Petícia za rekonštrukciu 1. budovy Matice slovenskej

My, dolupodpísaní obyvatelia mesta Martin a obyvatelia Slovenskej republiky žiadame ministerku kultúry Slovenskej republiky Mgr. Natáliu Milanovú , generálnu riaditeľku  Slovenskej národnej knižnice Ing. Katarínu Krištofovú, PhD a predsedu vlády Slovenskej republiky Ing. Eduarda Hegera, aby okamžite začali konať vo veci rekonštrukcie fasády prvej budovy Matice slovenskej, sídla Literárneho múzea.

V roku 2023 oslávi Matica slovenská, jeden zo základných kameňov slovenskej histórie, kultúry, vedy a štátnosti 160. výročie svojho vzniku. Vzhľadom na jej význam z hľadiska histórie, ale aj ako významného prvku architektúry centra mesta Martin je zovňajšok tejto pamiatky v žalostnom a nedôstojnom stave. Dnes existujú možnosti a zdroje financovania nie len vizuálnej, ale aj funkčnej obnovy jej plášťa z Plánu obnovy, či iných dotačných mechanizmov.


Martin Slávik    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Martin Slávik na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...