Petícia na založenie Občianskej dočasnej strany "Naše Voľby"

Vážení spoluobčania.

Inciatíva nespokojných občanov sa podujala o zmenu nevyhovujúcej a zlej zastupiteľskej demokracie na priamu demokraciu. Niečo podobné majú dvesto rokov vo Švajčiarsku. To znamená, namiesto jednoho volebného obvodu by bolo 150 volebných obvodov, každý okres by mal cca 2 poslancov. Jeden poslanec by bol zodopovedný priamo svojim cca 30 000 voličov, ktorí by ho mohli aj odvolať. Poslanec by vzišiel zo spoločnej kampane, ktorá by sa konala za úplne rovnakým podmienok pre všetkých kandidátov vo svojom obvode. Tu už by nerozhodovali tí čo majú veľa peňazí.

Takýto poslanec by pracoval tak, ako terajší poslanci v parlamente a navyše by sa pravidelne stretával so svojimi voličmi a spolu by riešili a navrhovali podnety pre nové zákony. V prípade celospoločenského záujmu o tieto jednotlivé návrhy, by poslanci  museli spolu s legislatívcami, vládou, odobornou verejnosťou apod. pripraviť návrh zákona. A o tomto zákone už by ale nemohli hlasovať 150 poslanci, ale hlasovalo by cca 4,4 mil. voličov. Týmto spôsobom by sa moc preniesla z poslancov na občanov a tým by sa aj odstránila korupcia v zákonodarnom zbore. Viaco riešení tu.

Táto zmena sa dá presadiť jedine ústavným spôsobom a to tak, že sa musíme formálne  založiť občianskú dočasnú politickú stranu, ktorá v prípade veľkého záujmu občanov nominuje dostatočný počet poslancov, (90)  ktorí presadia túto zmenu volebného systému.

Naša iniciatíva už s tým začala a zakladá občianskú stranu s názvom  "Naše Voľby"

K založeniu tejto strany potrebujeme min. 10 000 podpisov od občanov, ktorí súhlasia so založením tejto strany. Pokiaľ si myslíte, že je potrebné zmeniť systém vládnutia a nastoliť konečne spokojnosť občanov, prosím podporte nás svojím súhlasom so založením strany a zdielajte túto možnosť každému, kto si to záslúži. Hárok si môžte stiahnuť tu.

Viacej informácií sa dozviete na webových stránkách. www.nasevolby.sk

 

A na záver otázka.

Ste za zato, aby sa Zastupiteľská demokracia nahradila Priamou demokraciou?

Logo_mini2.jpg

 

Po podpísaní petície, potvrdte prosím  email

ktorý vám príde, čím dáte definitívne súhlas s petíciou.

 

Ďakujeme Vám, Miroslav Petre za prípravný výbor.

 

 

 

 


Miroslav Petre    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Miroslav Petre na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook