Otvorený list ministrovi školstva - odklad platnosti iŠVP a začatie diskusie


Hosť

#1

2015-03-30 19:48

Absolutne suhlasim.

Hosť

#2 Re:

2015-03-30 20:34

#1: -  

 Aj ja. 


Hosť

#3

2015-03-31 04:16

Pretože mi záleží na budúcnosti mojich detí a mrzí ma, kam sa školstvo uberá...

Hosť

#4

2015-03-31 07:52

Netreba veci šiť horúcou ihlou, len aby boli čím skôr na papieri.
Som za dokonalé uváženie voliteľnosti predmetov, aby si žiaci mohli vybrať podľa svojich potrieb.

Hosť

#5

2015-03-31 07:55

Pretože som učiteľka a viem, že len spoločne dokážeme niečo zmeniť.

Hosť

#6

2015-03-31 07:59

Z osobných dôvodov

Hosť

#7

2015-03-31 19:21

Nech sa môže každý vyjadriť a nie v utajení odsúhlasiť.

Hosť

#8

2015-03-31 20:25

Veľa vecí je ešte nedoriešených.

Hosť

#9

2015-04-01 21:00

Obávam sa zníženia úrovne a rozsahu výučby cudzích jazykov na najnižších stupňoch ZŠ - práve kde je to najefektívnejšie.

Hosť

#10

2015-04-04 19:08

Je potrebne odbornu diskusiu hlavne s tymi ktorych sa to tyka, tj. Ucitelia rodicia...


Hosť

#11

2015-04-10 05:02

otvorený list ministrovi školstva - ide o petíciu, ktorá sa týka podstatnej podmienky, procesu i výsledku vzdelanosti detí - o obsah. Okrem toho podporujem aj ostatné myšlienky petície a objavujú sa nové skutočnosti, ktoré by mali byť v petícii obsiahnuté. Základom je ale diskusia a následné kroky...
Prof. PhDr. Miron Zelina, DrSc., dr.h.c.

Hosť

#12 Re:

2015-04-10 10:09

#11: -  

 Vďaka za podporu, pán profesor. Dovolím si však povedať, že mi už sedem rokov chýba Vaše verejné vyjadrenie sa - presnejšie ospravedlnenie sa - za to, že ste váhou svojho mena pomohli Mikolajovi a jeho "tímu" spáchať precedens spustenia nepripravenej reformy. Neprirpavenej jednak tym, ze na rozdiel od sucasneho Kratochvilovho timu ste vytvorili SVP, v ktorom slova vykonovy a obsahovy standard boli len nadpisy, ktorym ste ani Vy tvorcovia nerozumeli (ani Vilo Kratochvil im vtedy este nerozumel). Nepripravenej aj tym, ze ste dovolili vytvorenie SVP, ktory bol v rozpore so zakonom, ked urcoval hodiny a ucivo po rocnikoch, a nie po stupnoch vzdelania - cim ste nezvratne vpustili do procesu tvorby SVP chaos a voluntarizmus. Nepripravenej preto, lebo zaverecna cast SVp urcujuca podmienky tvorby SkVP bola plna prazdnych slov, teoretickych kydov a svojou neznalostou praxe ste z SkVP namiesto prilezitosti pre skoly urobili byrokratickeho strasiaka. Nepripravenej preto, lebo ste nijako nepodporili ucitelov v ich novej ulohe spolutvorcov obsahu a hodili ste na nich povinnost, ktorej nerozumeli, niekedy v juni s tym, ze v septembri to maju mat hotove a este ste Vy osobne v diskusii v Palffyho palaci arogantne poznamenali, ze to predsa nemoze byt pre ucitelov problem. Nepripravenej preto, lebo ste sa nijako nestarali o vytvorenie podmienok pre ucitelov aspon tym, ze im k novemu SVP pripravite ucebnice. Ti fuseri, ktori teraz idu spustat inovaciu Vasho SVP este vzdy mozu povedat, ze ze sa to neda sfusovat viac, ako v r. 2008, takze to bude zlepsenie. Viete, tieto veci mozeme mat za zle Mikolajovi - ale to bol nestastny panacik, ktory sa potesil, ze je ministrom a ked sa na druhy den dozvedel, ze ministrom skolstva (nie dopravy, ako si zelal), tak si povedal: "Aspon nieco..." Od neho nikto nic rozumne necakal. Mozeme ich mat za zle aj Krajcirovi - nad nim ale nema zmysel sa rozculovat, lebo on si na svojej uradnickej kariere postavil ego a prevaha jeho bicepsov nad slobodnou myslou je zrejma. Vam vsak ucitelia doverovali - od Vas sa ziadalo buchnut po stole a povedat NIE! Ak ste ho nepovedali vtedy a nenapadnym podpisom pod peticiou ho hovorite dnes, je to posun spravnym smerom. Ale na to, aby sme Vas mohli brat opat vazne, je potrebne sa ospravedlnit. 
Martin Kriz (iba Mgr.)


Hosť

#13 Re: Re:

2015-04-10 18:08

#12: - Re:  

 Suhlasim s vami pan Kriz.

 


Hosť

#14

2015-04-11 02:55

Je bezpodmienečne nutné znova prehodnotiť obsah vzdelávania základných a stredných škôl na základe osobného rozvoja žiaka a požiadaviek spoločnosti. Znamená to, znova pripraviť základné a rozširujúce učivo pre žiakov, nové veci odskúšať na školách, pripraviť učebnice zodpovedajúce odbornej kvalite a metodickému spracovaniu učiva a tieto vydať. Až po týchto krokoch, ktoré musia byť pre učiteľov transparentné, je vhodné pristúpiť k samotnému zavedeniu nového obsahu vzdelávania do škôl. Je to nutné urobiť aj preto, že v nedávnej minulosti sa zjednodušil obsah vzdelávania na 1. stupni ZŠ, čo sa automaticky muselo prejaviť na 2. stupni ZŠ a stredných školách, čo asi mohla byť jedna z príčin, prečo sme sa v medzinárodných prieskumoch vzdelávania umiestnili na posledných priečkach skúmaných štátov sveta. Je na Ministerstve školstva SR, aby nad týmito zmenami spolu s požiadavkami v petícii začalo nielen uvažovať, ale postupne ich aj na školách realizovať, aj keď to bude trvať veľmi dlhé obdobie, pretože čím neskoršie sa s nimi začne, tým viac budú na vzdelávanie doplácať naši žiaci.

Hosť

#15 Re: Re:

2015-04-12 10:45

#12: - Re:  

 Výborne, jednotka s hviezdičkou.

Angyal Peter


Hosť

#16

2015-04-13 10:45

Príliš krátky čas na kvalitné vypracovanie. Ak sa niečo tak významné má vytvoriť v tempe, kde nás tlačí čas, utrpí to na kvalite.

Hosť

#17

2015-04-14 05:26

Na spracovanie osnov je veľmi málo času

Hosť

#18

2015-04-15 17:46

pretože je pravdivá

Hosť

#19

2015-04-29 19:43

Záleží mi na tom ako sa budú vzdelávať naše deti.

Hosť

#20

2015-04-29 19:45

Súhlasím s obsahom petície

Hosť

#21

2015-04-29 20:06

Úplne súhlasím s argumentmi, ktoré uvádzajú autori tejto petície.

Učiteľka HUV

#22 HUV

2015-04-29 21:56

Vplyv lobistických skupín v školstve aj mimo školstva.

Diskriminácia predmetu HUV v rámcovom učebnom pláne.

Skvalitnenie a zjednodušenie výkonových a obsahových štandardov HUV.


Hosť

#23

2015-04-30 04:29

pretože s ňou súhlasím

Hosť

#24

2015-04-30 04:51

Som znechutená z toho, aká je situácia v školstve. Len čo sme postupne ukončili jednu zmenu, už zase ďalšia....

Hosť

#25

2015-04-30 05:14

Lebo mi záleží na vzdelaní nasledujúcej generácie.