Petícia proti prevodu pozemku Autokemping Slnečné skaly

Dňa 12.12. sa na rokovaní Mestského zastupiteľstva bude hlasovať o poslaneckom návrhu, predmetom ktorého je zámer previesť majetok Mesta Rajecké Teplice v prospech Urbáru, pozemkového spoločenstva, Poluvsie. Ide o pozemok, ktorý je v súčasnosti prenajatý k učelu prevádzkovania táboriska a autokempingu "Slnečné Skaly".

(Oznam mesta: http://www.rajecke-teplice.info/files/5426-Prevod-majetku.pdf?fbclid=IwAR1DlejqK45aA9BJOnP5nRa-HasCOOH_9Oky_KRXxVTEVknXyjhUlPo-LQE )

My občania považujeme priestor kempingu za jedinečné miesto, ktoré nám od jari do jesene poskytuje možnosti pobytu v prírode, opekania, organizovania spoločensko-kultúrnych podujatí. Disponuje veľkou trávnatou plochou využívanou ako futbalové, volejbalové ihrisko, je to miesto, kde sa môžu deti naháňať za loptou, lietajúcim tanierom.Na tomto mieste sa stretávali už naši rodičia a ich "turistický zväz".

Kemping hostí množstvo podujatí, ktoré navštevujú ľudia z celého Slovenska. Ide o veľké festivaly "Východ Slnka", "Slnko na Skalách", festival "Overland", festival "Skaly", ďalej športové podujatia - Rajecko-Teplický Horololezecký Triatlon. Hostí aj enviromentálnu akciu Čivorado - čistenie vôd Rajeckej doliny. Množstvo rodičov s deťmi navštívilo akciu Horskej Záchranej Služby s ukážkami záchranárskej činnosti, s pristátím a prehliadkou helikoptéry, s účasťou hasičských zložiek, s lanovou dráhou...

V neposlednom rade je kemping počas lezeckej sezóny "zakladnym táborom" pre skalolezcov z celej Európy. 

Je to veľmi dôležité miesto pre turizmus Rajeckej doliny a my sa obávame, že po prevode pozemku, nebude plniť doterajšiu funkciu. 

Myslíme si, že Mesto Rajecké Teplice nemá alternatívu takéhoto priestoru a nám občanom by tento priestor a akcie, ktoré sa ňom konajú jednoznačné chýbal, preto nesúhlasíme, aby sa ho zástupcovia mesta tak ľahko vzdali. Žiadame, aby bol tento návrh zamietnutý.

 

(Prosím potvrďte svoj podpis klinutím na link, ktorý Vám príde emailom na Vami zadanú adresu. Inak podpis nie je platný.) 

 

Predkladá: Občianske združenie Susedia spod Skaliek

Zástupca: Mgr. Patrik Wetter, M.R.Štefánika 619/15, Rajecké Teplice                                             MDDr. Ľubica Bolibruchová, Školská 6/364, Rajecké Teplice


o.z. Susedia spod Skaliek, kontaktné osoby: Mgr. Patrik Wetter, MDDr. Ľubica Bolibruchová    Kontaktujte autora petície