Zrušenie tankovania benzínu E10 od Januára 2020

Táto petícia slúži na upozornenie Slovenskej republiky na nevhodné nové palivo E10 (E10 má až 9% bioetanolu, kým doterajší benzín E5 mal iba 5%), ktoré nie je vhodne pre používanie v starších benzínových motoroch. Problémy s novým palivom by údajne mali mať všetky motorové vozidlá vyrobené do roku 2005, ktoré na slovenských cestách tvoria stále podstatné množstvo v bežnej prevádzke. Palivo E10 môže pre tieto staršie vozidlá spôsobiť niekoľko mechanických závad v motoroch, keďže tieto vozidlá neboli navrhnuté pre tento typ paliva. Keďže veľa z nás používa tieto staršie modely vozidiel, podpíšte prosím túto petíciu proti novému palivu E10, aby sme tak mohli naďalej používať palivo E5 pre naše staršie vozidlá a zachovať ich bez technických problémov.

Poprosím vás, aby ste po podpísaní petície potvrdili svoj podpis na vašom e-maili. Taktiež vás žiadam o vašu adresu (trvalé bydlisko)

Kompletný zoznam vozidiel, pre ktoré nové palivo škodí nájdete tu: https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/532106-moze-vase-auto-tankovat-novy-benzin-e10-alebo-nie-pozrite-si-podrobny-zoznam/


Škoda Retro Autá    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Škoda Retro Autá bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Tieto informácie nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...