Petícia za finačnú podporu celkového športu v meste Rožňava

Futbal v Rožňave zažíva za posledné roky najlepšie časy, hráči A - mužstva sú dlhodobo na prvej priečke tabuľky IV. ligy Východ, s ambíciami na postup do tretej ligy po dlhých 19 rokoch!

Je to zásluhou pána Michala Domika, ktorý klub v auguste 2015 prebral, po niekoľkých zlých vedeniach. Tu je len zlomok toho, čo pán Domik pre futbal v Rožňave spravil. 

- vynikajúca starostlivosť o hráčov a vytvorenie podmienok pre hráčov, stiahnutie odchovancov klubu a posilnenie kádra 

- klub figuruje mládežníckymi kategóriami od prípravky až po dorast, ktoré majú zabezpečené kvalifikovaného trénera, trénigové plochy

- trávnik na futbalovom ihrisku sa zmenil na nepoznanie, každodenne sa polieva, vymenená je tráva v v šestnástke, je hnojené, valcované a prevzdušňované. Na spojazdnenie sa nakúpili veci ako čerpadlá, hadice, trávnaté semeno, hnojivo, spojazdnil sa zavlažovací systém,  futbalové bránky sú namaľované, majú nové siete a pribudla aj nová lajnovačka, takisto bol kompletne vymaľovaný areál klubu

- začalo sa s renováciou priestorov pod hlavnou tribúnou, ktoré slúžili ako šatne 

- vymenené okná, ktoré boli na tribúne sú opäť zasklené, na tribúne pribudli aj nové reproduktory, ktoré vylepšujú atmosféru počas zápasov

- A mužstvo dostalo nové dresy, teplákové súpravy a raz za rok majú nárok na nové kopačky

- pre všetky vekové kategórie boli nakúpené nové dresy

- počas zápasov je zabezpečený buletín a tombola čo sa po minulé roky taktiež vytratilo zo zápasov

- futbalová stránka mfkroznava.com je v novom šate, ktorú postupne aktualizujeme


Všetko zo spomenutých vecí boli zabezpečené prevažne z vlastných zdrojov pána Domika, bez akejkoľvej finančnej pomoci zo strany mesta Rožňava. Len pre predstavu, minuloročný balík pre šport od mesta predstavoval 30 000 €, kde bolo vyčlenených 4 000 € na futbal. Následne mesto pokutovalo vedenie sumou 9 000 € za chyby bývalého vedenia, čiže celková finančná pomoc predstavovala sumu -5000€! 

Nehovoriac o okresných mestách ako Rimavská Sobota s rovnakou nezamestnanosťou priama dotácia mesta do futbalu je 150 000 eur, z toho 100 000 eur muži a 50 000 eur mládež. Sobrance, ktoré hrajú v našej skupine, dostali na futbal od mesta 80 000 eur.

Nakoľko aj ostatné športové kluby by potrebovali takého sponzora, ale v dnešnej dobe sa ťažko hľadá, sme pripravili túto petíciu o navýšenie dotácií do všetkých športov v meste.

Touto petíciou žiadame vedenie mesta, ako aj športovú komisiu, aby sa nad súčasnou situáciou zamysleli a zároveň žiadame o navýšenie priamej finančnej pomoci pre šport v celom meste, zo súčasných 30 000 € na 120 000 € na zachovanie identity športov a na výchovu nádejných mladých športovcov.

V mene všetkých športových klubov, mladých športovcov, ich rodičov, a fanúšikov, ale aj bežných občanov Rožňavy Vás žiadame o podpísanie tejto petície, ktorou môžete aj Vy pomôcť športu v meste Rožňava. 

 


Ľudia mesta Rožňava    Kontaktujte autora petície