Petícia za odstúpenie Maroša Žilinku z postu Generálneho prokurátora SR

My, dolu podpísaní občania, žiadame, aby sa Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd. vzdal funkcie Generálneho prokurátora Slovenskej republiky.Ak tak neučiní do 30 dní od podania žiadosti (petície), tak žiadame Národnú radu, aby využila svoje kompetencie a dala návrh Prezidentke SR na odvolanie Generálneho prokuratúra. Dôvody, ktoré nás vedú k tejto požiadavke, sú nasledovné:

- Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd. klamal o tom, ako zaňho loboval Michal Gučík. Poprel to aj na verejnom vypočutí pred ústavnoprávnym výborom

-nečinnosť Generálneho prokurátora Dr. h.c. JUDr. Maroša Žilinku, PhD. vo veci trestného oznámenia o podozrení zo spáchania trestného činu “zneužívania právomoci verejného činiteľa”, ktorý podal Ing. Pavel Macko, CSc. MSc. dňa 16.3.2021 na prokurátora JUDr. Mateja Greška.

- Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd nedostatočne preveril,vysvetlil a uzatvoril kauzu "Únos Vietnamca"

- Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd. sa neprimerane vyjadruje a osočuje Špeciálneho prokurátora prostredníctvom sociálnej sieti Facebook 

- Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd. uteká pred novinármi a neodpovedá na otázky,ktoré by mohli ľudí zaujímať, pričom ,keď  kandidoval za Generallneho prokurátora, sľuboval, že prokuratúru otvorí a zmení kultúru, ktorá tam panuje.

- Nevymenovanie JUDr.Petra Kyselu za zástupcu ŠP aj napriek tomu,že mu 23 prokurátorov napísalo list, kde sa zastali prokurátora.

- Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd má dvojaký kilometer pri podávaní disciplinárnych stíhaní a to:

- Nepodanie trestného oznámenie na JUDr.Svetozára Chabadu, ktorý mal v šuflíku 10 rokov nevyriešené spisy.

- Nepodanie disciplinárneho návrhu na JUDr. Katarínu Juríčkovú, ktorá bola priama nadriadená okresnému prokurátorovi JUDr.Svetozára Chabadu

- Nepodanie disciplinárneho návrhu na prokurátora JUDr. Rastislava REMETU,PhD.,ktorý sa verejne špekulatívne vyjadruje k živým spisom a vyšetrovaniu.

- Navrhol disciplinárne stíhanie voči špeciálnemu prokurátorovi JUDr. Danielovi Lipšicovi, LL.M. len za verejné vyjadrenia, ktorými sa zastal vyšetrovateľov závažnej korupčnej trestnej činnosti a dalších prokurátorov

- Navrhol disciplinárne stíhanie voči prokurátorovi JUDr. Petrovi Kyselovi, že nekonal len v jednej veci 57 dní a v druhej 21 dní.

-Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd. pochybným spôsobom cez mimoriadny paragraf 363 prepustil a zbavil obvinenia Vladimíra Pčolinského, Zoroslava Kollára,Jaroslava Haščáka,Ľubomíra Arpáša a Danu Arpášovú. 

-Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd prekročil svoje kompetencie, keď zrušil 31.AUGUSTA 2021 aj uznesenie z dňa 22.januára 2021 o začatí trestného stíhania Vladimíra Pčolinského z prijímania úplatku a podplácania, čo je mesiac PO zákonom stanovenej 6 mesačnej LEHOTE. 

-Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd. nezákonne postupoval pri zrušení obvinenia Vladimíra Pčolinského a to, keď sa nechal zastupovať námestníkom generálneho prokurátora. Podľa zákona o prokuratúre, generálneho prokurátora  zastupuje a počas zastupovania generálneho prokurátora vykonáva funkciu generálneho prokurátora v plnom rozsahu práv a povinností generálneho prokurátora prvý námestník generálneho prokurátora.

-Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd. sa dopustil protizákonného konania, že nechal niekoľko novinárov na ulici a nepustil ich na tlačovú besedu Generálnej prokuratúry.Porušil tlačový zákon, kde sa v § 3 píše, že orgány verejnej moci sú povinné NA ZÁKLADE ROVNOSTI poskytovať vydavateľovi periodickej tlače a tlačovej agentúre informácie.

- Celkovo Dr. h. c. JUDr. Maroš Žilinka, Phd nezvláda svoj post a je zaujatý voči niektorým osobám a je tu podozrenie, že cielene pomáha určitej skupine ľudí.

Treba potvrdiť podpis,ktorý Vám príde do e-mailu.

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Richard na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...