Chceme vyjadriť podporu Máriovi Schwarzovi

V Denníku N vyšiel 10.novembra 2022 článok s titulkom: „Dvaja muži netvoria rodinu, takisto ani vdova s deťmi, prednášal pedagóg na univerzite. Učí aj po sťažnostiach“, ktorý priamo očierňuje pedagóga Trnavskej univerzity Mária Schwarza a označuje ho za homofóba. Zároveň implicitne volá po jeho prepustení.

Obsah tohto článku je vo veľkom rozpore s tým, kto Mário Schwarz je a aké hodnoty zastáva. Mário Schwarz je úžasný otec, manžel, psychológ a pedagóg, ktorého majú v úcte nielen Trnavčania, ale aj množstvo ľudí naprieč Slovenskom. Ku všetkým ľuďom, s ktorými sa stretne, pristupuje s láskou a rešpektom. Denník N v článku spochybňuje dokonca aj odbornosť Mária Schwarza. Tvrdenia spochybňujúce jeho kompetentnosť nemôžu byť ďalej od pravdy. Stačí sa pozrieť na jeho odborné publikácie alebo prísť na ktorúkoľvek z jeho prednášok pre širokú verejnosť, ktoré robí vo svojom voľnom čase a mnohokrát bez nároku na odmenu. Mário Schwarz nie je extrémista či katolibanec, ako ho mnohí nazvali v komentároch, ale je láskavý a vždy ochotný pomôcť.

Denník N, ktorý by mal byť priestorom na otvorenú diskusiu, v tomto prípade ničí dobré meno človeka iba na základe rozdielneho názoru, ktorý je navyše podopretý o znenie Ústavy Slovenskej republiky. Zvlášť človeka, ktorý hoci má na niektoré veci iný názor, vždy pristupoval ku všetkým ľuďom, vrátane LGBTI komunity, s úctou a rešpektom. Článok Denníka N však prináša nové rozdelenie a polarizáciu. Navyše prostredníctvom svojej veľkej čítanosti neprávom spôsobuje problémy nevinnému človeku. Navodzovanie dojmu, že Mário Schwarz má byť vyhodený, je úplne za čiarou.

A preto nemôžeme mlčať. Touto petíciou nechceme reagovať primárne na Denník N. Za to nám jeho ohováranie nestojí. Chceme predovšetkým vyjadriť plnú podporu Máriovi Schwarzovi a odkázať mu, že si jeho celoživotnú prácu veľmi vážime. Dúfame, že v nej bude ďalej pokračovať s takým zanietením ako doteraz. Ďakujeme Mário.

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Ján Cipár na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBOPlatená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...