Neberte nám tatarák!

Jednému z našich najtradičnejších a najobľúbenejších jedál hrozí, že úplne zmizne z reštaurácií. 

Napriek tomu, že na celom svete je príprava a konzumácia tataráku úplne v poriadku, na Slovensku nie. Prečo?

Pretože od roku 2007 nikto nepovažoval za potrebné upraviť vyhlášku priam komunistického charakteru, ktorá zakazuje predávať AKÉKOĽVEK jedlo z mäsa, ktoré nebolo tepelne upravené. 

Napriek tejto vyhláške Úrad Verejného Zdravia pod Ministerstvom Zdravotníctva, ináč známy pod menom "hygiena" posledných 10 rokov tatarák nezakazoval, nerozdával pokuty a úplne jeho existenciu ignoroval - čo všetky reštaurácie na Slovensku presvedčilo, že je jeho predaj vlastne v poriadku.

Odrazu to však ÚVZ prekážať začalo a pokutoval 6 bratislavských reštaurácií v jeden deň, pričom nám odkázal, že to isté spraví so všetkými reštauráciami, ktorým v jedálnom lístku tatarák nájde.

Hygienici si robia len svoju prácu, tomu rozumieme. Ale tento zákon je úplná sprostosť, ktorú treba zmeniť. Keďže neexistuje iný spôsob ako verejný tlak, prosíme vás - podpíšte petíciu za zmenu "tatarákovej" vyhlášky a zachráňte túto pochúťku.

Čo žiadame:

- aby sa upravila vyhláška č. 533/2007 Z. z. Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o požiadavkách na zariadenia spoločného stravovania, menovite § 9 ods. 2 písm. i) vyhlášky č. 533/2007 Z.z, ktorý vraví, že možno podávať len pokrmy z tepelne upraveného mäsa

- aby sa miesto komunistického plošného zakazovania všetkého, čo sa nám nepáči nastavila zodpovednosť Reštaurácia - Zákazník a aby všetci občania tak mali možnosť konzumovať tradičné a obľúbené jedlo, k dostaniu na celom svete, pokiaľ sa tak rozhodnú


Peter Horváth, Bratilicious.com    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Peter Horváth, Bratilicious.com na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi. Túto petíciu budeme propagovať ľuďom, ktorí si pozrú iné petície na našej webovej lokalite okrem nej.

Facebook