Odvolanie prezidenta SR Andreja Kisku

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Odvolanie prezidenta SR Andreja Kisku.


Hosť

#1376

2016-03-08 16:32

lebo kiska >)
Marian KokoD

#1377 Re: Re:

2016-03-08 16:32

#1354: - Re:  

 Hmm, zeby nie? Neviem o to, zeby bol na toto nejaky ustavny zakon, alebo iny zakon. Vy hadam ano? Nikde nie je napisane, ze musi pozvat na stretnutie fasistu co nevyhra volby v demokratickej krajine, v ktorej fasizmus uz davno padol...


Hosť

#1378

2016-03-08 16:33

Porušenie Ustavy Slovenskej Republiky je neakceptovatelne.

Hosť

#1379

2016-03-08 16:35

Prezident ma mat vlastnost objektivity, sudrznosti, lojality, nadhladu a rozvahy avsak sa nechal stiahnut svojim vlastnym egom.
Akakolvek strana, pravoplatne vyhrala svoje miesto. Jeho moznostou nie je sa rozhodnut ci sa stretne ci nie; akykolvek iny zamestnanec; za toto si zasluzi vyhadzov alebo disciplinarne konanie.
Vsetci su si rovni, ci je to Kotleba, Cigan, Kiska ... Iba priklad

Hosť

#1380 Re: Re: Re:

2016-03-08 16:35

#1377: Marian KokoD - Re: Re:  

 

Hlava štátu totiž prisahá, že bude svoje povinnosti vykonávať v záujme občanov a zachovávať i obhajovať ústavu a ostatné zákony. Podľa Článku 2, ods. (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo! Aj Čl.30 garantuje občanom „právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov“. Takže prezident sa nepostavil chrbtom proti fyzickej osobe a občanovi Mariánovi Kotlebovi, ale porušil právo garantované občanom, ktorí odovzdali svoj hlas strane Mariána Kotlebu, zapísanou v Registri politických strán a hnutí Slovenskej republiky a riadne registrovanej štátnou volebnou komisiou pre parlamentné voľby 2016. Takže suma sumárum registrujeme 1 + 209.779 porušení práv prezidentom Kiskom, čo je 8,04 percent občanov, ktorí využili svoje (aktívne) volebné právo pri správe vecí verejných. Podľa ods. (2) tohto článku prezident ako štátny orgán môže konať len a len na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu! Tvrdohlavosť ani natvrdnutosť postoja hlavy štátu nemá právnu imunitu! Svojhlavá hlava štátu navyše porušila aj Druhú hlavu ústavy, ktorá garantuje základné práva a slobody. Článok 12 ustanovuje, že ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Takéto práva má aj občan Marián Kotleba, ktorému prezident odkázal, že nie je de fakto rovný s ostatnými občanmi – predsedami parlamentných subjektov, čo je nepredstaviteľné porušenie ústavy. Základné práva a slobody sú totiž „neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné“. Navyše podľa presnej dikcie ods. (2) sa základné práva a slobody zaručujú „všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať“. Prezident A.Kiska v pondelok 7.marca v príhovore prenášanom médiami oznámil svojvoľné poškodenie a znevýhodnenie ústavných práv občana Mariána Kotlebu, ktorému zákon o politických stranách a aj Čl.14 ústavy garantujú spôsobilosť na plný výkon práv. Keby chcela akokoľvek subjektívne tvrdohlavá hlava štátu tieto práva obmedzovať, môže tak síce konať, ale len v prípadoch ustanovených zákonom a túto dikciu svojvoľné rozhodnutie prezidenta A.Kisku neobsahuje. Nielen pre vyše 200 tisíc občanov, ale pre celý právny a ústavný systém Slovenska je to znepokojujúci signál, ktorý „demokrati“ hlavného prúdu prehliadnu, ale nezametú ho pod koberec, pretože je veľký ako Slovensko. Ako povedala iná hlava štátu, T.G.Masaryk: „Tož demokracii máme, teď ještě nějaké ty demokraty“V prezidentskom paláci ich zjavne hľadať nemusíme, hoci práve tam by mali byť vzorom.
 

 


Hosť

#1381

2016-03-08 16:35

Tento "prezident" slúži viac záujmom západu (čítaj EU a Brusel) ako záujmom vlastnej krajiny. (neviem či ju on považuje za vlastnú). Hanbím, sa že som ho volil, áno volil a úprimne to ľutujem. A je na smiech že ignoruje legitímne zvoleného predsedu BBSK a človeka, ktorého strana získala vo voľbách do NRSR cca 210 000 podpisov. vlastne nieje to na smiech je to do plaču. Nikto mu nekázal Kotlebovi gratulovať ale rozhodne ho mal pozvať, aby ukázal že rešpektuje aj tuto voľbu občanov, kedže ako prezident ma byť nestranný, nezaujatý a hájiť vôľu ľudu !!!

Hosť

#1382

2016-03-08 16:35

Zdvihlo mi tlak oznámenie prezidenta Kisku, že neprijme Ing.Mgr.Kotlebu ! My, ľudia sme ho volili v počte vyše dvestotisíc!! som za odvolanie prezidenta

Hosť

#1383

2016-03-08 16:36

Pan Kiska sa nezachival ako sa mal a urazil vsetkych volicov LS NS

Hosť

#1384

2016-03-08 16:36

Lebo jeho správanie a vystupovanie považujem za proti slovensku a nie je apolitický ako by mal prezident byť.Pre slovensko neurobil nič vo svojej funkcii len rozhádal ľudí a politikov a neberie ohľad na to čo chcú Slováci a jeho pracovné aktivity sú protislovenské

Hosť

#1385

2016-03-08 16:37

tento zmrd pošliapal moje práva a napľul do tváre nielen mne ale aj 210 tisíc voličom !! .... nekoná v záujme občanov SR !!

Hosť

#1386

2016-03-08 16:37

Nesluhlasim s postojmi prezidenta

Hosť

#1387

2016-03-08 16:38

lebo toto nie je prezident,je to podporovatel fašizmu a vyznávač masového vraha a fašistu banderu.je to úbožiak a antiprezident

Hosť

#1388

2016-03-08 16:39

Lebo ma sklamalo riešenie situacie hlavy štatu

Hosť

#1389

2016-03-08 16:39

Lebo uz mam dost toho vsetkeho co sa deje na slovensku!

Hosť

#1390

2016-03-08 16:40

Lebo prezident je hňup,nerešpektuje svoj ľud.

Hosť

#1391

2016-03-08 16:41

Pán prezident prisahal službu všetkým občanom SR bez ohľadu na jeho názor, vieru, pohlavie atď.Preto sa podpisujem pod túto petíciu.

Hosť

#1392

2016-03-08 16:42

nech sa koná ako sa má a ako sa vraví ryba smrdí od hlavy

Hosť

#1393

2016-03-08 16:42

Treba sa orientovat na beznych ludi a nie oligarchov...
Juraj

#1394 Hanba.

2016-03-08 16:42

Hanbim sa za takeho prezidenta, ktory sa objima s oligarchom Porosenkom na Ukrajine, kde nacisti z Azovu vrazdia ludi, ktory tureckeho prezidenta Erdogana nazyva priatelom a nevadi mu, ze pacha genocidu na Kurdoch a Turecko nazyva ostrovom stability a prosperity.

Pokrytec, ktory tvrdil, ze chce ludi spajat, nie rozdelovat teraz naplul do tvare 210 000 ludom.

 



Dakujem, neprosim. Nikdy viac.

 

Rovnako sa hanbim aj za to, ze som sa nechal oklamat a volil som ho!

 

Boh ochranuj tuto krajinu, ked Kiska bude povereny vymenovanim a zostavenim uradnickej vlady.


Hosť

#1395

2016-03-08 16:43

Kedze prezident porušil zakladne ustanovenie svojej funkcie nepozvanim legitímne zvoleneho zastupcu ľudu, ignorovaním vôle občanov....hrubym spôsobom narušil princýpi demokracie.

Hosť

#1396

2016-03-08 16:43

Ja s touto peticiou naprosto suhlasim. Tak ako sa zachoval Pan prezident Kiska, tak by sa prezident chovat rozhodne nemal.

Hosť

#1397

2016-03-08 16:43

Tento amerícký zapredanec Kiška nie je môj prezident. Nie len, že podviedol a ožobráčil tisíce ludí svojimi splátkami, nerešpektuje názor 210tisíc voličov, ale sám si ani nevie napísať prejav. Vždy mu ho píšu tí čo ho riadia a USA, HANBA takému človeku. V ďalších volbách už bude minulosťou... Tak isto si neuvedomuje, že tým jeho pozíciu v ďalších parlamentných volbách posilní, kto nevolil Kotlebu, bude ho voliť už llen kôli tomuto.

Hosť

#1398

2016-03-08 16:43

pretože som občanom,ktorý tu platí dane,ĽSNS je legitímne zaregistrovaná strana a prezident má zastupovať aj mňa,pretože je platený aj z mojich daní.Jeho prístup je pohrŕdaním názoru 210 000 občanov,a pokiaľ je SR právny štát tak mám právo - ÚSTAVNÉ - vyjadriť vo voľbách svoj názor.Prezident porušil ÛSTAVU SR, v žiadnom jej článku mu neumožňuje vylúčiť niektorú zo strán z jednania o možnosti jej podielu na riadení štátu !!!
TRVAŤ NA PETÍCII A ZISTIŤ MOŽNOSŤ JEHO TRESTNÉHO STÍHANIA !!!

Hosť

#1399

2016-03-08 16:43

Prezident je tu pre všetkých občanov tejto republiky,
nielen pre tých, ktorí rozkrádajú Slovensko, ktorí konajú
podľa príkaz oligarchov , ....

Hosť

#1400

2016-03-08 16:44

Andrej Kiska v predvolebnej kampani sľuboval že bude zjednocujúcim článkom už aj tak v rozpoltenej spoločnosti a prezidentom všetkých ľudí v SR. Opak je pravdou.