Petícia za zachovanie MC Kvietok a žiadosť o poskytnutie priestoru

My, podpísaní občania, žiadame Obec Rohožník o zachovanie činnosti materského centra Kvietok v doterajšom rozsahu a žiadame o poskytnutie priestoru na jeho činnosť. 

Materské centrum Kvietok už 14 rokov poskytuje príjemné a zmysluplné trávenie voľného času komunite rodičov a detí. Je dostupné 5 dni v týždni pre najmenšie deti do 3. roku života a ich rodičom na materskej a rodičovskej dovolenke, ponúka aktivity pre deti a rodičov a záujemcov z radov dospelých, organizuje a spolupracuje s inými OZ v Rohožníku na organizácii spoločenských podujatí pre deti. Pobyt v našom centre pre rodičov predstavuje určitú formu psychohygieny, môžu sa tu vzdelávať v oblasti výchovy, zdravia či výživy alebo navštevovať pohybové či kreatívne kurzy. Deťom sprostredkúvame sociálnu interakciu s rovesníkmi a rôzne aktivity určené na rozvoj ich psychomotorického vývoja. Stretávajú sa tu nielen Rohožníčania, ale aj občania okolitých obcí Sološnica, Plavecké Podhradie a Kuchyňa.

Naším záujmom je, aby to tak zostalo aj v budúcnosti.

MC Kvietok je neziskovým OZ a dobrovoľníctvo je základom fungovania materského centra, nie je zriadené za účelom zisku ani zárobku ľudí podieľajúcich sa na jeho fungovaní. Funguje vďaka dobrovoľným príspevkom a sponzorom, grantom a príjmom z 2 % daní. 

Pôvodné priestory v starom kultúrnom dome si MC Kvietok upravovalo postupne niekoľko rokov z dotácií a 2% z daní. Bez vedomia, predošlého upozornenia a bez prítomnosti vedenia bol majetok MC Kvietok presťahovaný do dočasných priestorov starej škôlky. Tak isto boli odstránené a uskladnené preliezky, ktoré si MC Kvietok kúpilo z dotácií a 2% z daní, ktoré sa mu podarilo získať. Aktuálne je MC Kvietok postavené do situácie, aby opustilo dočasný priestor a aj pôvodne ponúknutý bývalý priestor knižnice už vraj nie je voľný.

Preto my, podpísaní občania, žiadame Obec Rohožník o nájdenie priestorového riešenia pre MC Kvietok, aby mohlo naďalej poskytovať príjemné a bezpečné prostredie pre deti a rodičov Rohožníka a okolia.


Materské centrum Kvietok Rohožník    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Materské centrum Kvietok Rohožník na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...