Petícia za väčšie množstvo prúžkov do glukomerov pre deti s dm

Každá mamička , ktorá má dieťa s diabetom vie,aké je dôležité meranie glykémie ich detí, pre správnu kompenzáciu a aby zabránili nežiaducim reakciam v prípade ,keď dieťaťu chýba inzulín,alebo ho má napríklad aj priveľa.Medzi tie nežiaduce reakcie patrí hypoglykemia a hyperglykémia...obe sú to reakcie ohrozujúce zdravie a život dieťaťa.Týmto nežiaducim reakciam sa dá predísť a to meraním glykemie glukomerom a to prúžkami,ktoré sa dávajú do glukomeru.

Poisťovňa prepláca len isté množstvo a to 100 prúžkov mesačne,ale rátajte so mnou,mamičky to vedia,ale pre laikov vysvetlím....Klasika ktorú odporučí lekár je,že sa glykemie majú merať 4x denne a to pred raňajkami,obedom,večerou a druhou večerou....takže 4x7 dní v týždni=28x4týždne v mesiaci=112...a to už sme presiahli množstvo na ktoré majú detskí pacienti nárok,ale to nie je všetko. Potom sú tam situácie,kedy treba merať glykemie a to pred športom,pred telesnou výchovou,celodenný glykemický profil,v prípade virózy alebo iného ochorenia.

Takže z tohto vyplýva,že limit 100 prúžkov nestačí,ani na bežné merania,ktoré odporučí lekár  a je nutné zaznamenávať do diadenníka, nie to ešte v prípadoch ktoré som som spomenula vyššie. To čo mamičky a ich deti potrebujú, aby predišli závažným situáciam ako sú hypoglykemie,možnosť dieťaťa sa dostať až do komy..a do hyperglykemii,kedy zase trpia cievy a obličky, musia si nadlimit prúžkov zakúpiť,čo nie je najlacnejšia záležitosť...cca 13-15 euro....nehovoriac,že deti s diabetom majú aj iné výdavky.

Preto žiadame kompetentné orgány za zváženie poskytovaného množstva prúžkov a schválenie jeho zvýšenia minimalne na 150 kusov na mesiac.


Alena Doležalová a matky detí s diabetom    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Alena Doležalová a matky detí s diabetom na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

kysytään!-- Large modal -->