Výzva proti dekadencii a barbarstvu v RTVS a verejnej diskusii

Máme už 600 podpisov odvážnych ľudí! (akutalizácia 2018) Ďakujeme za to, že ľudskosť aj zdravý rozum ešte existujú. 

Aktualizácia: arogancia RTVS nemá obdobu, v PR sa dokonca pochválili s reláciou o stránke Zomri článku http://fm.rtvs.sk/rubriky/hudba_fm/152533/17-najpocuvanejsich-headbangerov-v-roku-2017

Rádio_FM ako štvrtý okruh Slovenského rozhlasu je súčasťou verejno-právneho média RTVS, za ktoré platí každý vlastník nehnuteľnosti koncesionárske poplatky.  Táto petícia vznikla na základe výzvy, ktorá bola publikovaná tesne pred vysielaním relácie. RTVS prekročili svoje kompetencie, keď ako verejno-právne médium poskytli priestor propagácii facebookovej stránke „Zomri“, ktorá verejne podnecuje nenávisť, opakovane porušuje zákon § 11-17 o ochrane osobnosti zverejňovaním osobných údajov (dokonca súkromnej korešpondencie) a fotografií a hrubo porušila základné princípy tej najelementárnejšej etiky, humanizmu a morálkyktorá je základom pre fungovanie akejkoľvek zdravej a civilizovanej spoločnosti. V niektorých príspevkoch sa administrátori a komentujúci stránky hrdo hlásia k tomu, že sú „žumpou“, „nihilistami“ a „sarkastickými sviňami“.  

Stránka a tvorcovia Zomri porušujú zákon § 423 o hanobení národa a preto je hanebné, že RTVS poskytuje priestor prezentácii tejto stránky. Príkladom takéhoto porušenia je napríklad status publikovaný 12. júla 2017:
"Akože ono je to tak. Keby nás aj ostatné národy mali radi, akože nemajú, lebo sme ko*oti, tak my by sme si to tu aj tak doj*bali sami, lebo sme ko*oti. #definiciaslovakovvkocke"

RTVS je verejno-právna inštitúcia platená z daní občanov Slovenskej republiky, ktorej povinnosti podľa zákona č. 532/2010 Z.z., čl.1, § 2 sú „na zásade redakčnej nezávislosti prostredníctvom kvalifikovanej pracovnej sily a s pocitom spoločenskej zodpovednosti rozvíjať kultúrnu úroveň poslucháčov a divákov, poskytovať priestor súčasným kultúrnym a umeleckým aktivitám, sprostredkúvať kultúrne hodnoty iných národov.“ Programové služby sú založené na „na zásadách demokracie a humanizmu a prispievajú k právnemu vedomiu, etickému vedomiu a k environmentálnej zodpovednosti verejnosti." Stránka „Zomri“ je v rozpore s princípmi humanizmu a jej propagácia je v rozpore s poslaním inštitúcie RTVS. Stránka alebo fanpage „Zomri“ s dosahom vyše 50 tisíc ľudí (čo teda rozhodne nie je málo a nie je možné takýto počet získať prirodzenou cestou bez reklamy a marketingových nástrojov, ku ktorým sú potrebné patričné financie) začala nedávno v spolupráci s agentúrou Kompot vydávať tričká s želaním smrti ako poznávacím symbolom mladých liberálov. Medzičasom na stránke Zomri pribudlo niekoľko fotografií ďalších zvrátených ľudí v tričku Zomri z produkcie Kompot (sesterskej firmy politickej marketingovej agentúry Komplot Znášika a Hajdina, ktorá dostala Andreja Kisku a SDKÚ k moci cez manipulatívnu kampaň). V relácii vystúpil s moderátom Rudym Russom zbabelý anonymne sa prezentujúci čudák, ktorý o sebe tvrdil, že pochádza zo Stredného Slovenska. Bola vedená v kontexte "intelektuálov zo Zomri," ktorí bojujú za krajší svet proti hlúpym Slovákom a sú vlastne plní mieru a lásky. Prianie smrti považujú iba za "nevinnú satiru", pričom moderátor občas ironicky dodal, že je vo verejno-právnom médiu, takže sa musia krotiť. 

Na úvodnej fotografii facebookovej stránky pribudol istý čas „citát“: „Viac slovenské ako byť alkoholik, je už len byť ko**tMilan Lasica." Tento citát, ktorý je navyše pripísaný symbolicky obrázkom Werichovi, teda osobe, ktorá ho nepovedala, porušil zákon č. 300/2005, § 423 trestného zákona o verejnom hanobení národa. Slovákov stránka nazýva „prakok*tmi“. Stránka neustále a pravidelne porušuje § 424a, ktorý okrem iného hovorí aj o verejnom podnecovaní nenávisti a násilia, obmedzeniu práv a slobôd jednotlivcov. Mimo explicitného podnecovania nenávisti (vari niet explicitnejšieho podnecovania nenávisti, než prianie smrti konkrétnej osobe, dokonca z bezpečnosti anonymity), stránka zverejnila nasledujúce citáty, ktoré taktiež nechali slovenské „osobnosti“ chladnými, ľahostajnými alebo dokonca sa na nich smiali:

„Keď si uvedomíš, že si obul letné gumy priskoro.“ (na fotografii Marika Gombitová na vozíčku).
„Som sa práve tak vy*ral, že keď som vyšiel z hajzla, bol som hladný.“
Keď Helene povedali, aby sa správala primerane k svojmu veku, zomrela.“ (príspevok adresovali Helene Vondráčkovej)
„Víťaz Modrej veľryby.
" (na obrázku Iveta Bartošová, Modrá veľryba je údajná samovražedná hra).
„Humor ***** je ako poprsie Mázikovej, vždy dokáže padnúť nižšie.“
„Keby sa topil ***** a *****a vy by ste mohli zachrániť iba jedného, išli by ste na obed alebo by ste si prečítali noviny?“
„Som si pripísal nasieranie slovänských prakokotov medzi skills do životopisu a na LinkedIn. Aspoň rýchlejšie vytriedim potenciálnych zamestnávateľov.“

Osobnosti, umelci a inteligencia sa nielenže proti tejto stránke nevyhraňujú, ba dokonca ju mnohí podporujú. Symbolický „lajk“ stránke a stránkam spriazneným (Prečo ľudom hrabe, Slobodný vysierač a pod.) pridali Michal Havran, Monika Beňová, Monika Tódová, Martin Poliačik, Peter Osuský, František Šebej, Jaroslav Naď, Gábor Grendel...

Kontexty a prepojenia so stránkou Zomri

Mienkotvorné médiá propagujúce stránku Zomri si toto konanie ospravedlňujú tým, že vulgárna stránka údajne bojuje proti extrémizmu, no jasne a cielene ignorujú dokázateľný fakt, že nový extrémizmus vytvára. Nový Čas zaradil stránku Zomri medzi stránky "kde sa výborne zabavíte."

Aj keď článok SME už v súvislosti s "vulgárnou stránkou Zomri" jasne hovorí o vojne na internete, na druhej strane Zomri propaguje na Fici.sk (SME-Penta) Kristína Janščová, ktorej blogy sú takmer totožné s príspevkami na Zomri. Organizátor tzv. protikorupčných protestov David Straka sa nedávno v rozhovore pre Etrend odovolal na stránku Zomri v kontexte sily internetového marketingu.
Bloger a aktivista Ján Benčík pravidelne komentuje a lajkuje príspevky na stránke Zomri, ba dokonca sa na ňu priamo odvolal vo svojom blogu. Súčasťou teamu Prečo ľudom hrabe sú okrem Benčíka aj členovia komisie Konspiratori.sk. Ján Benčík ocenený cenou Európskeho občana roka sa hrdo odfotil s Arpádom Šoltésom z TV JOJ a HNonline, ktorý mal na tričku napís Zomri, Šoltés spolu s Levický Árchlebom pripravili pre TV JOJ príspevok s totožnou tématikou aká sa "riešila" v tom čase na stránke Zomri. Ján Benčík bol medzitým v novinách TV JOJ prezentovaný ako martýr, a to isté v rannom vysielaní 11. júla 2017 na rádiu Express. Benčíka ocenili Monika Flašíková Beňova (ktorá pravidelne lajkuje príspevky stránky Zomri) a Ivan Štefanec (iniciátor tohto návrhu), na akcii samozrejme nechýbali  ani Marián Jaslovský a Eugen Korda. Pozitívne a nektirické PR podujatiu opätovne poskytol aj RTVS.  Správca stránky „Prečo ľudom hrabe“ Marián Jaslovský sa v jednom svojom článku na stránke Aktuality.sk nepriamo priznal, že sa pozná s niektorými správcami stránky (presnejšie povedal, že nepozná všetkých administrátorov stránky). Marián Jaslovský sa zúčastnil propagandistickej diskusie s Petrom Valovičom z RTVS a Jurajom Smatanom z Konspiratori.sk. Človek, ktorý podporuje podobné zvrátenosti, nemá žiadne morálne právo hovoriť o šírení nenávisti, propagandy, konšpiráciách či dezinformáciách. Marián Jaslovský je členom projektu Konspiratori.sk, ktorý podporuje aj prezident Andrej Kiska, Michal Truban s aplikáciou Websupport, či známy mobilný operátor O2. Stránku Prečo ľudom hrabe (ktorej fanúšikovia a správcovia sa vzájomne podporujú so Zomri) pod hlavičkou OZ SOD účasťou na diskusiách podporili, prípadne sú dokonca členmi, mená ako František Šebej, Martin Bútora, Ivan Mikloš a Andrej Bán.
Nápadne podobne témy aj "humor" ako na stránke Zomri sa vyskytujú v blogu Samuela Marca, článkoch Kristíny Janščovej (Fici.sk-SME-Penta), relácii Ťažký týždeň Jána Gorduliča (scenáre píše napríklad marketér Marián Psár z MUV SAATCHI & SAATCHI, Luborg Nemeš zo stránky Dailymale) a mnohých ďalších blogoch.
Do tejto mozaiky treba rozhodne zaradiť zaškolovací kurzu proti Radikalizmu a extrémizmu v Banskej Štiavnici, ktorého sa zase zúčastnili známe mená Jaroslav Naď, preukázateľne napojený na americkú ambasádu, Juraj Smatana preukázateľne napojený na Globsec (Globsec je napojený na NED), Samuel Marec, ktorého blogy majú až extrémne "nenápadne" podobný tematický obsah so stránkou Zomri a nakoniec hlásna trúba mladých liberálov Ján Gordulič, ktorý sa tu hral na mediálneho analyitika. (10) Odmeny pre lektorov 1500 €, pre koordinátorov 2000€, ubytovanie, strava, nájom 5700€, výška dotácie od MS SR 12 900€; školenie v hotelli patriacemu Ľudovítovi Kaníkovi. 
PR stránke Zomri tesne po jej dočasnom zablokovaní robil aj zamestnanec finančnej skupiny Penta, Gabriel Toth. Najvzrátenejším paradoxom je, že mnohí fanúšikovia stránky „Zomri“ podporovali projekty ako „Výzva k ľudskosti“, či kampane Nadácie pre otvorenú spoločnosť ako „Hejt nie je názor“ či „Ale hejt neskryje“. Stránka „Zomri“ nedávno zverejnila a následne zmazala stalkerskú fotografiu z nákupného centra, pod ktorou pribudlo množstvo vulgarizmov na úplne neznámeho, teda nie verejne známeho človeka. Záber z priemyselnej kamery bol zverejnený na stránke KVonline
Stránku „Zomri“ nazvali Denníkom N a MedialneEtrend recesistickou stránkou, stránka Omediach využíva „Zomri“ ako relevantný zdroj informácií, Fici.sk (dcérsky projekt denníka SME, ktorý spoluvlastní finančná skupina PENTA) informovala bleskovo o zrušení aj obnovení stránky ako stránky populárnej. Pozitívne PR stránke poskytli médiá HNonline, Denník N, memekomixi zo Zomri zdieľa emefka, KlocherNoizz aj Refresher.sk. K stránke Zomri sa prihlásili jazzový hudobník Nikolaj Nikitin, Rudi Russ z Rádia FM, odvolávajú sa na ňu Filip Struhárik Šnidl z Denníka N spolupracujúci so Smatanom. V kontexte prepojení si prečítajte na záver zoznam vystupujúcich na festivale Pohoda: Hríb, Kiska, Sibyla, Farská, Straka, Hvorecký, Struhárik, Jančárik, Marec

Správci morbídnej stránky "Zomri" o sebe píšu, že nie sú stránkou, ale symbolom pre životný štýl. Ak je životným štýlom tento nihilistický úpadok a barbarstvo, navyše s heslom priania smrti, čo má svoju jasnú symbolickú interpretáciu, ktorá sa nedá relativizovať, je našou povinnosťou sa proti tomu postaviť.

Výzva proti barbastvu a dekadencii je zároveň skutočnou výzvou za ľudkosť, humanitu, proti nenávisti, nakoľko nepristupuje k nenávisti selektívne a iba z pozície politickej korektnosti (jasne osdudzuje extrémizmus liberálny aj konzervatívny). Sme všeobecne proti šíreniu nenávisti na oboch stranách barikády, pretože spôsob komunikácie, ktorí sa šíri na internete je neprístupný v civilizovanej a zdravej spoločnosti. No predovšetkým sme proti pokrytectvu a dvojakému metru pri prístupe k tejto téme. Avšak treba zároveň dodať, že rozdúchávanie nenávisti a polarizovanie spoločnosti začali práve liberálne kruhy a to v prelomovom roku 2014 (politický puč na Ukrajine, Krym), kedy vznikli rôznorodé grantové "hatespeech" schémy, ako to dokázali hackeri zo SorošDC Leaks

Uvedomujeme si, že pravicový extrémizmus a fašizácia v slovenskej spoločnosti rastie. Zároveň však odmietame špinavé praktiky extrémnej liberálnej pravice, ktoré sú nielen na hrane zákona, ale aj za hranicami elementárnej etiky, morálky a humanizmu.

Vyzývame inteligenciu, umelcov, politikov, zástupcov štátu, verejných inštitúcií, aby prevzali zodpovednosť a reagovali nielen na túto výzvu, ale aj na rozširujúce sa barbarstvo v slovenskej spoločnosti. Je našou morálnou povinnosťou vymedziť sa proti šíreniu nenávisti extrémnej konzervatívnej a liberálnej pravice, medzi ktorými nie je rozdiel. Takéto zvrátené a choré predstavy by nemali mať vo verejno-právnom médiu, ktorého koncesionármi sú občania Slovenskej republiky, miesto.

(celú výzvu nájdete tu http://zemavek.sk/articles/view/vyzva-proti-dekadencii-a-barbarstvu-v-rtvs-a-verejnej-diskusii  a tu http://zemavek.sk/articles/view/peticia-proti-stranke-barbarstva-a-dekadencie-signatari-pribudaju )

  

Signatári (doteraz podpísali):

JUDr. Jaroslav Plichta, Vincent Monozlay, Krstián Mozé, Samuel Ďuriš, Michaela Valková, Jaroslav Cabuk, Karol Fajnor, Lukáš Lacko - Suvereno, uvedomelý raper,

Erika Hanzlíková, Pavol Mojžiš, Miloš Tallo, Štefan Pivka, Gabriela Čičváková, Tomáš Bavolár, Peter Glustik, Galina Gamolčáková, Jaroslav Cabuk,  Mgr. Lucia Burdová, kurátorka,  Doc. PhDr. Ladislav Hohoš, CSc., futurológ, filozof FiF UK v Bratislave; Doc. PhDr. Vladimír Manda, CSc., filozof FF UKF v Nitre; RNDr. Karol Ondriaš, DrSc., vedecký pracovník SAV; Robert Tyrnau, sochár, výtvarník, reštuarátor; PaedDr. Sylvia Maliariková a Ing. Ľubomír Maliarik; Mgr. Petra Demková, poradkyňa M. Šimkovičovej; Marína Čarnogurská Alena Kolesárová; PhDr. Pavol Mikula; Darina Verges; Andrej Botek; Eva Zelenayová; Anton Culen; Viliam Hornáček; Ing. Iveta Kurillová; Marek Manco; Marek Ševčík; MuDr. Peter Lipták; Ľubomír Jánošík; Michal Budai, Katarína Martonová, Slávka Varechová, Peter Kráľ, ; Daniel Tóth, aktivista; Alex Velitš, aktivista; Milan Antal za Alternativy.sk; Marián Nemček, Juraj Berlanský, Alena Chlepková, Ivan Sitár, Michal Miče,  Iveta Tomascikova; Martina Obertová, grafička; Ladislav Michalek (člen o.z. DAV DVA); Mgr. Tomáš Klimek (člen o.z. DAV DVA); Mgr. Lukáš Perný, člen o.z. DAV DVA a redakcie ZEM & VEK; Ing. David Diczházy (člen o.z. DAV DVA); Ing. Juraj Janošovský (člen o.z. DAV DVA); Tibor Eliot Rostas, šéfredaktor ZEM & VEK, Roman Michelko, filozof, žurnalista; Vladimír Dolnák, Benjamín Hrončo, Eva Žemličková, Roman Pikaly, Elena Závodská, Jozef Šišulák, Kamil Lehet, Mária Jankovičová, Ondrej Hovan, Dušan Konček, Ladislav Kováčik, Jozef Kocman, Tatiana Lieskovská, Slavomíra Kotrádyová, Soňa Šedová, Anna Krnáčvá, Milan Ďuga, Milan Hlôška, Michal Cangar, Mária Jankovičová, Fero Košík, Igor Jurečka, Rastislav Kašper, Ivan Gajdoš, Janka Bečárová, Svetlana Velentová, Daniel Halaj,  Svetlana Valentová, Martin Divéky, Jozef Miškolci, Veronika Bielichová, Peter Cagáň, Miroslav Brindza, Irena Ingeliova, Maroš Podmaka, Matúš Hanečák, Stanislav Békešský, Marek Draganovský, Miroslav Polča, Pavel Urva, Miroslav Polča, Marek Remenár, Denisa Vicanova, Viktor Kasala, Daniel Adamčík, Matej Cvik, Stanislav Zapletal, Juraj Kosco, Dušan Lüley, Martin Bartko, Erik Senderak, Ján Sliacky, Ladisalv Pastirik, Pavol Hudec, Peter Fabian, Ľubica Janučová, Jozef Fila, Štefan Matejov, Marian Žingor, Marian Húsenica, Stanislav Paučo, Viktor Kováčik, Dávid Longa, Jana Mudráková, Miroslav Račko, Dušan Kramár, Pavol Cagala, Juraj Králičék, Alena Zenovitzová, Eva Sedláková, Radoslav Ďuriš, Iveta Halčinová, František Strážay, Ján Stena, Peter Paldan, Juraj Kuka, Kvetoslava Hanudelyová, Pavol Zabák, Roman Herceg, Peter Milko, Lukáš Machala, Ivan Baran, Martina Baďurová, Marián Mako, Pavel Bobka, Juraj Zieger, Jozef Kučerák, Martin Uhrík, Robert Vincene, PhDr. Klaudia Mišovičová, Norbert Karička, Daniel Mako, Ing. Marián Kuruc, Radomír Sorger, Anna Sujová, Ondrej Šajgalík, Juraj Kvas, Adam Nemček, Jan Ragan, Jozef Kontina, Marián Tomajka, Peter Kolozsy, Jakub Milaniak, Ladislav Hvižďák (prispievateľ do DAV DVA), Peter Palus, Robert Engler, Branislav Matula, Elena Slobodníková, MuDr. Pavol Jedinák, Dušan Gerhat, Peter Majchrák, Marek Vozár, Pavel Kováč, Jozef Labuda, Jozef Gruml, Kveta Volemarova, Ivan Chastek, Barbora Šimnovičová, Dušan Ištván, Dominik Štefanko, Jakub Pekár, Eugenika Ohňovová, Jana Hodosova, Zuzana Jókayová, Roman Pavlík, Jozef Berky, Katarína Krochliaková, Leonard Lukáč, Jozef Svetlík, Ivan Roman, Stanislav Barič, Vladimír Bizoň, Andrej Hriciga, Ivan Druga, Mária Bulková, Iveta Frolovicova, Vladimíra Štefániková, Erik Mitrik, Hedvia Dudášová, Edita Mičková, Gabriel Braslavsky, Viera Rendeková, PhDr. Jozef Krnáč, Zdenka Rumanova, Šulavík Vladislav, Jozef Oravec, Petra Bernolákova, Patrik Gálik, Iveta Hajdová, Marta Rakicová, Jaroslav Brodňanský, Zdeno Škvarka, Ján Babič, Karol Gal, Igor Serváček, Mária Ovszáková, Ján Jančo, Richard Glatz, Janetta Lišková, Martin Klokner, Richard Pallo, Zsolt Szabó, Ras Kav,  Stanislav Palik, Dušan Badovský, Kamil Vargovský, Ján Duchoň, Ľudovít Kakaš,  Viliam Jablonický

Ďakujeme všetkým odvážnym, ktorí podpísali túto petíciu a neboja sa bojovať proti skutočnému extrémizmu a zvrátenosti. Ďakujeme Viliamovi Jablonickému za rozposielanie tejto výzvy slovenským osobnostiam. Zoznam signatárov akutalizujeme. Svojim podpisom výzvy súhlasíte so zverejnením vášho meno na tejto stránke.

Z komentárov signatárov:
"Atmosféra v spoločnosti je príšerná vďaka nenažratým mimovládkam a neziskovkám. RTVS bez úurovne a jednostranná, redaktori sa asi boja Miku, preto tárajú nezmysly. Už im ľudia prestávajú veriť. Zábava bez úrovne a kultúry. Stratili moju dôveru už dávno." PhDr. Jozef Krnáč
"Som pobúrená a znechutená že musím platiť koncesionárske poplatky a verejnoprávne média už nie sú ani nestranné, ale dokonca šíria nenávisť tým, že podporujú takéto beštie v ľudskej koži. Podporujú udavačstvo, nenávisť voči slovenskému národu." J. Lišková
"RTVS prispieva ku strate všeobecných spoločenských hodnôt a nepravdivými informáciami v dlhodobom horizonte prehlbuje napätie v spoločnosti. Dlhodobo ju možem považovať za šíriteľov dezinformácií a jednostranného pohladu na život. Pôsobí proti slovensky." Igor Serváček
"Samozrejme že sa pod výzvu podpíšem." doc. PhDr. Ladislav Hohoš, CSc., futurológ, filozof FiF UK v Bratislave
"Súhlasím s výzvou v plnom rozsahu." Robert Tyrnau, sochár, výtvarník, reštuarátor
"Súhlasím so signatármi tejto petície." Marína Čarnogurská
"veľmi rada s hlbokým  presvedčením podpíšem petíciu proti  takejto hanebnosti a  zneužívaniu najmä mladých ľudí." Alena Kolesárová
"Deti nevychovávajú len rodičia, škola, ale celá spoločnosť, v súčasnosti vo veľkej miere médiá. Keď bude novú generáciu vychovávať "žumpa", nech si dá v budúcnosti pozor na to, aby do nej nespadla." Slavomíra Kotrádyová
"som presvedčený, že ľudia spmenutí v súvislosti s činnosťou predmetnej stránky konajú zámerne a s plným vedomím proti záujmom národného štátu slovensko." Slavo Slušný
"Dehonestovanie ludi za ich akykolvech nazor a sirenie to po soc sietach je predsa bohapusta sikana a toto v normalnej spolocnosti nema co hladat." Jozef Daras
"podpisujem a odmietam platit koncesionarsky (zastrckovy) poplatok, ak su neobjektívní tak predsa nemozu byt podporovaní nami." Michal Budai
"Súhlasím z obsahom petície." Milan Novotný
"Liberálny extrémizmus a dvojaký meter na Slovensku je už do neba volajúci." Jozef Vajteršic
"Podpisujem a súhlasím s výzvou." Janka Bečárová
"Podpisujem, lebo treab." Jozef Miškolci
"Nesúhlasím so šírením nenávisti na internete, nesúhlasím so šírením nenávisti voči ľuďom s iným názorom, nesúhlasim s cynickým pomenovaním FB stránky "Zomri", ktorá sa odvoláva na sarkazmus, avšak zahráva si s vážnosťou významu slova "zomri" a viac ako sarkazmom sa prejavuje odporným cynizmom." Marek Dragonovský
"Zdrava diskusia nositelov roznych nazorov patri k demokracii. Stranky typu Zomri su zumpou, ktora toxikuje medialne prostredie a vedomie ludi, nema za ucel viest diskusiu." Ladislav Pastirik
"Podpisujem, lebo súhlasím s potrebou odstrániť dekadenciu a barbarstvo z nášho života a to kompletne, nielen v RTVS." Pavol Hudec
"Viera a láska nám dáva nádej, že na záchranu národov nie je už pozde a duše nájdu pokoj a zmierenie." Peter Fabian
"Lebo stránka Zomri porušuje zákony SR. Hanobí majoritný národ a uráža verejne známych ľudí, dokonca sa vysmieva zo zdravotne postihnutých ľudí." Vladislav K.
"Podpisujem preto, lebo hnutie "Zomri", svojimi vyjadreniami naplňa skutkovu podstatu hanobenia rasy a naroda." Dušan Kramár
"Podpisujem, lebo je priam poburujúce, že niečo také propaguje verejnoprávne médium, ale je priam udivujúce, že sa týmito vulgárnymi, protislovenskými, nemorálnymi osobami, ktoré šíria nenávisť nezaoberá NAKA" Alena Zenovitzová
"Nekulturnost na Slovensku a strata pamati historie nasich dedov a ich pomaly boj za nasu sucasnost je aktualne tak rozsiahla v mediach, ze je to sudnemu cloveku az di placu. Ale nadej rastie v dnesnej mladezi, ktora sa pomsly zacina viac a viac zaujimat o to, preco, kto a za akym ucelom rozprava a cini proti zaujmom vlastneho naroda a statu." Stanislav Palík
Protinárodné konanie, výzvy a propaganda zvráteností, je v rozpore z morálnym kódexom, niektoré relácie, i moderátori konajú na hranici vlastizrady a s takýmto konaním a pôsobením takýchto osôb v RTVS nemôžem súhlasiť !" Dušan Badovský
"Podpisujem, lebo už som zúfalá z toho, čo sa deje na celom svete. Verím, že normálnych ľudí je viac ako hlupákov a šialencov, ktorí vedú svet do záhuby. Ktsii raz prehlásil, že biblia dáva odpoveď na všetko.. nuž myslím, že sme pekne nasmerovaní k osudu v Sodome a Gomore. Hedviga Dudášová