PETÍCIA za okamžitú zmenu legislatívy v oblasti starostlivosti o deti po rozchode či rozvode rodičov

Komentáre

#3

Podpisujem, pretože manželka zneužíva deti na svoju kariéru a zneužíva ma ako ich otca, popri tom ale žije s novým partnerom a deti ku mne "odkladá" vtedy, keď chce ona a nie podľa potrieb detí alebo mojich možností.

Andrej Rosák (Veľký Grob, 2018-09-02)

#4

Pretože aj moje deti sú obeťou tohto zvrhlého neľudského systému a svojvôle súdnej moci podporenej neschopnosťou a účelovým konaním sociálnej kurately ,súdov a prokuratúry v Pezinku,Senci a Zvolene. A nielen tam. Toto úmyselné a účelové týranie detí týmito inštitúciami a povinným rodičom sa ako had plazí celým Slovenskom. Aj keď moje deti už o otca bezdôvodne prišli, je potrebné bezodkladne zmeniť legislatívu, práve preto aby, ďalšie deti a rodičov tento systém nezomlel a beztrestne neničil ich životy a poťažmo ich budúcnosť a schopnosť žiť v normálnom zväzku a vychovávať ďalšiu generáciu...

Ivan Georgiev (Dunajská Lužná, 2018-09-02)

#13

Podpisujem, lebo chcem konečne uvidieť krstného syna. Matka ho po rozchode s jeho otcom, odviezla na východ Slovenska a odvety ho otec videl sporadicky a ja ako krstná vôbec. Proces zverenia o starostlivost sa uz dlho natahuje. Samko od malička lipol na otcovi. Otec, keď ho chce navštíviť, tak zatiaľ môže len so súhlasom matky a návšteva prebieha, len za jej prítomnosti v priestoroch, ktoré určí ona. Otec by bol v tomto prípade oveľa lepšia voľba zverenia dieťaťa do opatery.

Erika Gálová (Tesáre, 2018-09-03)

#18

Podpisujem lebo som matkou troch, detí. Som rozvedená a môj názor je, že všetky deti v tejto republike, majú právo vyrastať a byť milované oboma rodičmi aj napriek tomu, že medzi rodičmi nastali nezhody, ktoré viedli ku rozchodu ich spoločnej cesty. Nezabúdajme, že naše deti boli splodené zo spoločnej lásky. A druhým dôvodom mojej angažovanosti, je fakt, že žijem s jedným skvelým mužom, otcom, dvoch detí, ktoré nesmierne miluje. Žiaľ bojuje už dlhých 5 rokov o ich lásku. O chvíľu strávenú spoločne....žiaľ matka jeho detí, zbrojí a zamestnáva všetky úrady, dostupné k riešeniu tejto patovej situácie, len aby mu zabránila prístup ku deťom. Boj u nej, neutícha aj napriek času, ktorý je nekompromisný a hrá proti nemu. Úrady a súdy v tejto krajine sa len bezčinne prizerajú ako sa vlastné deti odcudzujú, otcovi, ktorý ich miluje. Je to boj na dlhé trate.... Prosím pomôžte mu... prosím pomôžme všetkým milujúcim otcom....Vyzývam a apelujem na všetky rozumné ženy. Nebráňte otcom vašich detí, milovať ich....príde čas, keď sa to všetko otočí proti vám a vy budete ľutovať. Klaudia Šimanská

Klaudia Šimanská (Výčapy- Opatovce, 2018-09-03)

#21

Podpisujem, lebo súčasný stav je neudržateľný a diskriminačný.

Richard Veselský (Bratislava, 2018-09-04)

#25

Štát robi genocídu otcovskej role a mení detské sny na nočné mory.

Jozef Tinka (Bratislava, 2018-09-04)

#26

Cca 4 roky pretrvavajuca osobna skusenost. Ani 1 den sam s detmi - zatial za 3,5 roka.

Mario Rapan (Vrutky, 2018-09-04)

#29

Podpisujem tuto peticiu,nakoľko suhlasim s jej obsahom

Iveta Bellova (Bratislava, 2018-09-04)

#30

Podpisujem, lebo ... rovnako ako aj v SR, tak aj v ČR, konajů sa tu zločiny. Zločiny ze strany státu a orgánů státu a jejich zaměstnanců (soudy, soudkyně, soudci, sociální pracovnice, soudní znalkyně, apod.) A chci právní stát/státy. Zatím ho nemáme!!!

Michal Šmerek (Vyškov, 2018-09-04)

#31

Podpisujem túto petíciu

Jozef Krcho (Hrádok 121, 2018-09-04)

#32

Treba zmenit zakon.je to zle ake to je v sucasnosti.rozvody su vyrobnou na isty zarobok cez deti pre matky.otcovia musia platit a prava otcov su denodenne posliapane a co je najhorsie urady to vobec nezaujima.matka je na prvom mieste..

Jan Skamla (Stiavnicke bane, 2018-09-04)

#33

Podpisujem lebo mam uz celeho systemu plne zuby

Martina Jurašiková (Hrádok, 2018-09-04)

#35

Sama som matkou, rozvedená už 17 rokov. A mám partnera, ktorý bojuje o svoju dcérku,za jej právo,na otca .

Júlia Demitrova (Dubnica nad Váhom, 2018-09-04)

#39

Terajší stav je neprijateľný a v rozpore s dohodami, ktoré prijala SR, že ich bude rešpektovať.

Jozef Tarjányi (Prešov, 2018-09-04)

#40

Podpisujem, lebo prichádzam pomaličky o svoju milovanú dcéru len kvôli exmanzelke ktorá má úmysel odrezať mňa a moju rodinu

Rudolf Pobis (Trnava , 2018-09-04)

#42

Prehnita,nemoralna,arogantna,diktatorsko-femino justicia,socialka a nevymozitelnost zakonneho prava,mi vzala moznost stat pri mojich detoch a spolupodielat sa na ich vychove.Lebo Ustava tejto krajiny je len zdrapom papiera...lebo toho lebo je skor na 100-vky knih.

Roman Žuffa (Žilina, 2018-09-04)

#45

Mame bohuzial v rodine matku psychopatku, ktora vsetkymi sucasnymi legislativnymi prostriedkami brani v styku dietata s otcom a celou jeho rodinou.

Marian Suva (Bratislava, 2018-09-04)

#46

Podpisujem,nakoľko sám viac ako tri roky bojujem s matkou,ktorá neustále robí všetko preto,aby narúšala môj krásny vzťah s dcérou.

Rastislav Horečný (Bratislava, 2018-09-04)

#48

Mi záleží aby deti boli ochranene

Peter Istocko (Hencovce , 2018-09-04)

#49

Problematiku poznam, aj ako opatrovnik deti v sudnom konani son vzdy hajila zaujen deti, ktory je upraveny Zakonom o rodine, kde je presne pomenovany. Rodicia pri sporoch nepozeraju na najlepsi zaujem svojho dietata, ale na svoj zaujem a casto otcovia tahaju za kratsi koniec. Bohuzial otcovia pri dlhych a nespravodlivych sporoch a konaniach nie vzdy vyuziju pomoc odbornikov, hoci aj tento vyraz je diskutabilny. Mame dostatok odbornikov? Mozeme im verit? A co vymozitelnost prava a vykon rozhodnutia sudu? Snazne sa dosiahnut zmenu. Dovody, pre ktore podpisujem peticiu.

Marta Amrichova (Prešov, 2018-09-05)

#54

Vaňo

Radoslav Vaňo (Brezno, 2018-09-05)

#55

Taktiež som sa stretol s touto diskrimináciou a bojom bývalej ženy s cieľom pomstiť sa cez deti a odmietaním mojej snahy o striedavú starostlivosť len kvôli nesúhlasu matky.

Peter Varga (Košice, 2018-09-05)

#56

Mám podobný príbeh

emanuel dubaj (Topolčany, 2018-09-05)

#57

To čo si dovoľujú dnes beztrestne páchať "soc.pracovníčky"ako v mojom prípade,že naviedli(žena sa k tomu na súde priznala)ťažko psychicky chorú ženu aby ma obvinila(účelovo) zo sex.zneužívania vlastnej dcérky,že tak ju ona skorej a určite dostane do starostlivosti a súd(Čadca)to vôbec nebral do úvahy a dcérka už nemohla byť so mnou a mojou stranou rodiny už 3 rok!!!Sudcovia sa hrajú na Boha čo musí skončiť a musia brať aj otca dieťaťa ako rovnoceneho rodiča a nie iba stále(feministicky) preferovať ženu ako jediného(žena si asi dieťa spravila rukou!)rodiča čo sa vie postarať o dieťa.Musia myslieť hlavne na najlepší záujem dieťaťa a aj prakticky rozhodovať v jeho najlepšom záujme a nie podľa toho koľko dostanú do vrecka ako úplatok!KOALÍCIA MAFIE:SÚDY,SOCIÁLKA,PROKURATÚRA A POLÍCIA MUSÍ ČÍM SKOREJ SKONČIŤ!!!!!!!Sudca Studnička z Ostravy=spravodlivosť dobehne aj sudcov.Vďaka Bohu.

Roman Hrúz (Studienka, 2018-09-05)

#58

Podpisujem, lebo na zaklade krivych obvineni,vymývania mozgu deti prevažne matkou prichadaju deti o otcovu lasku, starostlivost, vychovu,oporu, o celu rodinu z otcovej strany.

Zuzana Suvova (Bratislava, 2018-09-05)

#63

sám zažívam už 3 roky nespravodlivosť súdou a bezohľadnosť matky mojej dcéry

Patrick Paterek (Ďurčiná, 2018-09-05)

#66

Pretože s výnimkou násilia, zneužívania a pod. sa nesmú rodičia kvôli názorovým nezhodám tváriť, že sa nepoznajú na úkor dieťaťa. Majú šancu naučiť sa komunikovať hlavne medzi sebou a byť vzorom pre dieťa. Dieťa nie je majetok nikoho z nás...A v prípade striedavej starostlivosti by sa mali premiestňovať rodičia, nie deti - možno by potom zmúdreli!

Beata Takacsova (Košice, 2018-09-06)

#72

Mám osobné negatívne skúsenosti so Slovenskou justíciou a sociálnou kuratelou. Namiesto pomoci deťom a ochrany ich práv im svojim konaním viac škodia, veľmi často aj úmyselne a vedome. Motiváciou tohoto ich negatívneho konania je predovšetkým zachovanie dominantného postavenia žien vo veci starostlivosti o deti a teda rodovej diskriminácie otcov aj na úkor bezbranných detí. Porušovanie zákonov z ich strany je celkom bežné a tolerované politikmi, políciou aj prokuratúrou.

Pavol Toman (Žilina, 2018-09-07)

#75

Sa ma to bezprostredne týka

Jozef Bednár (Gáň , 2018-09-07)

#81

Pretoze kazde dieta si zasluzi a ma moralne pravo mat otca i mamu. Bez vynimky,...

Pavol Černý (Košice, 2018-09-14)

#83

Poznam problematiku velmi dobre. U nas pani sudkyna H. uz viac ako 4 roky nekona v pripade mojho priatela a jeho dcery.
Je to cele smutne a nepochopitelne.
Plne podporujem peticiu, treba bojovat.

Katarína Ondrejová (Roznava, 2018-09-14)

#87

Deti nemajú trpet na ukor rodicov. Drzim palce.

Jana Besedova (Bratislava, 2018-09-19)

#103

Plně souhlasím a přidávám svůj podpis. Panovský
Zavedením Cochemské praxe, by se předešlo mnohým obstrukcím a bránění ve styku.

Eduard Panovský (Krhová, 2018-11-19)

#107

Podpisujem to, lebo dieťa nie je vec, nemoze si ho privlastnovat 1 z rodicov, potrebuje oboch a nesuhlasim s tym, aby prave pri detoch dochadzalo k takymto manipulaciam.

Anikó Žigová (Štúrovo, 2019-04-07)

#108

Uz by bolo nacase nieci stim uribyt lebo zakon ide proti detom a rodine .A aby otec a matka mali peniaze od statu ked stratia pracu .Mne samemu sa nrpaci zakon ktory je schvaleni lebo ridicia ziju len zo 175 eur a stoho sa zit neda nie ked ma dueta dueta potrebuje ras tolko ako len tyh 175 eur stho sa vyzit neda bolo by macase us aby bol zakon pre radiny normalni na slovensku gde by deti mohli normalne zit a nie krkat z ust do ust .

Igor Skamla (Banska Bela, 2019-04-07)

#109

Presne poznám situáciu, keďže môj manžel sa nestretol a neobjal svojho synčeka už viac ako 7 rokov, je to strašné a príšerne, stal sa z neho iba akýsi bankomat. Podľa matky to stačí. Podľa nás nie.

Angelika Szekerkay (Streda nad Bodrogom, 2019-04-07)

#111

Lebo som nazoru ze styk deti s rodicmi ktori sa rozviedli je dolezity,ak sa sami postupom.rozhodnu ze sa s rodicmi nechcu stretavat .Mo možnosť stretávania by sa nemala odmietať zároveň som názoru že Lepší je zlý rodič i po rozvode ako žiadny rodič.Dakujem

Pavol Janotik (Dolny Kubin, 2019-04-08)

#113

túžim sa starať o svojich 5 nedospelých detí aj po rozvode

Pavol Beňuška (Bratislava, 2019-04-14)

#114

Podporujem, podpisujem a chcem pomôcť k zmene.

Libusa Kollarova (Bratislava, 2019-05-21)

#116

Lebo dufam ze tým vyhrajú hlavne deti, ze prestanú pozicné boje , ktoré aktuálne zakon umožňuje. Ze sa prestane deliť na lepšieho a horšieho rodiča, len z titulu pohlavia

Soňa Spišáková (Prešov, 2021-06-10)

#117

PODPISUJEM LEBO:
Dlhodobo neriešené problémy týkajúce sa deti ktoré nemôžu byť vychovávane teda riadne pripravované do života oboma rodičmi aj keď už rodičia nežijú v spoločnej domácnosti je veľká trauma nielen pre deti ale aj pre spoločnosť.
Moja dcéra je jedným takýmto dieťaťom,
vo veciach maloletej sa zastavili čas.
Roško

Jaroslav Roško (Prešov -Tulcik, 2022-07-03)Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...