Petícia proti zavedeniu plateného parkovania na sídlisku Solinky

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia proti zavedeniu plateného parkovania na sídlisku Solinky.


Hosť

#126

2013-09-06 16:54

Prečo mam platit parkovne ked som si odkupil byt a ktomu patri aj prislusny pozemok na ktorom možem aj parkovat. Zase chcete zdierať len obyčajnych ľudi, ktorí žiju od výplaty k výplate. Rašej keby ste vytvorili dostatok parkovacích miest. Keď budem mať pridelené konkrétne parkovacie miesto kde možem parkovať len ja tak potom prosím može sa o tom jednať. Keď ma mesto sdlhy nech to rieši tak aby ich platil ten kto ich urobil a zbohatol na tom- vieme všetci o koho sa jedná.
Slavomír Fačkovec

#127 Re: neplatná petícia

2013-09-06 17:18

#123: - neplatná petícia

Nedajte sa znechutiť týmto príspevkom, že internetová petícia je neplatná, konzultoval som to s jedným mestským poslancom a ten mi povedal, aby som sa tým vôbec nezaťažoval, že aj tak má svoju váhu.
Ak ju podpíšete nič tým nepokazíte. V prípade, že by zástupcovia mesta vyžadovali iba papierovú formu, tak by som to oznámil na tejto stránke a zorganizovali by sme podpísanie papierovej petície.
Ak má niekto záujem o papierový petičný hárok, môžem zaslať mailom v PDF formáte a potom stačí iba ho vytlačiť. Nezabúdajte do internetovej petície vypísať aj ulicu.


Hosť

#128

2013-09-06 19:38

Toto spoplatnenie je jedno obrovské svinstvo na ktorom sa chce nabaliť par ľudí z vedenia našho mesta a nejaka pochybná mafiánska firma..... pomaly sa tu neda parkovať a chcu zato ešte prachy, keby zaparkujem pohodlne pred vchodom a mam isotu že sa autu nič nestane.. nevykradnu, nebuchnu, bude chránené voči poveternostným vplyvom ...nech sa páči :) ale toto je jeden velký HYJENIZMUS !!!!
čiernoočko

#129 Re:

2013-09-07 05:53

#128: -

súhlasím a občan s tým nič nerobí, len ohne chrbát atých pár  pri koryte si nabaľuje svoje vrecká. Veď, koľko sa vyberie na parkovnom v meste? Kde sa strácajú  tie peniaze?  Že by šli do systému? Alebo ostali v kase mesta? Kto to skontroluje?

Slavomír Fačkovec

#130 OZNAM

2013-09-07 20:18

Práve som odoslal mail primátorovi Žiliny a všetkým poslancom mestského zastupiteľstva v Žiline a informoval som ich o prebiehajúcej internetovej petícii (vtedy bolo 1392 podpisov) ako aj o papierovej petícii (viac ako 600 podpisov). Apeloval som na nich, aby pripravovaný PPP projekt zastavili.
Petícia pokračuje ďalej.

Hosť

#131

2013-09-07 20:25

32 rokov sa na sidlisku Solinky neplatilo parkovne a z nicoho nic chce na tom niekto minimalne 20 rokov zarabat. mesto nech radsej postupne postavi z mestskych dani nejake garaze nakolko su zatial dva garazove domy, popripade logipark ako je na Hajiku, alebo vybudovat parkoviska pri sidlisku.

Hosť

#132

2013-09-08 10:23

Dufam, ze toto bude prva zilinska peticia, kedy nasa politicka elita si uvedomi, ze si nemoze stale robit, co chce. Za chyby politikov, zvacsa zavinene ich vlastnym mamonarstvom a necitlivostou k ludom, ktorych zaujmy maju obhajovat, a ktorych dokazu iba
zdierat bez priznania vlastnej zodpovednosti.Raz
musi nastat doba, ked politicki vodcovia budu
pocuvat a respektovat nazory verejnosti.
Mirec

#133 Re: OZNAM

2013-09-08 12:28

#130: Slavomír Fačkovec - OZNAM

Ked sa tu bavíme o tom , že by sa zorganizovalo stretnutie na vyzbieranie podpisov, nebolo by rozumne zvazit, ci by sa nevytvorila aj nova peticia na odvolanie zastupcov pre Solinky? Títo ludia by mali zastupovat záujmy ludi, ktorí tu žijú, ale evidentne im ide len o svoje záujmy.

retep

#134 partkovné

2013-09-08 13:59

konečne dobrý nápad o odvolaní zástupcov pre solinky.Dufam že aj to bude mať velkú váhu v peticii oparkovaí.
Kde boli doteraz a čo pre nás urobili ??? Nikdy som nepočul o tom že nás zastupujú, kedy sa môžeme stretnút??? a riešit problémy.??? Su to darmožráčin tak ako všetci nad nimi!!!Oni nebudú platiť a preto na to serú.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2013-09-08 17:15


nápad...

#136 samostatná mestská časť

2013-09-09 05:24

panstvo a prečo vlastne nie sú solinky samostatnou časťou z vlastným starostom a výkonom časti samosprávnych kompetencií? Rozlohou sme malí, ale množstvom obyvateľov celkom veľkí.... všetci platíme dane mestu, prečo by sme ich nemohli platiť samostatnej mestskej časti, kde bývame, lebo sami vidíme, že záujem mesta o riešenie situácie je minimálny, ale budú nám len riešiť, ako nás obabrať o peniaze...
Juraj

#137 Peticia a pod.

2013-09-09 05:29

Zajtra by malo byt to "stretnutie" so zastupcami.
Prineste peticiu aj nan. S radostou podpisem.

Hosť

#138

2013-09-09 08:18

Byvam na ulici Dubova 2,Solinky.Problem s parkovanim trva uz niekolko rokov.Spoplatnenie parkovania bude dobre,len pre Mestsky Urad,ktory ziska financie.A co mi obcania?Len platit a parkovat budeme KDE?Ked pridem s autom po 18:00 pred bytovku miesto tu nie je.Vyriesi to spoplatnenie?

Hosť

#139 Re:

2013-09-09 08:21

#138: -

Ano , ked nedostanes kartu, nemusis hladat kde na sidlisku zaparkujes... Ved predsa ti ju negarantuju , že ju dostanes.


Hosť

#140 Spoplatnenie parkoviska

2013-09-09 09:03

Ked prideme vecer z navstevy od rodicov,nie je miesto na parkovanie.Kde si mame dat auto,ked nie pred barak.Co tu vyriesi spoplatnenie parkovania,ked nie je miesto.
Pindi

#141

2013-09-09 09:19

Myslim si,ze zastupcovia pre Solinky neriesia veci s parkovanim,lebo tento problem tu pretrvava uz minimalne 5 rokov.Bolo by dobre,keby zastupcovia pre solinky mali trvaly pobyt Solinky.
Pindi

#142 Parkovanie

2013-09-09 10:02

Aut pribuda a problem s parkovanim,je podobny aj na inych lokalitach Ziliny.Treba zjednotit ludi v nazoroch.Vacsia vaha viac zavazi.
Mino

#143 Re: Spoplatnenie parkoviska

2013-09-09 10:15

#140: - Spoplatnenie parkoviska

Napr. to, ze iní ludia si rozmyslia, ci svoje 2. a 3. autá napr. nenechajú niekde inde (napr. u rodičov na okraji mesta) že tu nebudú zavadzať firemné posádky - a tým sa miesta uvoľnia...

pindi

#144 Re: potrebné podpísať čo najskôr -mestské zastupiteľstvo bude rozhodovať o spoplatnení už 9.9.2013

2013-09-09 11:05

#1: esef - potrebné podpísať čo najskôr -mestské zastupiteľstvo bude rozhodovať o spoplatnení už 9.9.2013

Ja by som povedal,ked verejne obstaravanie,tak s odsuhlasenim verejnosti,teda nas a nie mesto samo.

Milan H.

#145

2013-09-09 11:44

Tak sa teším na to stretnutie zajtra. Hádam dnes na zasadnutí niečo prediskutujú, aj keď to nie je oficiálnym bodom programu a keď vidia takúto iniciatívu svojich voličov tak nás páni poslanci dúfam niečim potešia.

Pár faktov odomňa:
JA síce auto nemám, ale aj tak sa o to zaujímam. Na mojej ulici (začiatok Osikovej), je panelák s 8 vchodmi (celkovo 112 bytov, z toho 77 3-izbových). Prislúchajúca ulica na parkovanie pojme v prepočte cca 80 áut (pri ak počítam rozmer miesta 2,25x4,5). Čiže tu kapacita zďaľeka nestačí ani na pokrytie 1miesta na byt, a už vôbec nie pri zohľadnení veľkosti bytov (podľa aktuálnej normy je potreba paneláku viac ako 200 miest!!). Nové miesta sa vyrobiť v centre nedajú, treba riešiť komplexný systém a spoplatnenie by podľa mňa malo byť jeho súčasťou. Ale rozhodne nie v takto pripravenej forme !!
Milan H.

#146

2013-09-09 11:52

INAK To spomínané "Veľké zasadanie" som tiež nepostrehol, ale to je chyba aj našich poslancov... Určite to bolo vyvesené niekde, ale práve oni sú zvolení na to, aby som ja nemusel sledovať každý deň webku a nástenky a aby sa pri takýchto veľkých rozhodnutiach ONI aktivizovali a nie aby sme ich naháňali a hľadali kade tade...

Keďže od nich sa asi hlbšej analýzy nedočkáme, trošku som pátral sám... Pri záujme o hlbšie štúdium problematiky si treba preštudovať minimálne "Koncepciu riešenia statickej dopravy na sídliskách v meste Žilina" schválenú 6.5.2013 uznesením 58/2013 (http://www.zilina.sk/dokumenty/DokumentyProgramyMZ_20130502080616.pdf). Vcelku sa to tvári ako odborne spracované ale súdny človeka a tobôž obyvateľ sídliska musí krútiť hlavou. Obzvlášť po následnom preštudovaní Návrhu podmienok schváleného 24.6.2013 uznesením 89/2013 (http://www.zilina.sk/dokumenty/DokumentyProgramyMZ_20130619103415.pdf). MÁ VŠAK ZMYSEL SA TU AKTIVIZOVAŤ !!! Veľká vďaka p. Fačkovcovi. V rámci obstarávania bolo vydané iba predbežné oznámenie (www.uvo.gov.sk/evestnik/-/vestnik/212309), tzn. že podmienky súťaže nie sú ešte definitívne stanovené a do predpokladaného termínu 21.10.2013, kedy sa má vyhlásiť obstarávanie možno ešte VEĽA ZMENIŤ !!!

Mne prekáža hlavne to, že ak aj zaplatím, nemám nič zaručené! Ďalej, dôležitá vec, ak sa aj systém spustí, NIKTO NEMÁ ZARUČENÉ, ŽE PARKOVACIU KARTU VôBEC DOSTANE - nie je na ňu právny nárok!!! Miest ne málo, ak sa odpočítajú ZŤP, tak iba cca 1/2 bytov bude mať možnosť si zakúpiť kartu za 12 EUR - kto rozhodne kto to bude? IBA Prevádzkovateľ!!! Iba ja tam vidím netransparentný priestor na korupciu? To v prípade, ak by sa uvažovalo o predaji kariet v obmedzenom množstve podľa kapacity. Situácia však bude podľa mňa skôr taká, že parkovacia spoločnosť predá kartu každému, však prečo by nezarobili - na tých 3000 miest aj zo 6000 kariet. Ale pre nás ostane problém rovnaký, možno ešte väčší, lebo oficiálnych miest bude menej, budú tu snoriť policajti a dávať pokuty a so zaplatenou parkovacou kartou si budeme môcť aj tak každý večer na plných uliciach akurát vytreť... A zaujímavé je, že ak sa karte niečo stane (strata, krádež a pod.) a nevrátite ju po skončení platnosti, nebudete mať nárok na vydanie novej !

Ako tu už bolo spomenuté v diskusii, žiadam za peniaze pridelené konkrétne miesto. Riešiť "hrad" ako ideálne miesto pre obrovský parkovací dom, alebo aspoň parkovisko. Riešiť záchytné strážené/monitorované parkovacie domy/konštrukcie v okolí sídliska.

A som myslel že pri zástavke Pod Hájom je celkom pekné miesto v správe mesta, ale s prekvapením zisťujem (katasterportal), že celé to územie je už v súkromných rukách hlavne od r. 2010 Trabelssieho Slovenská investičná a realitná spoločnosť (úzko spojená s Žilinskou parkovacou spoločnosťou). Takže už asi niekto podobný nápad mal a teraz sa iba dokončieva jeho realizácia z našich peňazí...

Hosť

#147

2013-09-09 12:18

A hlavne všetky tie karty su neprenosne -- nikde nie je zmienka o prenosnej karte - isto aby ti ..... neprisli o vydrancované penieze ..
pepo

#148 Re: Re: Spoplatnenie parkoviska

2013-09-09 14:44

#143: Mino - Re: Spoplatnenie parkoviska

No,tak ak verite tomu co pisete,tak asi nezijeme v tom istom svete :))..je naivne mysliet si,ze zrazu X aut odide niekam do tramtaaaariee :)


Hosť

#149

2013-09-09 15:01

Nesúhlasím s platením, kde mám záruku, že budem mať voľné miesto pred barákom pre moje auto??? Je viac aút ako miest, tak ako sa to chce riešiť. Budem hádam chodiť niekde mimo sídliska parkovať a tu budem platiť a nieko ho tým kŕmiť.

Pozdravujem a želám, aby sa to nezrealizovalo.
LL

#150 Urobme niečo proti zavedeniu parkovného!

2013-09-09 16:30

Dobrý deň, hneď na začiatku sa chcem poďakovať pánovi Fačkovcovi, že sa dal na túto neľahkú úlohu, klobúk dole pred Vami! Naozaj musíme niečo proti tomu urobiť a zároveň by som chcela poprosiť a vyzvať každého, kto môže prísť na stretnutie s poslancami, aby prišiel. Je nesmierne dôležité konať, vyjadriť sa a pokúsiť sa urobiť maximum proti spoplatneniu parkovného na Solinkách. Potom už bude neskoro sťažovať sa, keď pre to nič neurobím! V prvom rade si myslím, že sa problém s parkovaním vôbec, ale vôbec na Solinkách nevyrieši! Určite nepribudnú nové parkovacie mieste, na to zabudnime! Možno urobia záchytné parkoviská, ktoré ale, samozrejme, nebudú pred našim barákom. Ďalej si predstavte, že k vám príde návšteva a musí si zaplatiť parkovné! Veď mnohí máme rodiny zďaleka a predsa sa rodina má stretávať a prečo by si mala za to ešte okrem iných výdavkov aj platiť? Okrem toho to môžu byť práve vaše deti, milí rodičia, ktorí už bývate sami, lebo vám deti odišli do iných miest alebo do zahraničia a okrem toho, že sa spolu stretnete, si musia zaplatiť za parkovné na Solinkách, kde vyrástli a kde majú svojich rodičov! Musíme sa naozaj uvedomiť a bojovať proti tomu, veď sa rodina možno prestane stretávať, lebo okrem drahej cesty, bude musieť návšteva zaplatiť aj za parkovné. Prosím Vás, urobme niečo proti tomu, potom už bude úplne zbytočné sa sťažovať a konať niečo. Možno o 20 rokov... Ďakujem veľmi pekne a zajtra sa stretnime na Gaštanovej škole osobne aj s poslancami a ukážme, že nám to nie je ľahostajné a že s tým nesúhlasíme a že zasa zbohatne niekto na tom, že sa nevieme zmobilizovať.