Začnite tunelovať skôr!

PETÍCIA za skorší začiatok prác na úseku D1 Turany – Hubová.

My, obyvatelia Turca, Liptova a slovenskí motoristi čakajúci na dokončenie diaľnice D1 z Bratislavy do Košíc, svojim podpisom tejto petície žiadame kompetentných o urýchlenie prípravných prác pri Krpelianskej priehrade a pri Stankovanoch a posunutie začiatku razenia tunelov a ukončenia výstavby úseku o 2 roky skôr.

Dňa 18.5.2017 Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky vydalo záverečné stanovisko, ktorým odsúhlasilo trasu úseku Turany – Hubová cez tunely Korbeľka a Havran. Týmto padla posledná výhovorka, prečo sa doteraz práce odkladali.

Ministerstvom navrhnuté obdobie výstavby na roky 2021 - 2026 je výsmechom celej slovenskej motoristickej verejnosti, preto:

1. Nesúhlasíme s rokom 2021 ako plánovaným začiatkom výstavby úseku. Ohlásené štyri roky ďalšej prípravy sú dôkazom, že reči o súvislej diaľnici sú pre zodpovedné orgány a inštitúcie len zdrapom papiera.
2. Odmietame zároveň rok 2026 ako predpokladaný termín ukončenia výstavby a spustenia do prevádzky.
3. Navrhujeme nečakať na ukončenie všetkých prípravných práce na pozemnej časti úseku a začať s razením tunelov o 2 roky skôr, čím sa celá výstavba môže presunúť na roky 2019 - 2024.

Touto petíciou žiadame kompetentných, aby prestali naťahovať čas a keďže je už známa definitívna trasa, aby sa pustili do práce. Sľubov o dokončení D1 už bolo dosť!

V Martine, 29. mája 2017

 

Adresované:

Národná diaľničná spoločnosť
Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky
Predseda vlády Slovenskej republiky
Okresný úrad v Martine
Okresný úrad v Dolnom Kubíne
Okresný úrad v Ružomberku

 

Za petičný výbor:
Ing. Marek Belák, poverený na zastupovanie v styku s orgánmi vybavujúcimi petíciu

 

 

Varianty_V1_a_V21.jpg