že trvalý pobyt nebude viazaný na vlastníctvo bytu. Lenže politici sľubujú aj to, čo splniť nevedia.Teda problém nie je len v tom, že niekto sa tam nechce prihlásiť na trvalý pobyt, ale jednoducho mu to súčasné zákony ani neumožňujú, a nie každý je milionár, aby si mohol hneď tam kúpiť nejaký byt.

Som nedávno čítal na Sme rozhovor so súčasným primátorom, to sa nedalo čítať, len vyplakával. Absolútne žiadna pokora zo strany Bratislavčanov. Len hlúpa nadutosť.

Už samotná petícia je dôkazom malosti a zakomplexovanosti ľudí, ale nebudem tu nikomu nadávať, lebo to ani malým a zakomplexovaným nerobí dobre... :D


Hosť

#16

2015-09-10 10:50

Lebo jej obsah korešponduje s realitou.
pibza

#17 Re: Re:

2015-09-17 07:26

#10: x - Re:  

 Môj brat kvôli tomu, že v BA nemohol zohnať prácu, lebo všetci jeho spolužiaci z horných dolných mu ju v jeho rodnom meste obsadili musel vycestovať a pracuje a trhajú sa o neho v Nemecku. Čiže hlúpy nie je a zarába oveľa krajšie pointa však je v tom, že plače za rodinou a za svojím mestom, ktoré miluje no nemôže tu byť. O tom to je. Cezpoľni sa sem trepú ale na mesto neprispejú. Keby v ich meste žili bratislavskí paraziti tak isto by im to vadilo. A ok keď tu chcete byť tak dobre, veď je to hlavné mesto a teda aj vaše mesto ale prosim pekne dajte si tu trvalý pobyt a tie peniaze, čo TU zarobíte aj TU minte nech si TOTO miesto, čo vám dáva peniaze môže spätne z daní aj postaviť park a natrieť obrubník, aby sa TU aj VÁM lepšie bývalo a pracovalo.


Hosť

#18

2015-09-22 20:30

Plne sa stotožňujem s vašim programom a navrhovanými zmenami

Hosť

#19

2015-09-23 10:55

Suhlasím s obsahom tejto petície.

Hosť

#20

2015-09-28 07:38

súhlasím s ňou
Skupina O
Hosť

#21

2015-09-28 22:33

V Bratislave sa vyprodukuje skoro 1/3 HDP Slovenska pričom tu trvalo žije zruba 1/10 počtu obyvateľov SR. Vďaka tomu je Bratislava ,, štatisticky ,, vykazovaná ako 5 najbohatší region EU. Pociťujú to Bratislavčania vo svojich peňaženkách - vôbec nie. Môže Bratislavčan kúpiť svojim deťom byt- vôbec nie, tie sú určené pre ,,chudákov,, z ostatných regiónov nie pre ,,bohatých,, Bratislavčanov. Bratislava sa rozkladá približne na ploche 400 km2, no nemáme tu metro. Trepeme sa hodiny a hodiny v zastaralej MHD. Bratislava a Tirana v Albansku sú jedine hlavné mesta Európy , ktoré nemajú postavené metro. Zato z daní Bratislavčanov sa stavia diaľnica až do Košíc - pre koho? Denno denne prichádza do nášho mesta na autách okolo sto tisíc,, prišelcov,, .Ničia cesty, parkujú kde chcú - zarábajú , užívajú si, nakupujú, no do pokladnice mesta neprinesú ani cent a večer sa vracajú do svojich rodinných domov na vidieku. Už v stredoveku vedeli , že za takýto ,,luxus,, sa platí mýto. Je načase zobrať náš osud do vlastných rúk a zastaviť bratislavský peňazovod pre celú SR. Riešenie existuje - vyhlásenie samostatného mestského štátu : REPUBLIKA PRESBURG /PREŚPORK/
P. S. : Tak to urobili aj v Singapure a inde a dari sa im.


Hosť

#22

2015-10-03 13:29

lebo som Bratislavčan - staromešťan a nie je mi prístup ostatnych ku bratislave lahostajny, absolutne suhlasim s nazvom, ze Bratislava je dojna krava pre zbytok slovenska. Je nacase s tym uz konecne nieco urobit, rad pomozem.
Bratislavcan nie pristahovalec

#23 Re: Re:

2015-10-03 13:39

#10: x - Re:  

 Vazeny pisatel, Blava je rieka pri Trnave a nie nazov hlavneho mesta. Co sa tyka hlupych na danu poziciu, je to zial o tom, ze ti cezpolni, (vychodniari) podliezaju ceny a vobec to nie je o mudrosti, alebo o vzdelani. pokial ste taki mudri, tak preco nikto neriesi "mudre" podnikanie tam u Vas, vsak vymislite a zamestnajte si tam, namiesto Vasho stahovania sa do Bratislavy a jej devastovania a vyzierania. Ked tu chce niekto pracovat, tak nech tu aj odvadza dane, plati poplatky a hlavne nech sa ku tomuto mestu sprava slusne a s uctou.


Hosť

#24

2015-10-03 14:55

Ocenujem snahu k zlepseniu

Hosť

#25

2015-10-10 08:59

Petíciu som podpísala preto, lebo ma hnevá, ako ľudia, ktorí nežijú v Bratislave, na ňu nadávajú, že je arogantná a vyciciava celé Slovensko, pričom opak je pravdou. Vďaka nevďačným prisťahovalcom, ktorí v nej pracujú, vznikajú skreslené údaje o výške HDP na 1 obyvateľa Bratislavy, pretože tí majú trvalý pobyt inde (dane idú do ich obcí a miest) a potom to vyzerá po prepočítaní na skutočný počet obyvateľov Bratislavy, akoby bola bohatá. A navyše hovoria, aká je Bratislava škaredá, že je len ako veľká dedina. Som rodáčka z Bratislavy, a preto ma to veľmi bolí. To je aj dôvod, prečo som petíciu podpísala.