Peticie.com

PETÍCIA ZA SLOVENSKO BEZ VETERNÝCH PARKOV

Komentáre

#15805

Je to správna vec

Ján Bača (Prešov, 2026-01-13)

#15809

Plne podporujem iniciatívu bez veterných parkov.

JOSEF BOUCHNER (VRÚTKY, 2026-01-14)

#15815

podpisujem lebo presvedčená o nežiaducich vplyvoch na ľudí a životné prostredie. Slovensko veterné parky nepotrebuje.

Daniela Detersová (Bratislava, 2026-01-14)

#15816

nesuhlasim z vetrnymi elektrarnami vzhladom k nasej Narodnej Kulture a krasnej krajine kde uz mame dostatok znicenej pody lesov ktore striekate tajne aby nase deti nemali co jest a musely sme kupovat vase otravene potraviny..My Narod nesuhlasime ,za Nas Slovensky kraj a za Nasich predkov ,za Nase deti za Nasu zem ,NESUHLSIME A ZIADAME ABY STE OKAMYITE ODISLI Z NASEJ ZEME ..Vieme kto ste a ako manipulujete cez media s ludmi ..No nase Deti vam nebudu sluzit OKAMZITE OPUSTITE SLOVENSKO A CESKO ...Snezny vrch ...

Roman Snajberk (Bratislava, 2026-01-14)

#15822

Podporujem iniciatívu zastaviť všetky tieto samozvane technokratické nezmysly ktoré nie sú v žiadnom prípade o nejakom politicky spomenutom pokroku, ale o pretláčanie korporátneho lobizmu na úkor okolia a verejnej mienky v danom regióne.
S teroristami sa nesmie vyjednávať a argumentovať. Treba dať najavo patrične že všetky zámery nemôžu byt schválené bez diskusie a schválenia bez verejnej mienky (viď. baterkáreň Šurany)

Tomáš Csefalvay (Dunajská Streda, 2026-01-15)

#15825

Nechcem žiadne toxické spaľovne, baterkárne ani veterné turbíny, pretože mi záleží na zdravom životnom prostredí a prírode. Poďme radšej vysádzať stromy, rastlinky pre včeličky, pomôcť vtáčikom s prikrmovaním v zime, vešať im búdky, aby mali útočisko na rozmnožovanie a naučme sa žiť nielen v prírode, ale aj s prírodou, veď sme jej súčasťou.

Sona Kadlecova (Kosuty, 2026-01-15)

#15826

Podpisujem.

Tomáš Hanáček (Vysoká pri Morave, 2026-01-15)

#15829

Som proti veterným parkom

Viera Vajciková (Špania Dolina, 2026-01-15)

#15830

Nie sú potrebné pre Slovensko. Zničí to zdravie ľudí.

Peter Vinkler (Bratislava, 2026-01-16)

#15840

vôbec nesuhlasim s vystavbou veternych turbin

Iveta Martonkova (Nitra, 2026-01-19)

#15843

Slovensko nepotrebuje skodlive veterne parky

Patrik Jakubík (Nové Zámky, 2026-01-20)

#15849

Nesúhlasím s politikou EU, aby nám vnucovali veterné turbíny, ktoré nepotrebujeme a ktoré ničia slovenské životné prostredie, zdravie ľudí, živočíchov a vegetácie.

Peter Kostúr (Banská Bystrica, 2026-01-22)

#15860

lebo súhlasím s uvedenými bodmi v petícii

Ján Miklášik (Šterusy, 2026-01-27)

#15863

je to proti životu

Jaroslav Držík (Nitra, 2026-01-28)

#15864

Podpisujem

Ivan Svitek (Nitra, 2026-01-30)

#15866

Som plne stotožnená s Vašimi myšlienkami a súhlasím s tým, že je potrebné aby sme sa zobudili a prejavili nahlas svoju vôľu pre zdravý život na našej zemi, pre nás a naše deti.

Viera Nagyová (Suchohrad, 2026-01-30)

#15882

súhlasím so znením petície. Prečo sa nehovorí o negatívnych účinkoch na človeka, źivotné prostredie, živočíchy atď. Prečo sa znižujú normy o minimálnej vzdialenosti veter. turbín od ľudských obydlí v neprospech ľudí ??? Prečo chceme dovoliť znehodnotiť našu krajinu veternými parkami keď nepotrebujeme energiu ktorá viac narúša elektrickú vyváženosť? Občania, SR má 2 jadrove elektrárne, ktoré plne pokrývajú potreby Slovenská!!! n

Drahomíra Tothová (Bratislava, 2026-02-19)

#15886

Plne súhlasím že veterné turbíny sú škodlivé pre ľudí aj prírodu.

Nadežda Danihelova (Bratislava - Ružinov, 2026-02-20)

#15888

Pretože tvrdenia o neškodnosti veterných mlynov je lož a nesúhlasím s ich výstavbou kdekoľvek na tejto zemi.

Petra Sajdáková (Ružomberok, 2026-02-22)

#15898

Podpisujem lebo Slovensko nieje odkázané na elektrinu vyrobenú takýmto spôsobom. Elektriny máme vďaka jadrovej elektrarni dosť. Vo vyspelých západných krajinách už dávno prišli na to, že tento druh výroby elektrickej energie nieje zďaleka až taký ekologický, nehovoriac katastrofálnych dopadoch na prírodu, škodlivosti na zdraví človeka, obrovské množstvo pôdy, prírodnej plochy “zaprasenej”na tento totálny nezmysel, ktorý má zmysel len a znova len pre hŕstku nenažratých úradníkov, starostov, poslancov a samozrejme slovenských sedlákov - developerov… nehovoriac o likvidite tohoto nezmyslu..

Eva Kozmová (Bratislava, 2026-02-28)

#15901

Som jednoznačne proti devastácii našej prírody. My tu žiadne megavrtule neptrebujeme. Elektriny mame nadostač

Martin Mikula (Bratislava, 2026-03-07)

#15902

Lebo veterné parky sú škodlivé pre ľudí aj pre prírodu.

Edita Jaslovska (Bratislava, 2026-03-10)

#15907

Podporujem túto petíciu s nádejou, že Slovensko bude prekvitať krásou a zdravím a nie veternikmi.

Iveta Szilagyiova (Kosice, 2026-03-15)

#15911

nesuhlasim s vystavbou

Matus Danko (Michalovce, 2026-04-22)

#15914

Podpisujem pretože nesúhlasím s výstavbou veterných párkov na území Slovenskej republiky

Tatiana Franková (Košice-Západ, 2026-05-01)

#15916

Podpisujem, lebo nesúhlasím s výstavbou veterných parkov na Slovensku.

Andrea Lazarová (Láb, 2026-05-01)

#15917

Podporujem petíciu

Danica Takáčová (Surovcer, 2026-05-01)

#15919

Som proti takemuto zločinu, páchanom na krajine a luďoch a záleží mi na zdravom prostredí v ktorom žijeme.

Anna Hennelová (Humenne, 2026-05-01)

#15920

podporujem ochranu životného prostredia

Soňa Pitková (Košice, 2026-05-01)

#15924

Lenická Alena

Alena Lenická (Lučenec, 2026-05-01)

#15929

nesuhlasím s veternými parkami

Edita Hegedusová (Trožňava, 2026-05-01)

#15930

Podpisujem, lebo sa musíme prestať len prizerať, ako tzv. "politici" beztrestne nivočia prírodu, ľudí a všetko, čo vybudovali predchádzajúce generácie.

Ladislav Kurilovsky (Poprad, 2026-05-01)

#15931

Nesúhlasím a odmietam výstavbu veterných turbín na pôde Slovenska.

Beáta jurčáková (Malacky, 2026-05-01)

#15933

Som absolútne proti výstavbe verejných elektrárni na Slovensku z dôvodu negatívneho dopadu ma kvalitu života a zdravia človeka , zvierat. Ma to katastrofické následky ako pre ľudí , zvieratá a životne prostredie . Slovensko by sa malo viac sústrediť na bezpečné a udržateľné zdroje energie, ktoré nezaťažujú prírodu ani budúce generácie.

Miroslava Horevajova (Poprad, 2026-05-01)

#15940

Nesuhlasím z výstavbou veterných elektrární na Slovensku.

Jan Ďuriček (Gemerska Poloma, 2026-05-02)

#15941

VYZÝVAME vládu SR a poslancov NR SR k rešpektovaniu našej vôle a k DODRŽIAVANIU najvyššieho VEREJNÉHO ZÁUJMU, ktorým je ÚSTAVNÉ PRÁVO NA ZDRAVÝ ŽIVOT A PRIAZNIVÉ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE. Pripomíname čl. 2 ods. 1 ÚSTAVY – Štátna moc pochádza od OBČANOV. Demokracia je vláda ľudu prostredníctvom volených zástupcov v prospech občanov štátu. NIE V PROSPECH KORPORÁCIÍ, OLIGARCHOV a LOBBISTOV, PROTI SVOJIM VOLIČOM!

Katarína Šlepkovská (Košice, 2026-05-02)

#15948

Podpisujem, lebo mi skutocne zalezi na zivotnom prostredi a zdravi ludi.

Monika Dančišinová (Košice, 2026-05-02)

#15950

Nesúhlasím s veternými turbínami, lebo máme dostatok iných zdrojov energie, ktoré nemajú také škodlivé vplyvy na zdravie ľudí a celkovú prírodu.

Tatiana Čmolíková (Kysucké Nové Mesto, 2026-05-02)

#15957

Jana Detvajová

Jana Detvajová (Bratislava, 2026-05-02)

#15959

NESÚHLASÍM s výstavbou veterných parkov KDEKOĽVEK NA SLOVENSKU, nie na našom krásnom malebnom území, prečo kopírovať susedné krajiny, kde to už stojí, niekto vymyslí A ale nedomysli B a to dôsledky a dopad pre krajinu, obyvateľov, faunu a flóru…jednoznačne nie výstavbe veterných parkov. Čistú energiu máme, sme schopní a sebestační aj s našich vodných elektrární.

Oľga Kancírová (Bažantia 2, 2026-05-02)

#15965

Podpisujem

Andrea Híčiková (Turany, 2026-05-03)

#15969

Veterné turbíny sú neekologické.

Kamila Hantuchová (Bratislava, 2026-05-03)

#15970

Podpisuje, lebo mi záleží na zdraví mojom, mojich blízkych a všetkých nás. Podpisuje, lebo mám právo tým, že som sa tu narodila, rozhodovať, o tom, čo sa mňa, alebo mojich blízkych týka. Podpisujem, lebo v tom vidím skrytý zámer spoločností získať pôdu a nehnuteľnosti vo vyhliadnutých lokalitách.
Rozhodne nesúhlasím s výstavbou akýchkoľvek zariadení tohto druhu.

Zuzana Biela (Považská Bystrica, 2026-05-03)

#15971

Podpisujem lebo nesúhlasím s výstavbou veterneho parku.

Andrea Košutová (Stupava, 2026-05-03)

#15972

Podpisujem preto že, mi záleží na vlastnom zdraví, na neznehodnotení životného prostredia tak ako pre ľudí aj zvieratá.

Michal Turba (Nitra, 2026-05-03)

#15975

Súhlasím s petíciou v plnom rozsahu.

Katarina Grekova (Veľký Biel, 2026-05-03)

#15979

Pretože nechcem veterné parky na území Slovenska.

Renáta Kociánová (Bratislava, 2026-05-03)

#15981

Vo výrobe elektriny sme plne SEBESTAČNÝM štátom. Nebezpečným spôsobom NARUŠUJÚ A POŠKODZUJÚ ZDRAVIE ČLOVEKA /o poškodzovaní vtáctva ani nehovoriac/ a prirodzený charakter nášho územia a štátu. Navyše k nemu bolo pristúpené bez mandátu, vedomia a súhlasu občanov.

Dorota Malínská Ing. (Bardejov, 2026-05-03)

#15985

Nesúhlasím s budovaním veterných turbín, parkov na území Slovenska , mame dostatok energie

Adriana Mrvova (Nitra, 2026-05-03)

#15992

Strigáč

Štefan Strigáč (Hriňová, 2026-05-03)

#15993

Nesúhlasím s výstavbou veterných elektrární na Slovensku. Pri výrobe elektrickej energie sme sebestační.

Soňa Pustajová (Bratislava, 2026-05-03)

#15996

Veterné parky sú nezmysel, je to len nástroj na obohatenie sa zopár vyvolených..., je množstvo štúdií, ktoré jasne ukazujú na ich škodlivosť na ľudské zdravie, prírodu. Navyše veterné turbíny po dobe svojej životnosti investori ani nedemontujú, pretože je to pre nich veľmi nákladné, takže tie turbíny nechávajú stáť, hrdzavieť, špatiť okolie. Úlohou vlády SR, v tomto prípade Ministerstva životného prostredia SR má byť ochrana ľudského zdravia a životného prostredia, ale bohužiaľ tomu tak nieje, práve naopak. Slovensko nie je súkromným majetkom vlády SR, Slovensko patrí Slovákom a vláda SR musí rešpektovať vôľu občanov! Preto STOP! veterným parkom na celom území Slovenska

Vanda Barlíková (Stará Ľubovňa, 2026-05-03)