Nechajte nás športovať!

peticia9.jpg

Petícia - Nechajte nás športovať !

Vážené poslankyne, vážení poslanci Národnej rady Slovenskej republiky,

Vážený pán premiér, členky a členovia Vlády Slovenskej republiky, hlavný hygienik, konzílium odborníkov, minister školstva, štátny tajomník pre šport a splnomocnenec Vlády SR pre mládež a šport.

Kritická situácia v slovenskom športe je tu. Aký je plán?

Bez dôkazov a faktov, že šport je superšíriteľ vírusu ste po roku opäť obmedzili mládežnícky, amatérsky a rekreačný šport - navyše bez prijatého jasného a logického plánu jeho uvoľňovania. No za to ste všetkých športovcov len viac demotivovali. Momentálne platné podmienky od neho odrádzajú tých najzraniteľnejších. Segregujú deti už od útleho veku. A to len preto, že ste sa rozhodli chrániť tých, ktorí o to nestoja, na úkor tých, ktorí na to doplácajú. Naozaj nerozumieme, čo vás tam hore vedie k tomu, že si svoju neschopnosť vybíjate na bezbranných deťoch. Hádžete na nich ťarchu zodpovednosti, no pritom sami dobre viete, kto zahlcuje systém zdravotníctva.

Minulé, šesť mesiacov trvajúce zatvorenie športu, neprinieslo zlepšenie stavu v nemocniciach. Tak prečo opakujete rovnakú chybu?! Asi zabúdate, že pravidelná fyzická aktivita má dlhodobý prínos pre zdravie. Vyspelé krajiny zatvárajú školy a šport na poslednom mieste a otvárajú na prvom. Odmalička budujeme v našich deťoch lásku ku športu, teraz ju kvôli opätovným zákazom už definitívne stratia. Imunitu nezískajú sedením doma. Pohyb je všeobecne najlepšou zdravotnou prevenciou. Podľa odborných štúdií jedno euro investované do športu nám ušetrí minimálne 3 eurá v zdravotníctve.

Šport je súčasťou školstva. A zatvorené školy znamenajú zatvorené telocvične, na ktoré je odkázaných zhruba 50% športových klubov a teda tie nemôžu trénovať vôbec! Mnohým deťom je kvôli podmienkam o zaočkovanosti odopreté športovať už skoro tri mesiace. Režim OP považujeme za diskriminačný a pre väčšinu deti do 18 rokov, ktoré ešte nerozhodujú sami za seba, za nesplniteľní. Žiadame túto podmienku zrušiť. Navyše zdraví športovci sú aj neočkovaní, neprekonaní ale aj negatívne testovaní. Nechceme dopustiť, aby bola najmladšej generácii v horizonte niekoľkých mesiacov odobraná možnosť aktívneho kolektívneho pohybu a súťaženia. Konfrontácia s konkurenciou v súťažných zápasoch posúva maloletého športovca dopredu a motivuje ho k ešte lepšiemu tréningovému procesu. A u nás už druhý rok namiesto vyvrcholenia mládežníckych súťažných sezón stagnujeme. Strácame kontakt s konkurenciou a prichádzame o talentovanú generáciu športovcov. A to všetko, pre vaše opakujúce sa zlé rozhodnutia...

Stačilo. Netrestajme deti za chyby dospelých !

Neignorujte výzvy športových zväzov a klubov a konajte.

Nechajte nás športovať!!!

 

Ďakujeme

Iniciatíva #zanavratsportu

https://www.facebook.com/zanavratsportu/

 

Hárok na stiahnutie: https://pdfhost.io/v/6.y8UZzxX_PETICIA_NAVRAT_SPORTU

 

Petíciu zostavil petičný výbor :

Michael Mikloško - predseda

Členovia

Robert Šunik - podpredseda

Igor Závodný - člen

Zdenko Kamas - člen


Michael Mikloško #zanavratsportu    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Michael Mikloško #zanavratsportu na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBOPlatená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...