Zastavenie demolácie komína a budov v areáli bane Handlová!!! Dajme ľuďom prácu a zachráňme naše kultúrne dedičstvo!!!

Chceme zastaviť demoláciu a likvidáciu historických budov v areáli bane Handlová!!!
Baňa Handlová je najstaršia uhoľná baňa svojho druhu na Slovensku a aj v Čechách. Po jej uzatvorení a ukončení činnosti sa začalo s jej pomalou ale postupnou likvidáciou. 
Handlová je malebné BANSKÉ mesto schované v kotline, obklopené krásnou prírodou. Bez tohto areálu bývalej uhoľnej bane, by nemohlo vzniknúť naše mesto.
Celá história nášho mesta je preto spojená práve s týmto areálom. Týmto spôsobom nám chcú zobrať aj to posledné čo nám tu ostalo. Chcú zničiť potenciál ktorý tento areál ponúka a taktiež nám chcú zničiť našu históriu. Chcú zničiť areál, ktorý dal prácu tisícom ľudí. Ten areál, ktorý vybudovali naši starí rodičia, ktorý im zarábal na živobitie.

VUC a ani štát nemá záujem investovať do našeho mesta s 18 000 obyvateľmi a preto sme ďaľší, ktorí sú nechaní na pospas osudu. Takto z nás chcú spraviť len ďalšiu hladovú dolinu, kde ľudia nebudú mať prácu, kde všetok ruch utíchne a kde bude zase len chudoba a bieda. Takéto naše prosperujúce mesto dokázali obrátiť a zničiť za poslendé necelé desaťročie. 
Preto chceme túto ťažkú situáciu chytiť do vlastých rúk a niečo s tým urobiť. Ak by sa podarilo areál našej bane zachrániť, máme vymyslený projekt, ktorý by dokázal dať ľuďom prácu, ktorý by bol jediný svojho druhu na Slovensku, pritiahol by pozornosť a návštevnosť ľudí do nášho mesta, a hlavne by ukázal celej vláde a Slovensku, že aj bývalé banské regióny, po ukončení ťažby (uhlia), sa vedia postaviť na nohy a dokážu začať fungovať tak ako pred tým.
Pre región boli vyčlenené miliónové dotácie, ale ako to býva na Slovensku, peniaze sa nevedeli efektívne využiť a z celej obnovy regiónu nezostalo nič.

Preto Vás všetkých, Vás mojich spoluobčanov, obyčajných ľudí Slovenskej republiky (ja som presne taký istý obyčajný človek presne tak ako vy), ale taktiež prosím a budem rád ak sa niekto pripojí aj zo zahraničia, podporte túto petíciu svojím podpisom a pomôžte tým aspoň jednému mestu aby neskončilo v chudobe. V takej chudobe ako na Slovensku poznajú mnohí z nás.
Ak by sa v najideálnejšom prípade všetko podarilo tak ako by sme chceli, môže byť práve tento projekt, táto petícia, s VAŠIM PODPISOM, tá ktorá rozpohybuje zadreté kolesá v našom štáte a ukáže všetkým že keď sa chce tak sa dá všetko. Aby sa tu konečne začalo niečo robiť, aj pre nás, obyčajných ľudí. Možno to bude predlohová myšlienka/projekt ktorá presvedčí ďalších ľudí aby začali konať aj vo svojom meste/regióne.

VY ktorí nás podporíte, prosím držte nám palce aj naďalej, šírte túto myšlienku do širokých kruhov verejnosti a my vám za to budeme nesmierne vďačný. Podpisujte, zdieľajte, komentujte túto myšlienku, prípadne ak má niekto nejaké svoje,,kontakty" tak ma neváhajte kontaktovať. Budeme vďační za akúkoľvek pomoc, ale taktiež aj za konštruktívnu kritiku :)

Ukážme aj ďalším ľuďom, že v jednote je sila, A POĎME ZMENIŤ SLOVENSKO.

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Marek Mikuš na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBOPlatená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...