Peticia proti vyrubu stromov Liptovsky Mikulas - Paludzka

     My, nižšie podpísaní občania mesta Liptovský Mikuláš aj Slovenskej republiky, touto petíciou vyjadrujeme svoj nesúhlas s navrhovaným drastickým zásahom do životného prostredia tým, že sa vyrúbu  stromy v mestskej časti Palúdzka západ – lesík pri železnici cca 500 drevín, nakoľko ide o zdravé stromy s vysokou spoločenskou hodnotou.

     Dreviny vysadené pred 20 rokmi majú význam v zachytávaní slnečných lúčov v horúcich letných dňoch a ochladzujú tak okolité prostredie, zachytávajú vodu, prach, exhaláty a hluk od železnice, ktorá je v tesnej blízkosti lesíka. V neposlednej miere sú aj úkrytom pre vtáctvo a hmyz ako včely, ktoré sú dôležité v rámci opeľovania na zachovanie ekológie prostredia. Predmetné stromy majú nesmierny význam pri ozdravovaní klímy našej krajiny , vhodne dopĺňajú východné pobrežie Liptovskej Mary, s ktorým má mesto Liptovský Mikuláš svoje zámery pri vybudovaní relaxačnej zóny nielen pre Mikulášanov . Len dopĺňame informáciu, že vysadený lesík je súčasťou najväčšej environmentálnej a komunitnej aktivity pod názvom „ 10 000 stromov Liptova“ , ktorú zastrešovalo v roku 2000 občianske združenie TATRY. Výsadba stromov sa realizovala súbežne s dobrovoľníckou kampaňou „Pomôž svojmu regiónu“. Výsledkom kontrolovanej výsadby stromov sa významne zlepšili životné podmienky obyvateľov rodinných domov a bytoviek v časti Palúdzka – západ.


občianske združenie TATRY, občianske združenie LIPA    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem občianske združenie TATRY, občianske združenie LIPA na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...