Dostavba zimného štadióna v Starej Ľubovni

Petícia  

poslancom mestského zastupiteľstva v Starej Ľubovni   My, dolu podpísaní obyvatelia mesta Stará Ľubovňa a okolitých obcí, obraciame sa na základe čl. 27 Ústavy Slovenskej republiky a zákona číslo 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov,  touto cestou  na poslancov MsZ  Stará Ľubovňa, aby  

podporili dostavbu zimného štadióna v Starej Ľubovni  

z týchto dôvodov:  

1. Na doterajšiu výstavbu Zimného štadióna bolo vynaložených viac ako 1,3 milióna eur. (výstavba haly, nákup technológie, výkup pozemkov, el. rozvodne, atď.)  

2. Sme jediné okresné mesto v širšom okolí, ktorého obyvatelia nemajú možnosť celoročne využívať korčuľovanie a hrať hokej (najpopulárnejší šport na Slovensku). Predbehli nás už aj menšie mestá ako Sabinov, Levoča, taktiež porovnateľné mestá ako Vranov nad Topľou, Kežmarok, Veľký Krtíš atď.  

3. Hokej majú naši obyvatelia doslova ,,v krvi” ( Marián Hossa, Peter Bondra, Denis Godla, atď.)  

4. Ak je pravda, že o dostavbu a prevádzku zimného štadióna má záujem aj súkromný investor, prosíme nepremeškajte takúto možnosť. Znížiť náklady na prevádzku zimného štadióna, ktoré si iné mestá musia hradiť sami, je tá najlepšia cesta akú si mesto môže zvoliť. Je to cesta aj pre Športovú halu a plaváreň.  

5. Mesto má v súčastnosti problém s obsadenosťou žiakov Základných škôl. Sme presvedčení, že výstavbou a prevádzkovaním zimného štadióna by mesto Stará Ľubovňa prilákalo ďalšie deti z okolitých obcí do mestských škôl a škôlok.  

6. Mesto Stará Ľubovňa nám starne a vymiera. Aj takouto cestou môže mesto vytvoriť ďalšiu možnosť pre rodičov a mladých ľudí, ktorí zvažujú odchod do iných miest, kde majú lepšie podmienky na šport a voľný čas.  

7. Sme si vedomí, že dostavba a prevádzka zimného štadióna stojí nemálo peňazí, aj toho, že požiadaviek na mesto je veľa, či už sú to opravy ciest, chodníkov, údržby mestských budov, zelene alebo odpadového hospodárstva. No aj napriek tomu, sme presvedčení, že by táto investícia priniesla svoje ovocie. Nielen v zdravom životnom vývoji našich detí, ale aj v prínose pre Slovenskú hokejovú reprezentáciu , ktorej by sme mohli ponúknuť ďalšie talenty, na ktoré by sme mohli byť hrdí nielen v našom meste, ale na celom Slovensku, ktoré ich potrebuje ako soľ.


Samuel Olejník    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Samuel Olejník na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...