Za vytvorenie štvorprúdovej vozovky na Harmincovej ul. v Dúbravke v Bratislave Petícia

Kontaktujte autora petície

Mestske zastupitelstvo 25.4.2024

2024-04-17 03:54:49

   Priatelia,

   o tyzden vo stvrtok je mestske zastupitelstvo. Od 9 pojdeme pripomenut poslancom postvarane nezbedy ...

Uvidime ci pan Primator da do programu navrhovane veci.


Ivan Matusik, Razzle

Mestske zastupitelstvo naklady na pohostenie

2024-03-30 02:30:10

  Priatelia,

   kedze som sa zucastnil 4 poslednych zastupitelstiev  (teda ca od 9- do 14 hod)  a napit som sa mohol vody z automatu tak som sa zaujimal o naklady na catering pre zucastnenych poslancov a spol. Podla ziskanej faktury cena podavaneho pohostenia je 3159,- EUR pre 75 osob. Poslancov je pri tom 45.  Zvysok su zrejme primator a zamestnanci Magistratu.

3003202443091.jpg


Ivan Matusik, Razzle

Dalsia Vallova obranna linia

2024-03-10 11:59:46

   Priatelia,

   pri rieseni ciernej stavby na Vajanskeho nabrezi a zistovania kto ma tuto agendu na Magistrate na starosti sme narazili na dalsiu Vallovu obrannu liniu a to neexistenciu telefonickeho kontaktu na pracovníkov Magistratu (Telefonny zoznam)

   Na webe Bratislavy v casti "kontakty" nie je uvedeny Telefonny zoznam pracovnikov.

- na telekomackom cisle ustredne 02/ 593 56 111 je halali- teda prepinacia linka ustredna nie je zapojena - pri tom ustredna/ cisla 02/ 593 56 xxx zjavne funguju-  lebo pri nahodnej volbe posledneho trojcislia sa ozyvaju pracovnici Magistratu

a

- infolinka: 00421 904 099 004; ked na nu zavolate tak stale dava (automaticku ) hlasku, ze "na volanom telefonnom cisle prave prebieha hovor, zavolajte neskôr prosim" po chvíli sa to zmení na: "Toto číslo nie je zapojené". Na iných linkách napríklad: 02/593 56 552, 02/ 593 56 152 (vraj sekretariat Kratochvílová)  sa dozviete: "Pre problémy na sieti Váš hovor nemôže byť spojený" alebo "Tento zákazník neprijíma volania z anonymného čísla alebo si nepraje byť rušený". Na linke  02/59356 435 (vraj sekretariat Vallo) sa dozviete: "Táto linka nie je zapojená"

(U Metropolitneho institutu sa na webe tak isto nedopracujete k telefonnym cislam pracovnikov MIB :-)

(Metro Bratislava, a.s. co sa na Cyklotrase podielalo ma na webe tak isto neplatne cislo +421 2/ 6720 1111 :-)

btw: Vallo ma troch namestnikov (Kratochvilova, Pauhofova, Mrva) a riaditel kancelarie Kostal ma troch zastupcov riaditela (Radosa, Paukova, Vavrek :-)

Vodici nie su ovce aby sa len strihali a dojili !


Ivan Matusik, Razzle

Rukolapný dôkaz o škodlivosti buspruhov

2024-01-15 04:33:08

   Priatelia,

   už hodný čas predkladáme dôkazy o škodlivosti buspruhov. Minulý týždeň sme takéto niečo zaznamenali na Vajanského nábreží (v Bratislave). Vodič v buspruhu zramoval cyklistu. Tentokrát si to odniesol len bycikel a ruka.

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/875536-nehoda-na-vajanskeho-nabrezi-cyklotrasa-ma-chranit-cyklistov-v-centre-bratislavy-do-jedneho-z-nich-narazil-autobus

bysikel1_vajanskeho1.png

Vodiči nie sú ovce !


Ivan Matusik, Razzle

Nas navrh na protest ma na stole GP SR

2023-12-27 08:21:50

Priatelia, 

   neviem sice preco, ale pani Sufliarska z Krajskej prokuratury Bratislava postupila nas navrh na vydanie protestu skrz uznesenie MZ tykajuce sa vystupenia obcana na zaklade plnej moci na Generalnu prokuraturu. Zjavne to patri do posobnosti Krajskej prokuratury, ale nechame sa prekvapit co spravia na GP SR. Namietany bol rozpor uznesenia s viacerymi zakonmi napr so zakonom o advokacii alebo zakonom o rodine.

   K navrhu na protest ohladne prijateho rozpoctu sa zatial KP Ba nevyjadrila. Namietany bol nespravny postup pri rokovani.

   Vodici nie su ovce !


Ivan Matusik, Razzle

Prijemne vianoce

2023-12-23 10:19:59

Priatelia,

rad by som vsetkym poprial aby sme na chvilu zabudli na rozlicne nezbedy a prezili kludne a prijemne vianoce

:-)


Ivan Matusik, Razzle

Mestské zastupiteľstvo 14.12.2023

2023-12-15 06:32:32

Priatelia,

   včera bolo zastupiteľstvo tak sme sa vybrali bojovať. Od pol deviatej do 13. Na začiatku mi štatndartne zamestnanici magistrátu a mestký policajt zabránili v rozdaniu materialov pre poslancov. Neskôr som však otestoval primátora ako spracuje posledný zákaz vystúpenia na základe splnomocnenia. Písomne sa prihlásila manželka a mňa poverila v zmysel Zákona o rodine (manželia sa v bežných veciac navzájom zastupujú) vystúpením. Nepustili/ nezavolali ju k mikrofonu ... Snažia sa.

   Ok, ale zistil som ze k jednotlivým bodom sa dá vystúpiť a nerobia s tým problém - takže nebudem musieť sa hlásiť na koniec o 12:30 a špekulovať s plnými mocami od občanov, ale bude sa dať vystúpiť hneď od začiatku :-))) 

   K úpravám vozoviek v Bratislave sme vystúpili spolu s kolegom Bogotom a požiadali sme (opäť) o ukončenie nezmyselných úprav.


Ivan Matusik, Razzle

Poďakovanie, prosba

2023-12-03 04:19:15

   Dobrý deň priatelia,

   rád by som sa poďakoval všetkým čo mi dávajú informácie, podnety a pomáhajú; okrem iných sú to p. Bogota, Šimko, Špacek, Erd, Lukaš, Han, Hutta, Knaze, Demko, Ondris a další. Vďaka tomu možeme presnejsie argumentovať a konať. Čiastočné výsledky sa objavujú – napr. námestníčka Kratochvílová informovala v uplynulom týždn p. Ondrisa o ochote rokovať vo veci závadového cyklochodníka na Račianskej.

   Keď sme pred rokom zakladali s Jožom Golonkom a ďalšími Razzle, o.z. plánovali sme sa venovať len agende hluku v Mlynskej doline. Život priniesol zmenu a v Razzle sme začali riešiť aj agendu Vajanského nábrežia a Harmincovej resp. dopravu a parkovanie všeobecne. V oznamoch vidíte, že pracujeme naplno – cez deň i v noci. Presahuje to však už  naše možnosti. Druhá strana je financovaná z rozpočtu mesta Bratislavy - my to ťaháme z našich vrecák. 

   Rád by som preto poprosil o príspevok pre Razzle,o.z. na krytie nákladov spojených činnosťou. Teda mrknúť domáci rozpočet a zvážiť či môžete oželieť 10,- 20,- alebo 30 ,-. EUR. ( Samozrejme tí čo na to majú  môžu pridať ďalšiu nulu :-) 
   IBAN: SK47 8330 0000 0023 0248 3203, Razzle o.z., Krytie nákladov Komunikácie Ba.

   Vďaka

Vodiči nie sú ovce!  ( aby sa len strihali a dojili)


Ivan Matusik, Razzle

Vallo promo v Starej tržnici

2023-11-28 07:08:56

   Priatelia,

   včera (teda 27.11.2023) sme si s p. Beladičom a ďalšími boli o 18 hod pozrieť promo p. Valla v Starej tržnici (p. Beladič priviezol aj názornú pomôcku  - rozflákanú pneumatiku z Vajanského). Úpravu Vajanského  označil primátor za výbornú myšlienku len trochu chybne zorganizovanú. Ďalšie škodlivé opravy ako Mýtna/ Vazovova a Mudroňova/ Slávičie údolie označil za pokus, Harmincovu za plný úspech ...

   (doobeda som absolvoval rokovanie na Krajskom dopravnom inšpektoráte Ba kde som sa dozvedel, že KDI má jasný kritický názor na vykonané úpravy (neodporúčali ich)  a v prípade Vajanského nábrežia minulý týždeň napísal Magistrátu, že očakávajú, že sa úpravy na nábreží zlikvidujú.)

   Zaujímavým momentom bolo, že mi na stretnutí s Vallom neudelil (ako iným prítomným divákom) slovo a "stretnutie" ukončil s tým, že už všetko bolo povedané; ako aj fakt, že pri nás sedel celý čas neoznačený ochrankár s hadičkou od vysielačky v uchu, ktorý stále šemotil, že i tak nič nedosiahneme. 

Vodiči nie sú ovce!  ( aby sa len strihali a dojili)


Ivan Matusik, Razzle

Rokovanie komisie pre dopravu dňa 13.11.2023/ predseda Uhler

2023-11-15 05:02:14

Priatelia,

   včera sme sa 4 zúčastnili komisie pre dopravu s cieľom opätovne predniesť požiadavky a návrh uznesenia na MZ. Na začiatku poslanci odhlasovali uznesenie, že nesmieme byť prítomní na rokovaní. že po skončení ich programu nás zavolajú. Pred koncom odišla Tatiana Kratochvílová - námestníčka primátora a 1/2 poslancov. Požiadavky sme teda odovzali a predniesli 7 zo 14 členov Rady.


Ivan Matusik, RazzleZdieľajte túto petíciu

Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.

Ako prezentovať petíciu?

  • Zdieľajte petíciu na svojej nástenke na Facebooku a v skupinách súvisiacich s témou vašej petície.
  • Kontaktujte svojich priateľov
    1. Napíšte správu, v ktorej vysvetlíte, prečo ste túto petíciu podpísali. Ak ľudia pochopia dôležitosť témy, je väčšia pravdepodobnosť, že petíciu podpíšu.
    2. Skopírujte a vložte webovú adresu petície do vašej správy.
    3. Odošlite správu prostredníctvom e-mailu, cez SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...