Zrušenie štátnic prezenčnou formou vo vybraných zdravotníckych odboroch!

Milí študenti, milé kolegyne a kolegovia. Som študent verejného zdravotníctva, som v záverečnom ročníku BC stupňa. Za tie 3 roky čo ma naučili chcem zhodnotiť svoje nadobudnuté poznatky práve v tejto petícii, ktorá zároveň slúži ako nástroj na zachovanie verejného zdravia a k zabráneniu náhle hromadnej prepravy študentov naprieč Slovenskom. 

Príde Vám normálne aby nás nahnali do vlakov? Do akýchkoľvek dopravných prostriedkov hromadnej dopravy? Viete si predstaviť tie následky aké to bude mať? Ja si to ani predstaviť nechcem!  

Predstavme si stav, že vo vlakoch bude toľko ľudí čo za nedeľu bežný deň bez prítomnosti vírusu. Kopec študentov pôjde naprieč celým Slovenskom z východu na západ a naopak. Zssk zrušila vlaky zadarmo, internaty už sú zrušené a my študenti zdravotníckych odborov si máme ako zabezpečiť ubytovanie? Máme si zaplatiť hotel? Vlaky? Máme riskovať svoje zdravie len pre ľudí čo nevedia ako to vyzerá ak sú hromadné spoje preplnené? Veď to bude časovaná bomba a miera incidencie ochorení na nový koronavirus za tieto dni plné cestovania, migrovania a cirkulácie študentov na skúškach, bude podľa môjho názoru vysoká a je to priamy hazard s verejným zdravím populácie. Je to nanajvýš vedomé ohrozovanie zdravotného stavu a verejného zdravia nakoľko kto bude kontrolovať tie masy študentov pri nástupe do vlakov či nemajú teplotu, nevykazujú známky ochorenia? Dokonca sú známe prípady kedy ani ľudia nevykazujú žiadne prejavy nákazy!  

Zabráňme spolu tomuto nezodpovednému rozhodnutiu v zmysle zákona 355/2007 o ochrane podpore a rozvoji verejného zdravia a nedovoľme aby sa vďaka nejakým pánom v oblečikoch čo nikdy necestovali v preplnených rýchlikoch pandémia koronavirusu ďalej šírila.

Na ochranu verejného zdravia treba vytvoriť optimálne podmienky a nie nahnať ľudí do vlakov a poslať ich naprieč celým Slovenskom. 

PS: od čoho sme my iné školy a fakulty ako tie čo majú povolené online štátnice. 

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Gregor Mizera na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook