Sťažnosť na hodiny NEM - 7.B.

Sťažnosť na hodiny NEM 

 

Dobrý deň, za rodičov triedy 7.B., ktorých deti chodia na NEM chcem oficialne informovať vedenie školy s nespokojnosťou viacerých z nás s realizovanim výučby tohto predmetu pani učiteľkou Klaudiou Beránkovou.

Písaná forma vyznie vždy inak, ako by sa to dalo vyriešiť osobne, ale nakoľko sme dostali od pani učiteľky triednej info, že doteraz sa na hodiny NEM s ňou ešte nikto nesťažoval, rozhodla som sa to riečiť takto. 

Tou najdôležitejšou informáciou je, že cez hodiny veľmi často hráva hry na počítači. Deťom zadá samostatnú prácu (ktorú deti od seba poopisujú, bez toho, aby tomu rozumeli a zabávajú sa na tom a potom sa bavia a čakajú na pokyny). Deti to vedia, lebo sa jej odráža odraz cez okuliare a iné. Mali tento jazyk prvý rok a chceli by sme aby v tom pokračovali. Získavajú ale veľmi zlé návyky, kniha je veľmi nesystematická (učia sa slovesá len v niektorých osobách) Deti by sa mali - ale nerobia to - učiť slovíčka s členmi a vedieť dokonale časovať (vo všetkých osobách) aj o pol noci pravidelné aj nepravidelné slovesá.  Nič nie je na úvod dôležitejšie. To vie určite každý, kto jazyk pozná. Učili sa dve modálne slovesá - prečo nie všetky? A preto taká zložitá gramatika, keď absolútne nevedia základy. Akokoľvek by sa dal využiť čas na hodine nemčine lepšie ako to, že majú žiaci, ktorí jazyk spoznávajú stále samostané práce a prekladať vety - sami, keď nemajú žiadne základy - ani po roku. Bolo by oveľa lepšie, keby mali na každej hodine písomku zo slovíčok - s členmi (ak budem odhalená - nebudú ma síce milovať, ale budú vedieť po nemecky), alebo ten čas, ktorý hrá pani učiteľka počítačové hry - museli nahlas časovať - jeden po druhom. Prekladať ale vety, keď nevedia - a ani to nepreberali - ako sa veta tvorí… Je toho oveľa viac a samozrejme nie som sama, ktorej to vadí. Iní rodičia ale jazyk neovládajú a preto to nevedia pomenovať. Pripájajú sa ale samozrejme tiež.  

Keď som sa na začiatku školského roka sťažovala priamo pani Beránkovej osobne, dostala som “vysvetlené” že ona učí jazyk niekoľko rokov a že má bohaté skúsenosti. 

Keď sme to oznámili pani triednej učiteľke Márii Pundir, okamžite promptne reagovala a odporučila reagovat oficiálnou cestou.

Zo strany rodiča výjsť z komfortnej zóny a isť do konfrontácie s pedagógom, ktorý hodnotí jeho dieťa je vždy riziko, že to učiteľ zoberie osobne a rodič dieťaťu nakoniec poškodí. Je to tak a už sa to stalo. Tak sme radšej ticho a trpíme to. Potom vo voľnom čase niektorí doučujeme deti nemčinu, alebo im pomáhajú starší súrodenci. Mne ale aj všetkým rodičom záleží na tom, aby deti chodili na druhý jazyk. Ak to má ale takto aj ďalej prebiehať, nesúhlasíme. 

Prosím aby jste to diskrétne vyriešili a do konca týždňa nás informovali, aby sme vedeli či deti ponechať na jazyku, alebo zvoliť školou ponúkanú alternatívu. Za pochopenia a promptné vyriešenie ďakujeme. 

Za rodičov žiakov, ktorí chodia na NEM 

 

Torkošová 


Petra Torkošová    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Petra Torkošová na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...