Žiadosť o vzdanie sa kandidatúry Martina Hubu na prezidenta SŠZ

Už to naozaj stačilo.

My dolu podpísaní, potvrdzujeme, že nevolíme M. Hubu a žiadame, aby sa Martin Huba vzdal kandidatúry na post prezidenta SŠZ, pretože nie sme spokojní s tým, ako 6 rokov riadil túto organizáciu a chceme, aby sa šach na Slovensku už konečne mohol posunúť o kus ďalej.

Robíme tak aj preto, aby tí čo nevolia p. Hubu za prezidenta, neostali iba ticho a povedali nahlas, že:

 • Kto volí Martina Hubu, si je plne vedomý, že volí súčasne povinnú ženskú a juniorskú šachovnicu a veľmi dobre si pamätá, akým spôsobom bola prijatá.
 • Kto ho volí, volí tiež úmyselnú netransparentnosť vo financovaní a úmyselný neporiadok so zverejňovaním zmlúv v 124.000 eurovom rozpočte zväzu.  
 • Kto ho volí, volí 6-ročné ignorovanie budovania vzťahov s médiami a neschopnosť odprezentovať anilen to, že sme sa stali Majstrami sveta.  
 • Kto ho volí, volí tiež zverejňovanie zápisníc úmyselne mesiac od konania schôdze.  
 • Kto ho volí, volí aj to, že jediný sponzor, ktorý bol za 6 rokov získaný pre zväz, napísal zväzu sám, že by chcel doň vložiť peniaze, pretože je sám bývalý šachista.  
 • Kto ho volí, volí zahmlievanie, urážky, aroganciu a autoritatívnu "neomylnosť", ktorá zadĺžila zväz a 4000 jeho členov jedným podpisom vo výške cca 80% rozpočtových príjmov - čo už je pomerne slušný výkon na jedného manažéra.  
 • Kto ho volí, vie, že nemá a nebude mať najmenšiu váhu ovplyvniť to, aby Slovensko prestalo podporovať Iljumžinova so všetkými nezmyslami, ktorého do šachu prináša. 
 • Kto ho volí, je si vedomý, že to robí len pre jeho flek, nie preto, že by mal čo priniesť - pretože on volebný program nepotrebuje a všetci sme si vedomí jeho predchádzajúcej "úspešnej" práce.
 • Kto volí pána Hubu, si nikdy nebude môcť byť istý vlastným ratingom.


  Celkom na záver p. Hubovi navrhujeme nominovať do výborného výkonu aj Magnusa Carlsena (toho skutočného). Iste možno ho táto nominácia prekvapí, ale všetci (a nielen pán Huba) dúfame, že príjme túto výzvu a rovnako tak si ceníme jeho doterajší prínos, a to nielen pre slovenský, ale dokonca aj pre celosvetový šach.

Zároveň žiadame, aby tí, ktorí sú pevne rozhodnutí, že nevolia Martina Hubu neostali ticho a pripojili sa svojím podpisom na spodku tejto stránky k tejto petícii a prispeli tak k tomu, aby sme sa so šachom na Slovensku mohli posunúť konečne ďalej.

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ak zdieľate pocit, že by sa o tejto akcii mal dozvedieť, čo najširší okruh ľudí, zdieľajte prosím svojim známym link k tejto petícii: www.peticie.com/martin_huba_vzdanie_kandidatury


Alexander Riabov    Kontaktujte autora petície