Zavedenie nového železničného spojenia do Slovenského raja

Vzhľadom na momentálnu situáciu s doznievajúcou svetovou pandémiou, vznikajú pre občanov Slovenska obmedzené možnosti cestovania do zahraničia, či už na dovolenku alebo za prácou. Pre slovenský cestovný ruch je to jedinečná možnosť prilákať domácich hostí, ktorí by inak dovolenkovali v zahraničí. Najmä oblasti s vysokou nezamestanosťou a zároveň nevyužitým potenciálom cestovného ruchu, by mohli z tejto situácie výrazne profitovať. Takýmito oblasťami sú určite Horehronie a južná časť Národného parku Slovenský raj, ktoré sú atraktívne a čoraz viac navštevované turistami z rôznych častí Slovenska, ale aj zo zahraničia. Či už je to Kráľova hoľa, vodná nádrž Palcmanská Maša(Dedinky) alebo Dobšinská ľadová jaskyňa, každá destinácia má čo ponúknuť a zároveň ich spája jedna spoločná magistrála – cestná, železničná, ale aj turistická. Najväčším nedostatkom tejto oblasti je však dopravné spojenie verejnou dopravou, najmä železničnou. Dve ,,rýchlikové´´spojenia medzi Banskou Bystricou a Margecanmi denne sú nedostačujúce, dokonca zo západnej časti Slovenska sa sem v rozumnom čase nemáte šancu dostať. Preto žiadame Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ako objednávateľa výkonov železničnej osobnej dopravy:

Zavedenie tretieho páru vlakov medzi Banskou Bystricou a Mergecanmi

Banská Bystrica(odchod cca 9:40 hod.) - Margecany(prích cca 13:15 hod.),

- v B.Bystrici prípoj od R 831 z Bratislavy, v Margecanoch prípoj k R 603 do Košíc.

Margecany(odchod cca 10:45) - B.Bystrica(príchod cca 14:25),     

- v Margecanoch prípoj od R 606 z Košíc, v B. Bystrici prípoj k R 840 do Bratislavy 

   a R 950 do Žiliny(v pracovné dni mimo prázdnin).

 

Tieto nové vlakové spojenia by bolo vhodné prevádzkovať denne počas letnej a zimnej sezóny, v prípade väčšieho záujmu aj v ostatných obdobiach roka.

 


Ing. Jozef Huťka    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Ing. Jozef Huťka na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...