Petícia za zachovanie Múzea SNP v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry SR.

Múzeum SNP v Banskej Bystrici je konsolidovaná a medzinárodne uznávaná vedecká a múzejná inštitúcia s partnerskými múzeami, univerzitami a vedeckými inštitúciami v mnohých krajinách sveta. Múzeum SNP sa venuje dejinám Slovenska v rokoch 1938 až 1945 s presahmi pred aj za toto obdobie. Nie sme v žiadnom prípade múzeom vojenského charakteru a odmietame vnucovanie výlučne vojenskej orientácie vo vede, výskume, prezentácií a zbierkotvornej činnosti. Chceme skúmať dejiny tejto významnej etapy našej vlasti v plnom rozsahu. Chceme ich prezentovať bez nánosov ideológie a nanucovania jednostrannej orientácie. Vyzývame ministerku kultúry Natáliu Milanovú, aby prehodnotila chybné rozhodnutie obsiahnuté v memorande podpísanom s rezortom obrany. Podriadenie Múzea SNP pod Vojenský historický ústav znamená degradáciu špičkového múzea na organizáciu bez právnej subjektivity a možnosti samostatného rozhodovania. Múzeum SNP si v týchto dňoch pripomína 66 výročie od svojho vzniku a vo svojej doterajšej histórii nikdy nebolo tak ohrozené vo všetkých svojich činnostiach ako teraz. Za posledných 15 rokov sme vytvorili organizačne aj odborne vyprofilovanú organizáciu, ktorá sa v mnohých oblastiach dostala do povedomia ako líder nielen v rámci Slovenska ale aj v európskom priestore. Žiadame aby bol zastavený plánovaný proces delimitácie Múzea SNP pod rezort obrany, pretože to nie je odborne zdôvodniteľné. Chyby sa robia ľahko, ale ťažko sa odstraňujú.

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Múzeum SNP na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )