Udržanie prevádzky Slovenského domu v Moskve

My, študenti univerzít a vysokých škôl v Moskve, si Vás dovoľujeme touto cestou osloviť s prosbou o udržanie prevádzky Slovenského domu v Moskve. Slovenský dom pre nás predstavoval miesto príjemných stretávok, s možnosťou spoznať sa  či už s diplomatmi, alebo podnikateľmi, s ktorými sme si častokrát vymieňali skúsenosti.  Na Veľvyslanectvo Slovenskej Republiky v Moskve sme chodili výlučne na recepcie k štátnemu sviatku, prípadne pre vybavenie osobných, alebo konzulárnych dokumentov.Slovenský dom nás vždy vítal s otvorenou náručou a prinášal nám kúsok domova v cudzine. S pracovníkmi veľvyslanectva Slovenskej Republiky sme dokonca spoločne, v priestoroch Slovenského domu športovali a našli sme si medzi nimi priateľov. Túto slovenskú pôdu sme si vždy mimoriadne vážili a preto, sme zarmútení z toho, v akom stave sa Slovenský dom nachádza dnes. Nie je to tak dávno, keď sme sa v priestoroch Slovenského Domu zúčastnili nespočetného množstva kultúrno-spoločenských podujatí. Žiaľ, musíme konštatovať, že za posledné 2-3 roky nie sme hrdí na to ako Slovenský dom funguje. Zároveň sme však presvedčení, že skúsený manažér znalý miestnych pomerov by aj s kvalitným personálom určite dokázal pozdvihnúť úroveň tohto bezpochyby unikátneho slovenského spoločenského stánku, ktorý sa nachádza v samom centre Moskvy.   Veľmi pekne Vás prosíme, nedovoľte aby bol Slovenský dom zrušený, resp. aby upadol do ešte väčšej letargie. Bola by to veľká škoda nie len pre nás, študentov, ale taktiež pre podnikateľské subjekty, širokú slovenskú a ruskú verejnosť. Stále je  šanca, aby sa Slovenský dom v Moskve pozdvihol na úroveň starých čias, kedy si tu návštevníci takpovediac „podávali kľučky“. Veľmi si vážime Vašu profesionalitu a veríme, že na nás nezabudnete pri riešení budúcnosti Slovenského Domu v Moskve.  

 


slovenskí študenti v Rusku    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem slovenskí študenti v Rusku na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...