Zrušenie externej časti maturitnej skúšky

My,maturanti, si uvedomujeme vážnosť situácie a taktiež fakt,že maturitná skúška je teraz-v situácii kedy je ohrozené zdravie stoviek ľudí asi tou menej podstatnou prioritou. Vieme, že táto situácia nebude tak skoro minulosťou. Nechceme ohroziť naše zdravie, ani zdravie našich blízkych, no zároveň nechceme prísť o nárok na prázdniny predĺžením školského roka 2019/20. Preto nám ako najvhodnejšie riešenie pripadá úplne zrušenie externej časti maturitnej skúšky

Podľa analýzy Inštitútu zdravotnej politiky sa situácia bude kontinuálne zhoršovať a Slovenská republika dosiahne vrchol nakazených až v polovici júna, preto je odsúvanie termínov neefektívne. Je preto zodpovednejšie v tejto situácii úplne vypustiť externú časť  maturitnej skúšky a ďalej pokračovať len ústnou časťou, v termíne stanovenom momentálne od  18. mája 2020 do 5. júna 2020.

Dúfame, že aj v týchto ťažkých časoch zabezpečíte plynulé ukončenie stredoškolského štúdia viac ako 50 000 maturantom, ktorí by sa v opačnom prípade mohli stretnúť s výraznými problémami spojenými so začiatkom ich následného štúdia, čo by mohlo negatívne ovplyvniť ich plány a ambície do budúcnosti.

Ďakujeme.


Emma Čiešková    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Emma Čiešková na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...