Odstránenie vlajky Ruska spod Slovenského znaku.

My, občania Slovenska sme sa rozhodli:

Po udalostiach 24. februára roku 2022, keď:

1. Rusko vykonalo ničím nevyprovokovaný akt vojnovej agresie a dopustilo sa vojnových zločinov, vrátane zverstiev na civilnom obyvateľstve voči našim susedom na Ukraine. 

2. Zaradilo našu krajinu na zoznam nepriateľských krajín. 

3. Dlhodobo podkopáva a destabilizuje naše demokratické zriadenie, za čo bolo vyhostených mnoho jeho diplomatov z našej krajiny. 

Už viac nechceme pod štátnym znakom Slovenska trikolóru ruskej vlajky ako symbolu novodobej imperiálnej politiky, ktorá nerešpektuje medzinárodné právo, pošliapáva všetky hodnoty civilizácie, dehumanizuje a likviduje každého oponenta vrátane vlastných občanov. 

Týmto sa nedištancujeme od myšlienky slovanskej vzájomnosti ani  vlastných, národných koreňov. Naopak, vyjadrujeme solidaritu so všetkými slovanskými aj neslovanskými národmi, ktoré trpia práve touto imperiálnou politikou Ruska, ktoré sa neprávom označuje ako "patrón a predstaviteľ Slovanov" a týmto uvaľuje na slovanské národy hanbu a rozvrat. 

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Andrej Klčo na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...