Pokoj pre Náhorný Karabach

Poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, poslancom SR v Európskom parlamente pre Európsky parlament:

My občania SR, členského štátu EÚ, sledujeme so zármutkom a nesúhlasom humanitárnu hrôzu, kedy počas azerbajdžansko - arménskeho konfliktu a zároveň pandémie Covid-19 je bezbranné civilné obyvateľstvo Náhorného Karabachu a dotknutých regiónov, predovšetkým ženy, deti, starí a nevládni ľudia, zámerne ostreľované, zabíjané, terorizované a vyháňané výbuchmi bômb, ktoré dopadajú na ich mestá a dediny.

Na jednej strane náhornokarabažské obydlia, nemocnice, chrámy ostreľujú už vyše mesiac príslušníci azrebajdžanskej regulárnej armády, ktorá vyvíja svoje úsilie s podporou sýrskych džihádistov, prepojených na Turecko. Na druhej strane už dopadli aj arménske bomby na azerbajdžanské mesto Barda.  Slovenská republika a Európska únia by nemali ignorovať a tolerovať akékoľvek  vojenské operácie, ktorá už niekoľko týždňov prebiehajú v rozpore s medzinárodnými konvenciami.

Ak teraz, nepozdvihneme svoj hlas v mene Slovenska a Európy na obranu ľudských hodnôt a na záchranu civilistov v Náhornom Karabachu a dotknutých regiónov, môže sa stať, že pre našu necitlivosť a neprejavenú spolupatričnosť sa násilie a zločiny proti ľudskosti  nezvratne rozšíria v európskej spoločnosti.

Preto žiadame Národnú radu Slovenskej republiky a prostredníctvom europoslancov za Slovenskú republiku i Európsky parlament, aby bezodkladne prijali rezolúciu na odsúdenie a zastavenie útokov voči bezbrannému civilnému obyvateľstvu Náhorného Karabachu a konfliktom zasiahnutých oblastí, na ukončenie cielených útokov na tamojšie mestá a obce, ako i na vyšetrenie a odsúdenie porušovateľov medzinárodných konvencií na tomto území a na riešenie územných nárokov sporných území mierovou cestou.

30. októbra 2020

Za petičný výbor dolupodpísaní:

Andrej Bán, reportér a fotograf,

Patrik Dubovský, pozorovateľ v krajinách bývalej Juhoslávie a ZSSR,

Miroslav Klobučník, konzervatívne divergencie

 


Miroslav Klobučník    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Miroslav Klobučník na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook