Zachráňme slovenský hokej. Skontrolujme SZĽH!

Otvorený list Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR poskytlo Slovenskému zväzu ľadového hokeja v období, kedy bol na jeho čele prezident Igor Nemeček, približne 47 miliónov eur.

My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, chceme vedieť, ako presne využili tieto prostriedky ľudia, ktorí volili sami seba. Ľudia, ktorí sú v podozrení, že posluhujú Jurajovi Širokému, ľudia, ktorí sa zubami-nechtami držia svojich kresiel, hoci v očiach širokej verejnosti aj najlepších reprezentantov stratili akýkoľvek kredit.

Nechceme sa už viacej hanbiť za tímy, ktoré síce hrajú prestížne medzinárodné súťaže, ale zároveň ťahajú za sebou šnúru dlhov, za chátrajúce haly, za nevyplatené mzdy hráčov.

Nechceme sa spolu so súčasným, nekorektne zvoleným, vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja iba prizerať, ako najobľúbenejší šport v tejto krajine upadá bez vyhliadky na akékoľvek systémové zlepšenie do ďalekej budúcnosti.

Vyzývame preto Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, aby preskúmalo využitie štátnych prostriedkov na Slovenskom hokejovom zväze za ostatné roky a informovalo o svojich zisteniach verejnosť.

Zároveň podporujeme bývalých i súčasných slovenských hokejistov v ich snahe očistiť slovenský hokej.

 

Organizátorom petície je strana Šanca.

Pozrite si zoznam všetkých zmlúv uzatvorených medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a SZĽH, odkedy je na jeho čele Igor Nemeček.