Odvolanie prezidenta SR Andreja Kisku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Odvolanie prezidenta SR Andreja Kisku.


Hosť

#1776

2016-03-08 19:40

Aj keď som nevolila Mariána Kotlebu urazilo ma správanie prezidenta voči Mariánovi Kotlebovi a jeho voličom odignorovaním výsledku volieb

Hosť

#1777 Re:

2016-03-08 19:40

#11: Trust no One -  

 Presne tak šíriť na internete to nestačí,to ako sa pán prezident zachoval je nemysliteľné a neinteligentné...s takýmto postojom môže ísť do pokladne do Tesca


Hosť

#1778

2016-03-08 19:40

Nechcem prezidenta, ktorý nerešpektuje názor svojích občanov.

Hosť

#1779 Re: je

2016-03-08 19:42

#7: -  

 


Hosť

#1780

2016-03-08 19:42

Kiska vyhral voľby iba z titulu alternatívy voči Ficovi. Aj ja som ho volil, I keď z donútenia. Jeho prílišný proAmerický postoj vo mne vyvoláva fyzickú nevoľnosť. Glorifikuje ľudí ako Porošenko a Erdogan a jedným dychom zhadzuje Ruskú federáciu. Odmieta sa stretnúť s Kotlebom napriek faktu že bol regulèrne volený ľuďom. I keď sa jednáo fašistu, Kiska nemá právo na takúto reakciu. O jeho migračnej politike ani nemá zmysel sa tu vyjadrovať. Bývalý úžerník a populistický filantrop. Sme Slovania, Američanom nech utiera zadok Nemecko a ostatný poskoci NWO.

Hosť

#1781

2016-03-08 19:43

zapredanec americky odstup !

Hosť

#1782

2016-03-08 19:43

Pretože prezident je povinný!!!!!!!! byť nestranný, rešpektovať záujmy voličov a ľudí, a nie prenášať do svojho prezidentského pôsobenia OSOBNÉ názory a hodnoty. Nato tam zvolený nebol! Stranu p. Kotlebu nemienim a ani nebudem nijako komentovať, každý má právo sa uchádzať o voličov. Keby sa tam dostala Rómska iniciatíva, tam by asi p. Kiska nemal problém ich pozvať... Bez ohľadu na to, kto sa do vlády dostal (a že je tam dosť darmožráčov a bezcharakterných politikov, ktorí zneužívajú mladých voličov v rôznych testoch, ktoré sú dopredu stanovené...!!!) je pán prezident niekto, kto má rešpektovať a nie odsudzovať....
y4ps

#1783

2016-03-08 19:43

Ako prezident porušil Ústavu Zverejnené dňa 7. marec 2016 | užívateľom Inštitút národnej politiky | Nevedno, či na Slovensku viac chýba demokracia alebo demokrati. Asi oboje. Nemáme ani demokraciu, nie sú ani demokrati. Potvrdil to, žiaľ, aj prezident Kiska svojvoľným subjektívnym a pravdepodobne neústavným rozhodnutím nepozvať predsedu jednej z ôsmych strán na sériu povolebných rokovaní o možnostiach zostaviť novú vládu. Tradičnou súčasťou moderných ústav je totiž skladanie sľubu ústavných činiteľov, najmä, že budú dodržiavať zákony a ústavu! No a tu si prezident Kiska vyrobil megaproblém. Nielen, že už nie je prezidentom všetkých občanov, keďže sa subjektívne rozhodol pre delenie spoločnosti… Prezident Kiska má pravdepodobne oveľa väčší problém – porušenie ústavného sľubu a ústavných práv občanov! Hlava štátu totiž prisahá, že bude svoje povinnosti vykonávať v záujme občanov a zachovávať i obhajovať ústavu a ostatné zákony. Podľa Článku 2, ods. (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo! Aj Čl.30 garantuje občanom „právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov“. Takže prezident sa nepostavil chrbtom proti fyzickej osobe a občanovi Mariánovi Kotlebovi, ale porušil právo garantované občanom, ktorí odovzdali svoj hlas strane Mariána Kotlebu, zapísanou v Registri politických strán a hnutí Slovenskej republiky a riadne registrovanej štátnou volebnou komisiou pre parlamentné voľby 2016. Takže suma sumárum registrujeme 1 + 209.779 porušení práv prezidentom Kiskom, čo je 8,04 percent občanov, ktorí využili svoje (aktívne) volebné právo pri správe vecí verejných. Podľa ods. (2) tohto článku prezident ako štátny orgán môže konať len a len na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu! Tvrdohlavosť ani natvrdnutosť postoja hlavy štátu nemá právnu imunitu! Svojhlavá hlava štátu navyše porušila aj Druhú hlavu ústavy, ktorá garantuje základné práva a slobody. Článok 12 ustanovuje, že ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Takéto práva má aj občan Marián Kotleba, ktorému prezident odkázal, že nie je de fakto rovný s ostatnými občanmi – predsedami parlamentných subjektov, čo je nepredstaviteľné porušenie ústavy. Základné práva a slobody sú totiž „neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné“. Navyše podľa presnej dikcie ods. (2) sa základné práva a slobody zaručujú „všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať“. Prezident A.Kiska v pondelok 7.marca v príhovore prenášanom médiami oznámil svojvoľné poškodenie a znevýhodnenie ústavných práv občana Mariána Kotlebu, ktorému zákon o politických stranách a aj Čl.14 ústavy garantujú spôsobilosť na plný výkon práv. Keby chcela akokoľvek subjektívne tvrdohlavá hlava štátu tieto práva obmedzovať, môže tak síce konať, ale len v prípadoch ustanovených zákonom a túto dikciu svojvoľné rozhodnutie prezidenta A.Kisku neobsahuje. Nielen pre vyše 200 tisíc občanov, ale pre celý právny a ústavný systém Slovenska je to znepokojujúci signál, ktorý „demokrati“ hlavného prúdu prehliadnu, ale nezametú ho pod koberec, pretože je veľký ako Slovensko. Ako povedala iná hlava štátu, T.G.Masaryk: „Tož demokracii máme, teď ještě nějaké ty demokraty“… V prezidentskom paláci ich zjavne hľadať nemusíme, hoci práve tam by mali byť vzorom.


Hosť

#1784

2016-03-08 19:43

Toto je za Kotlebu ty "prezident"
LáskaJeOdpoveď

#1785 Najlepší prezident

2016-03-08 19:44

Pán Andrej Kiska je muž na úrovni s ukážkovymi postojmy a správaním narozdieľ od fašistu kotlebu sa uvedomte, táto petícia je mrhanie časom a energiou


Hosť

#1786

2016-03-08 19:44

V ramci plutality a demokracie

Hosť

#1787 Re:

2016-03-08 19:46

#1763: Nestrannik -  

 V prvom rade začni používať diakritiku ty "slováčisko".

Nespokojny

#1788

2016-03-08 19:48

Kiska je rovnako plateny aj z dani tych 200 000 volicov, ktori mu umoznuju aj lietat do Popradu.


Hosť

#1789

2016-03-08 19:49

Nepaci sa mi, ze tento pan ako prezident SR nepozval na rokovania o zostaveni novej vlady vsetkych lidrov stran, ktorych si obyvatelia SR zvolili v demokratickych volbach. Kona svojvolne a nie ako hlava statu.

Hosť

#1790

2016-03-08 19:49

Pretoze si prezident zmylil sukromne stretnutie zo stretnutim predsedu strany ktoru volilo 210 000 obcanou a to je ignoracia hrubeho zrna to si nesmie dovolit ani prezident.Toboz nie prezident v demokratickej krajine.

Hosť

#1791

2016-03-08 19:49

Konečne! Nikdy mu nezabudnem neúčasť na oslavách 9.mája v Moskve.
R2D2

#1792 -ERROR-

2016-03-08 19:49

Cela tato peticia je hanbou tejto republiky, podobne ako to, ze sa Marian Kotleba, kt. este par rokov dozadu verejne vystupoval ako clen strany kt. rozpustil najvyssi sud SR, dostal do parlamentu. Vsetci, ktori ste sa tu podpisali pod tuto peticiu, ste krasnym dokazom toho preco je tato republika na tom tak ako je. Verim, ze zhruba polovica z Vas v minulosti volila SMER SD, lebo ste uverili ich lacnym reciam, tak ako teraz verite panovi Kotlebovi, kt vo svojom volebnom programe nenavhruje absolutne ziaden realizovatelny a zmysluplny plan ako pomoct tento krajine od zlodejov a pod.

Je mi Vas vsetkych uprimne luto.


Hosť

#1793

2016-03-08 19:54

tých 200 tisíc občanov chce pán prezident iba zbaviť občianskych práv alebo nebodaj priamo zbaviť slobody... či nebodaj rovno zlikvidovať ???

Hosť

#1794

2016-03-08 19:54

Kisku som v prezidentskych volbach volil ale som sa v nom sklamal a preto tymto beriem svoj hlas spat.

Hosť

#1795

2016-03-08 19:54

Priatelia zdravého rozumu, nebojme sa vyjadriť svoj postoj a nesúhlas s potláčaním demokracie. Preč s farizejmi! Zakázať sabotérske mimovládky! Volil som Kotlebu a je urážkou všetkých voličou ĽS NS prístup kancelárie prezidenta. Čistý diktát ako všetky jeho prejavy. 


Hosť

#1796

2016-03-08 19:54

Peticiu podporujem lebo ja menejcenny volic (podla ptezidenta) lebo som volil Kotlebu som volil aj jeho a myslim ze takych ludi ako ja je vela a tymto ma maximalne urazil.nie som fasista ale som hrdy slovak a vobec sa mi nepaci ako sa slovensko ubera a co sa z neho stava.
zneuctený občan SR :-)

#1797 Re:

2016-03-08 19:55

#1676: mrena -  

 ten náš úžasný pán prezident je asi tak normálny ako ty a tvoj pseudonym - čisto na liečenie..

klasik

#1798 Re: -ERROR-

2016-03-08 19:55

#1792: R2D2 - -ERROR- 

 Tak si nás všetkých poľutoval a teraz bež po inštrukcie na Us embassy.

odpovedajko

#1799 Re: -ERROR-

2016-03-08 19:55

#1792: R2D2 - -ERROR- 

 Skús sa prihlásiť do redakcie RTVS televízie ,určite vyhráš konkurz-tam to počúvam od rána do večera.


Hosť

#1800

2016-03-08 19:56

Zapredany pes a nie prezident.