Oživme srdce Chrenovej – vráťme Lipu jej pôvodnému účelu

My, obyvatelia mesta Nitra vyjadrujeme súhlas s vrátením pôvodného účelu bývalému kinu LIPA. Kino Lipa bolo vybudované v osemdesiatych rokoch ako voľnočasové centrum pre deti, rodičov a seniorov nového sídliska Chrenová.    Stavbu navrhol Ing. Jozef Búri a riešil nielen samotné kino, ale aj okolie budovy ako oddychovú zónu. To, čo sa z budovy stalo po skončení kina je hanbou mesta a dedičným dlhom mestského zastupiteľstva v Nitre. Šesťnásťtisícové sídlisko Chrenová dnes nemá vlastný kultúrny dom. Preto návrh vytvoriť z kina Lipa opäť voľnočasové, klubové, spoločenské a kultúrne centrum nielen vítame, ale požadujeme. Veríme, že sa stane pýchou nášho sídliska a budú ho využívať všetky generácie obyvateľov. 

  Jeho naplnením sa vráti kultúrny život do časti, z ktorej pred desiatkami rokov vymizol. Bude slúžiť pre seniorov, strednú generáciu, mládež a pre školopovinné deti. Nájdu si tam priestor aj záujmové krúžky a samozrejme divadelné a hudobné podujatia.

  Oživme spoločne srdce Chrenovej.  

“Netajím sa tým, že som hrdý Chrenovčan. Blok “C”, teda kino Lipa, som navrhol ako objekt pre stretávanie sa ľudí, kde bude fungovať kultúra a klubové a spoločenské priestory pre všetkých. Bohužiaľ, Lipa rokmi prestala slúžiť svojmu pôvodnému účelu. Moje stanovisko je jednoznačné: vyčistiť prízemie objektu o prevádzky, ktoré nemajú s kultúrou nič spoločné a stavebnými úpravami znehodnotili dispozíciu objektu. Pevne verím, že z kina Lipa sa znova stane priestor pre stretávanie sa všetkých generácií.”   Ing. Jozef Búri, projektant sídliska Chrenová III


Drahomír Jacko , Produkčná jednotka sro (Nájomná jednotka 210)    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojím podpisom súhlasím, že Drahomír Jacko , Produkčná jednotka sro (Nájomná jednotka 210) bude môcť vidieť všetky informácie, ktoré poskytnem v tomto formulári.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.

Vašu e-mailovú adresu nebudeme verejne zobrazovať online.


Udeľujem súhlas so spracovaním informácií poskytnutých v tomto formulári na nasledujúce účely:Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...