Petícia za zachovanie skratiek okresov na poznávacích značkách motorových vozidiel

OkresySKECV.png

Národná rada Slovenskej republiky 18. 3. 2021 bez verejnej diskusie prijala 106 hlasmi pozmeňovací návrh k novele zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktorý predložil poslanec Marián Viskupič.

Jedným z negatívnych dôsledkov schválenia návrhu je zánik EČV tak, ako ich poznáme. Dôvodová správa uvádza: „Navrhuje sa zavedenie celoslovenských evidenčných čísiel, ktoré už nebudú mať prvé dve písmená označujúce príslušnosť k okresu, ale začnú sa vydávať od čísla AA-001AA postupne ďalej“...

Takýto krok narúša desaťročia budovaný vzťah občanov k okresom ako popri obciach základným adminisprávnym jednotkám Slovenskej republiky. Evidenčné čísla vozidiel sa stali hlavným identifikačným prvkom okresu a ľudia si na ne zvykli. EČV so špecifikovaným okresom rovnako tak slúžia na propagáciu okresu vo zvyšku územia Slovenskej republiky a v zahraničí. Z nič nehovoriacich čísel AA, AB, nebude schopné vydedukovať absolútne nič.

Žiadame preto ponechať schválenú prenesiteľnosť značky celoživotne, aby sa zabránilo plytvaniu materiálom, avšak za zachovania okresných evidenčných čísel.

Značky v podobe rešpektujúc regionálne rozdelenie krajiny sú na Slovensku zaužívané a rovnako sa využívajú aj v mnohých vyspelých európskych krajinách ako Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Česko, Poľsko atď.

Rovnako žiadame, aby sa v budúcnosti o problematike ovplyvňujúcej každého jedného občana Slovenskej republiky viedla širšia verejná diskusia a aby sa nerokovalo bez vedomia občanov formou schválenia za zatvorenými dverami za jeden deň.

 


Občania Slovenska    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Občania Slovenska na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...