Petícia - podpísanie otvoreného listu.

Svojim podpisom pod touto petíciou vyjadrujete podporu nasledujúcemu otvorenému listu najvyšším predstaviteľom diplomacie Slovenskej republiky.

 

List:

OTVORENÝ LIST KANCELÁRII PREZIDENTKY SLOVENSKEJ REPUBLIKY, ÚRADU VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY A MINISTERSTVU ZAHRANIČNÝCH VECÍ A EURÓPSKYCH ZÁLEŽITOSTÍ SLOVENSKEJ REPUBLIKY

V stredu, deviateho Októbra 2019 napadla turecká armáda kurdské civilné obyvateľstvo na severe Sýrie, čím Turecko nielenže narušilo územnú celistvosť Sýrie, ale zároveň porušilo Chartu OSN.

 

Ako obyvatelia členskej krajiny NATO, žiadame Vás, najvyšších predstaviteľov diplomacie Slovenskej republiky o jasné, odmietavé stanovisko k tomuto agresívnemu kroku nášho spojenca z NATO.

 

Ďalej žiadame predvolanie tureckého veľvyslanca, aby nám, ako svojmu spojencovi, vysvetlil tento agresívny vojenský akt a následne mu odovzdať naše odmietavé stanovisko.

 

Uvedomujeme si našu vojenskú bezmocnosť voči tomuto neprávu, to nám však  nesmie brániť hlasno sa ohradiť proti porušovaniu ľudských práv a bezprecedentnej vojenskej agresii. Najmä ak sa jedná o člena štruktúr, ktoré nám majú garantovať bezpečný život v našej krajine.


Šimon Habánek    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Šimon Habánek na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook