Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv.

RVM

#301 Re:

2015-02-18 12:54

#300: -  

 

Nemoralne je hustit do hlavy svojim detom nezmysly, ktore pocuvate v kostoloch. 


Hosť

#302

2015-02-18 13:04

Jednoznačne treba podpísať petíciu a postaviť sa na tu spávnu stranu t.j. za dobrú vec, aby sme pri poslednom súde nepočuli slová"nepoznám vás!" a to už bude vážne, tam sa už na nič nevyhovoríme.
j.

#303 Re: Re: Re: Re: Re: našej vláde na názore ľudí nezáleží

2015-02-18 13:06

#298: RVM - Re: Re: Re: Re: našej vláde na názore ľudí nezáleží 

 áno, je zjavné, že isté skupiny sa snažia posilňovať svoj vplyv v štáte.

žiaľ, vaše naivné predstavy o pojme kultúra smrti siahajú naozaj iba po koláž z obrázkov náhodne vytrhnutých z rôznych stránok.

 

je kultúrou smrti pro life postoj alebo pro choice postoj?

je kultúrou smrti volanie po ochrane rodiny alebo volanie po ochrane práv inak orientovanej menšiny?

je kultúrou smrti pomoc iným ľuďom v núdzi alebo neustále rýpanie sa vo vlastných problémoch?


Hosť

#304

2015-02-18 13:18

Co napisat??? Co vsetko by strategia priniesla, ake by to v praxi naozaj bolo? Nemali by sme sa hrat na tych, co to vedia. Myslim, ze to nikto nevie presne... no naozaj by sa mala v dneskej dobe riesit rodina a to preco sa tak rozpadava.Tam by mali ist peniaze....
RVM

#305 Re: Re: Re: Re: Re: Re: našej vláde na názore ľudí nezáleží

2015-02-18 13:27

#303: j. - Re: Re: Re: Re: Re: našej vláde na názore ľudí nezáleží 

 

Kulturou smrti je historia plna vrazdenia a mucenia tych, ktori nezodpovedaju vasim predstavam. Kulturou smrti je vystavovanie kostier ovesanych zlatom v katedralach. Kulturou smrti je kolaboracia s fasistami a nacistami, a podielanie sa na posielani "tych ostatnych" do koncentracnych taborov. 

zlomený optimista

#306 Je mi ľúto

2015-02-18 13:35

dnešným dňom som rezignoval, už nič nepodpíšem. Obrovské sklamanite po referende.

Veď predsa nemôže donekončena ťahať 20 % občanov Slovenska za tých, ktorí z pohodlnosti, nezáujmu sedia na tých svojich zadkoch pri debilizátoroch. Národ absolútne sprostý a vygumovaný.

Ja

#307 Re: Re:

2015-02-18 13:38

#301: RVM - Re:  

Keby si bol rozumny a mal co-i-len stipku mudrosti, s radostou by si to "hustil" vsetkym navokol aj Ty! ...a to pisem bez urazky - vaazne.....


Hosť

#308

2015-02-18 13:48

Radostný hold

Radostný hold úcty patrí Pánu Bohu a všetkým tým,
kto sa na referende o rodine aktívne zúčastnil.
Veď tým len Božiu pravdu, Božiu vôľu vedel dokázať
že len medzi manželmi - mužom a ženou - sa smie milovať.

Všetci ľudia na svete nesieme rôzne ťažký Kristov kríž,
je to pre nás Božia skúška, či Bohu veríš, či vydržíš.
Jeden sa narodí chromý, slepý, mentálne postihnutý,
iný vraj ako homosexuál, i keď výrok nie je pravdivý.

Boh dal každému slobodnú vôľu ako so svojím životom naložiť,
postaviť sa proti Nemu, alebo s Ním večne kraľovať a šťastné žiť.
Buď budeme plniť Božiu vôľu, čo pre nás dal už v lone matky,
alebo sa Mu vzoprieme a budeme s diablom páchať hriešne skutky.

Aj homosexuálny vzťah je pre postihnutých len bežná skúška,
podľa mnohých svedectiev, tí čo Boha prijali, ich náklonnosť odišla.
Boli z toho nezdravého sexuálneho postihnutia oslobodení,
a dnes žijú v pravom manželstve plne spokojní a šťastní.

Tak ako s láskou a porozumením prijímame ľudí rôzne postihnutých,
tak rovnako milujeme i sexuálne nesprávne orientovaných, zvrátených.
Ako psychicky narušeného ihneď zastavíme keď ide ľudí zabíjať,
tak aj homosexuála, keď svoju úchylnosť chce navonok predvádzať.

Veď aká úbohá, nemorálna, evolúcia sveta by nastala,
keby sa tá zvrátená hriešnosť Diablom pripravená prijala...
Už by len plač, škrípanie zubov a peklo nám hrozilo,
čo sme sa nespamätali, že diabolské dielo nás ovládlo.

Len vtedy príde pokoj do rodín, do našich ľudských životov,
keď budeme múdro v láske žiť a nenapĺňať sa hriešnosťou.
Nastane porozumenie, spravodlivosť, vzájomná úcta, žičlivosť,
ó, Bože, daj nech sa to stane, nech isto žijeme Tvoju svätosť.
RVM

#309 Re: Re: Re:

2015-02-18 13:49

#307: Ja - Re: Re:  

 Nazyvat slepu vieru v rozpravky mudrostou. Ehm...

RVM

#310 Re: Je mi ľúto

2015-02-18 13:50

#306: zlomený optimista - Je mi ľúto 

 No veru, narod "absolútne sprostí a vygumovaní". Neovlada ani vlastny jazyk :(

B.Laukova

#311 Re: Je mi ľúto

2015-02-18 13:53

#306: zlomený optimista - Je mi ľúto 

 ja som tiez NESMIERNE SKLAMANA  ... 
Su ludia, ktori 2 roky boli neustale v strehu, organizovali pochody, peticie, davali hromadne pripomienky cez odbornikov.. a bolo ich stale dokopy aj s tymi, co sa trebars len prilezitostne pridali - 20 percent..  
Som sklamana, ze sa ludia dali opit klamstvami.. Som sklamana, ze ani po vcerajsej naliehavej vyzve, aby ludia venovali 2 minuty svojho casu k podpisu.. 2 minuty casu kvoli svojim pribuznym ci priatelom, ktori si vedia najst cas na informacie a ak ich oni nemaju, mohli by im teda verit... Som sklamana, ze aj moji znami ma odmietli.. cim mi dali najavo, ze mi neveria, ale veria mediam.. Alebo im je to jedno.. Neviem, co z toho je horsie.. 

 

PetoS

#312 od papeza Frantiska

2015-02-18 13:57

Srdečne vítam pútnikov zo Slovenska [aplauz], statočných obrancov rodiny, osobitne zástupcov laických hnutí a združení. Bratia a sestry, apoštol Pavol vyzýva: «V mene Krista vás prosíme: Zmierte sa s Bohom!» Na začiatku Pôstneho obdobia počujme toto pozvanie, ktoré je adresované každému z nás, a ochotne ho nasledujme. S láskou vás žehnám. Pochválený buď Ježiš Kristus!“ [aplauz]


Text zverejnený na internetovej stránke http://sk.radiovaticana.va


Hosť

#313 Re: Re: Re:

2015-02-18 13:59

#33: - Re: Re:  

 Áno, je to tak, ako píšete. Ľudia stradili akékoľvek predstavy o tom, čo je morálne a dobré, nechávajú sa ovplyvňovať bulvárnymi plátkami, a to bez ohľadu na vzdelanie a dokonca niekedy aj vierovyznanie. Kŕmení sú všelijakými mediálnymi "pikoškami", propagandou, jediné, po čom túžia, sú peniaze a blahobyt, a myslia si pritom, akí sú moderní. Do prázdnej hlavy a srdca sa dá naliať hocičo. Asi musí na nás prísť naozaj poriadne utrpenie, aby sme sa spamätali.


Hosť

#314 Re: Re: Je mi ľúto

2015-02-18 14:00

#310: RVM - Re: Je mi ľúto 

 ...písal som v texte, že ľudia sú sprostí a vygumovaní, ale upravil som to na "národ", ale som to neopravil, nevšimol som si.

 

Trvám na tom čo som napísal.

Jan

#315 RVM

2015-02-18 14:11

Načo sa hádať s frustraciou kolegu s nickom RVM ?

 

To ničomu nepomôže, radšej sa za neho pomodlim. 

 

Je úžasné koľko ludí sa zapojilo za taký krátky čas. Bohu vďaka.

j.

#316 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: našej vláde na názore ľudí nezáleží

2015-02-18 14:17

#305: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: našej vláde na názore ľudí nezáleží 

 opäť - obľúbená mantra na zabitie akejkoľvek debaty.

na vraždení sa podieľali všetci, nielen kresťania. písať o tom, že idey kresťanstva boli viac zneužívané na mocenský boj ľuďmi, ktorí k nemu nemali žiadny vzťah, je zbytočné.

vyhlasovať za kultúru smrti kostnice a kostry je znakom nevedomosti, ale chápem, je to veľmi lákavé a ľahko naservírovateľné.

a kolaborácia počas WWW nebola ani zďaleka záležitosťou iba jednej skupiny ľudí, rovnako tak podiel na vtedajších zverstvách. čo však nijako neospravedlňuje to, čo sa stalo a žiaľ, nevráti to život tým ľuďom, ktorí oň prišli. ale len tak, pre pokoj - na konci vojny a tesne po nej bolo do sovietskych gulagov odvlečených zhruba toľko ľudí, koľko ich počas vojny zomrelo v koncentrákoch. a pokiaľ viem, do koncentárkov sa dostali ľudia za všetko možné, pôvod a orientácia neboli jedinými biľagmi. do gulagu sa človek dostal napríklad aj preto, že iba stál pri ceste, kadiaľ šiel transport a bolo treba doplniť stav. opäť - neslúži to na ospravedlnenie toho, čo sa dialo počas vojny, len na doplnenie.

čiže späť k otázke - čo je kultúrou smrti dnes?

pro life alebo pro choice

rodina alebo ...

pomoc iným alebo vŕtanie sa v svojich problémoch?

výchova alebo výcvik?

úcta k človeku alebo poživačnosť?


Hosť

#317

2015-02-18 14:29

Rodina - manželstvo muža a ženy je základná bunka akejkoľvek spoločnosti, je to niečo, kde sa môžeme učiť ľudí milovať a ich aj rešpektovať. Bez zdravých rodín vyhynie aj národ. Deti potrebujú matku i otca, aby z nich vyrástli dobré matky a dobrí otcovia, ktorí tvoria pre budúce rodiny pevné zázemie nielen pre rodinu ale aj spoločnosť.Bez nich je to len ľudská snaha, bez základu.
zlomený optimista

#318 Re: Re: Je mi ľúto

2015-02-18 14:34

#311: B.Laukova - Re: Je mi ľúto 

 Rovnakú skúsenosť mám aj ja. Taktiež známi, ktorí sa dali rozdeliť na dve skupiny. Jedna, ktorá absolútne nejavila záujem a nemala žiadne info ani sa o to nesnažila, druhá -  ktorá pripustila... avšak neverí, že to môže mať tak tragický dopad nielen rodín ale celej spoločnosti.  K hnevu alebo k úsmevu jeden z nich: "veď predsa by vedome nerobili také ohavnosti".

 

A úplne na záver. Som šokovaný z prístupu dnešných mladých rodín, žiaľ,  týka sa to aj mojich vlastných detí. Bol som presvedčený, že svoje deti som vychoval k zodpovednosti a čestnosti. Zatiaľ svoje vlastné deti nemajú... avšak... nie som si dnes už istý, či sa toho chcem aj dožiť.

 

Momentálne od referenda potrebujem pokoj v duši.

 

Pani B. Lauková, zo srdca Vám prajem a to si želám aj pre seba, prichádzať do styku s čo najväčším počtom ľudí, ktorí náš život obohatia a prispejú k ozdraveniu našej spločnosti.

 


Hosť

#319

2015-02-18 14:56

Pán premier neklamte nás, my vieme o všetkom aj o tom, že to nemate ľahke.
Prosím Vás, neklamte nás a zastavte gender ideologiu na slovensku.

Hosť

#320

2015-02-18 14:56

nemôžeme sa prizerať ale vyjadriť sa jasne ľudským hodnotám. Ide o budúcnosť národa
B.Laukova

#321 Re: Re: Re: Je mi ľúto

2015-02-18 15:02

#318: zlomený optimista - Re: Re: Je mi ľúto 

 Dakujem... 

Ja mam uz dospele deti, ba aj vnuca... a vidim, ako sa mlade rodinky stretavaju, sleduju, ako sa ich dietatka ucia chodit, rozpravat, poznavat svet..  No tam ich interes konci...
Ja chapem, ze ich to naplno pohlcuje, a nemaju ten cas, ktory som ochotna venovat zbieraniu a vyhodnocovaniu informacii ja..  
By som bola vdacna, keby mi niekto, komu doverujem, podal z celeho toho chaosu aspon podstatny vycuc, ale oni si zapchavaju usi a davaju najavo, ze ich to obtazuje..
Mam sa len prizerat, ako si ziju svoj sen a za rohom na nich netusiacich ciha matrix, z ktoreho sa raz urcite budu chciet vymotat, ale  - mozno - uz bude neskoro? 

Reagovala som na *318, ktory to vzdaval, ze uz nic nepodpise.. 
Nie, ja to nevzdam.. Kvoli tymto 15 tis ludom, kvoli tym, co prisli na referendum to nevzdam.. a ak bude akakolvek sanca nieco ci uz podpisom, ucastou, alebo i protestom ovplyvnit, budem TAM. 

host

#322

2015-02-18 15:14

Polarizaciu spolocnosti sposobuju ludia a organizacie stojace za touto peticiou. Cital niekto z Vas podpisanych vobec tu strategiu? Stavim sa ze nie, podpisali ste na zaklade nejakeho hoaxu ci emailu. Trochu rozmyslat a studovat je prilis namahave. Nechcete potraty, ani antikoncepciu, nuti VAS NIEKTO?Nechcem - nerobim, nie ze budem vyskakovat a zakazovat ostatnym. Fakt hrozna skupina ludi, normalne sa hambim za Slovensko vdaka Vam......Ze sa opat zvysil vek na dochodok Vam nevadi? Ze betonuju kulturne dedicstvo na hrade Vam nevadi? Korupcia? Ze tie deticky maju pravo na matku a otca, ale taticko zdrhol a neplati ani vyzivne to Vam nevadi? Proti tomu netreba bojovat? Nic? Dookola riesit zopar teplych to ano, na to by vas bolo vsak


Hosť

#323 Re:

2015-02-18 15:28

#322: host -  

 Strategiu som cital uplne celu a pripomienkoval som ju osobne. Prosim, precitj si ju este raz a pochopis co sa chysta medzi riadkami. Citaj velmi pozorne a predstav si ako sa dana vec bude naplnat v konkretnom zneni zakona. urcite si dost sikovny, aby si si to vedel prestavit.


Hosť

#324 Neprestavajte

2015-02-18 15:30

Prosim pokracujme v zbierani podpisov. Nasa vlada uz raz musi skoncit s tou svojvolou.

Ak to inak nepojde, mozno sa zorganizuje nejaka protestna akcia.

majsterov

#325 Re:

2015-02-18 15:37

#3: -  

 píš za seba