Petícia za zotrvanie Miroslava Fikara vo funkcii rektora STU - Výzva členom Akademického senátu STU

Komentáre

#27

Podporujem prof. Fikara, verím, že to s STU myslí dobre a odvádza dobrú robotu.

Oliver Čizmazia (Bratislava, )

#29

Pokladam to za dolezite.

Matej Kintler (Modra, )

#30

Podpisujem, lebo je to človek na správnom mieste.

Andrej Kamenický (Trnava, )

#42

Podpisujem, lebo ako absolvent STU, jasne podporujem názor a víziu aktuálneho rektora M. Fikara.

Jozef Staruch (Michalovce, )

#48

Nastal čas opustiť 60. roky uplynulého storočia a dostať univerzitu do modernej doby. Prof. Fikar je človek s jasnou víziou, čoho dôkazom je aj úroveň Ústavu informatizácie, automatizácie a matematiky FCHPT, kde zastával funkciu riaditeľa.
Som presvedčený, že jeho zotrvanie vo funkcií rektora bude prínosné ako pre univerzitu, tak pre akademickú obec na Slovensku.

Martin Nemeš (Bratislava, )

#55

Podpisujem ako absolvent UIAM FCHPT STU. Miroslav Fikar je spravny clovek na spravnom mieste s kvalitnou viziou

Dalibor Puna (Pardubice, )

#56

Nesuhlasim s odvolanim z pozicie rektora. Univerzity potrebuju ludi, vizionarov, ako on.

Peter Burian (Dunajská Streda, )

#66

Som študentom FIIT a nesúhlasím s údajným "manažérskym zlyhaním" rektora, ak niekto manažérsky zlyhal, tak dekan FIIT STU Ivan Kotuliak.

Lukáš Graf (Bratislava, )

#69

Podpisujem

Katarina Santova (Brno, )

#70

Podpisujem, lebo som študentkou STU a nesúhlasím s odvolaním pána rektora za jeho snahu poskytnúť slovenským študentom kvalitné vzdelanie, ktoré by mohlo byť porovnateľné so zahraničím.

Katarína Kavčiaková (Zvolen, )

#71

I sign because Prof. Miroslav Fikar has shown all the qualities of a scientist, along with the morality and principles that a leader should have.

Carlos Valero (Bratislava, )

#72

Miroslav Fikar, ďakujem za snahu posúvať STU vpred. Naše univerzity potrebujú viac Fikarov a menej Peciarov.

Adam Kňaze (Brezno, )

#79

Jednoznačne stojím za prof. Fikarom ako rektorom STU.

Áno, mohol konať razantnejšie, keď sa na FIIT začali diať nekalosti, keď si dekan robil, čo chcel.

Na druhej strane je to človek, o ktorého morálke a hodnotovom nastavení nemám najmenšie pochybnosti. Je vynikajúci výskumník a ako jeden z mála ukázal jasný proštudentský postoj. Má víziu, ako dostať univerzity na Slovensku do prvej ligy, aby sme neprekračovali na mieste. A preto je človekom, ktorého STU potrebuje.

Nie je normálne, aby ten istý senát, ktorý sa vehementne bránil odvolať dekana FIIT napriek tomu, čo urobil, teraz kvôli zástupným dôvodom odvolal rektora.
Nie je normálne, aby padol za obeť mocenským chúťkam pár ľudí.
Nie je normálne, aby sa predsedníctvo senátu tvárilo, že návrh predkladá ono samo a nejde o odvetu za návrh na odvolanie dekana, no pritom používa argumenty, ktoré zazneli len na vnútrofakultnom fóre.
Nie je normálne, aby návrh prichádzal od ľudí, ktorých psou povinnosťou bolo sfunkčniť nám senát ASAP, no náhodou sa im to podarilo až po tom, ako už boli karty rozdané a dekan bol na svojom mieste.
Nie je normálne, aby si brali do úst slová o cenzúre tí, ktorí zamedzili médiám prístup na verejné zasadnutie senátu a ktorí študentom odmietli vydať informácie, na ktoré mali zo zákona nárok.

Slovensko potrebuje Fikara, PÁNA profesora, a nie bábkohercov, pre ktorých je univerzita a najmä študenti malus necessarium na dosiahnutie vlastných cieľov.

Preto podpisujem.

Martin Tamajka (Kostolište, )

#81

Je ad absurdum co robi tato akademicka mafia na STU, ich zakernost nema hranic. Skoda, ze na niektorych miestach v STU maju tak osuchane stropy, kedze musia stale chodit s vysoko zdvihnutymi nosmi.

Ján Čegiň (Rokytov, )

#83

Podpisujem, lebo si myslím, že pán profesor Fikar ja človek, ktorý je našu univerzitu prínos. Je to odborník a chce pozdvihnúť našu univerzitu vyššie.

Robin Pělucha (Bratislava, )

#86

Podpisujem, lebo pán rektor má správne hodnoty a študenti mu nie sú ukradnutí.

Michal Bohuš (Liptovský Mikuláš, )

#91

STU ako špičková univerzita by mala podporovať diskusiu a progres; nie je to záujmový krúžok konšpirátorov, z ktorého je vyštvaný každý, kto poškuľuje po zmene k lepšiemu.

Elena Štefancová (Bohunice, )

#92

Ako bolo povedané predsedom AS STU
Teraz je to luxus na ktorý nemáme čas

Anton Lisý (Ivanka pri Dunaji, )

#97

Podpisujem, lebo pán rektor Fikar má moju dôveru a podporu, pretože je to na rozdiel od tých, čo ho chcú odvolať, čestný a rovný človek.

Peter Nemec (Zvolen, )

#99

Podpisujem, lebo si myslím že prof. Fikar je kvalitný rektor, schopný efektívne riešiť všetky problémy na STU a záleží mu na pedagogickej a výskumnej kvalite STU

Ivan Šalitroš (Bratislava, )

#100

Moja dcéra absolvovala STU, s pánom Fikárom bola v blízkom kontakte hlavne pri písaní diplomovej práce a z jej skúseností a podania som presvedčená, že je skutočný odborník a pedagóg.

Maria Kunovska (Považská Bystrica, )

#108

Lebo za posledného 3/4 roka som zistil, že vačšina AS STU je hodnotovo vyprázdnena a prísť o ďaľšieho človeka čo má nejakú morálku, hodnoty a víziu si STU dovoliť nemôže

A keď nebol Kotuliak odvolaný za to čo na FIIT STU stváral posledného pol roka tak nikdy žiaden argument za odvolanie rektora nebude dostatočný....a hlavne nie taký, aby bol dezinformačný web (často spájaný s Kočnerom a inými indivíduami) vyhodený z monitoringu a teda sa jeho článkom neprikladala žiadna váha

Branislav Pecher (Pezinok, )

#109

Som študnet STU. Návrh považujem za neopodstatnený a jeho zdôvodnenie za nonsens, ktorý nemôžeme predsedníctvu AS STU tolerovať. Obávam sa, že odchodom rektora Fikara by ešte viac utrpela reputácia univerzity.

Marek Ceľuch (Sečovská Polianka, )

#116

Manazersky zlyhal dekan FIIT, nie rektor.

Zsuzsanna Bernath (Bratislava, )

#117

Rektor Miroslav Fikar, vždy pozitívne a otvorene komunikoval so študentmi od začiatku čo bol vo funkcii. Páči sa mi jeho mediálne vystupovanie pretože STU je jedna z najlepších univerzít na Slovensku a vedecká ustanovizen, ktorú prezentuje práve rektor a vzhliada k nej minimálne 10 000 študentov na univerzite a množstvo stredoškolákov či študentov iných škôl. Preto je dôležité hovoriť o témach verejne a poukazovať na problémy v polocnosti tak ako to robil a robí rektor Fikar.

Obávam sa či budeme niekdy schopní poukazovať na problémy v AS STU, kde bolo napríklad odopreté právo zhotovovať live stream na verejnom zasadnutí počas ktoreho člen AS STU vykríkol: "tak nás dajte na súd!"

Takto by nemal vystupovať niekto, kto má byť vzorom budúcej generácie ako mravnym tak morálnym.

Držím rektorovi palce a verím, že bude ďalej pokračovať v ozdravnom procese kde je morálna hodnota väčšia ako právna.

Anton Cvik (Bratislava , )

#122

Považujem prof. Fikara za proštudentského rektora, ktorého úmysli boli z môjho pohľadu vždy jasné a smerovali k rozvoju univerzity, podpore štúdia, študentov a pracovníkov.

Marek Wadinger (Bologna, )

#128

Podpisujem, pretoze mi zalezi na dobrom mene a buducnosti mojej alma mater.

Martina Galovičová (Chorvátsky Grob, )

#132

AS STU je dlhodobo do seba zahľadený orgán bez vízie a kompetencie. Je nutné, aby nad ním stál rektor, ktorý nie je jeho bábkou.

Lukáš Radoský (Žlkovce, )

#146

Ako absolvent a bývalý zamestnanec STU som smutný z pokračujúceho vývoja na mojej Alma Mater. Kroky Predsedníctva AS STU ako aj uvádzané dôvody na odvolanie rektora vo mne nevzbudzujú dôveru, že ich snahou je rozvoj univerzity tak, aby bola modernou, otvorenou a konkurencieschopnou inštitúciou. Kauza na FIIT ukázala, v akej hlbokej kríze sa univerzita nachádza. Snaha zhodiť vinu za to, čo sa udialo za posledný rok na univerzite, na rektora, je alibistické. Zodpovednosť za to nesú všetci zúčastnení, vrátane Predsedníctva AS STU a predsedu AS STU prof. Peciara. Dúfam, že moje bývalé kolegyne a kolegovia v senáte odmietnu tento návrh, ktorý univerzitu uvrhne do ešte väčšieho chaosu.

Róbert Móro (Bratislava, )

#149

Podpisujem, lebo za panon rektorom stojim a nesúhlasím s jeho odvolaním.

Matúš Polakovič (Vištuk, )

#153

Podpisujem lebo stojím za prof. Fikarom ako rektorom STU. Nevidím žiadne také pochybenie, ktoré by malo viesť k odvolávaniu, skôr mocenské zákulisie. Súčasný rektor nech rektorom ostane lebo je to osobnosť a človek, ktorého univerzita potrebuje aby si uhájila meno ktoré si vybudovala.

Ales Haz (Bratislava, )

#159

Podpisujem, lebo chcem, aby sa univerzita konečne posunula bližšie ku 21 storočiu - odborne aj mentálne.

Tomáš Kováč (Zlaté Moravce, )

#165

Študent STU. Podpisujem, pretože predsedníctvo AS STU dlhodobo prehliada zlyhania dekana FIIT STU a pripisuje ich rektorovi. Pretože takéto rozhodnutie vyžaduje minimálne možnosť diskusie s akademickou obcou, zatiaľ čo tento návrh pravdepodobne bude senát riešiť za zatvorenými dverami ''z dôvodu pandémie''.

Martin Hurňák (Bratislava, )

#172

Podpisujem, pretože stojím za prof. Fikarom ako rektorom STU. Podporujem jeho morálne a hodnotové nastavenie v proštudentskom rozvoji univerzity. Verím že práve on je ta najlepšia voľba pre nové smerovanie a víziu STU.

Martin Rusina (Námestovo, )

#180

absolventka FCHPT

Veronika Borovjaková (Banská Bystrica, )

#182

Podporujem sucasneho rektora a jeho zotrvanie vo funkcii az do konca volebneho obdobia.

Ing. Roland Keseli (Šaľa, )Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...