Jedinná moc v štáte a správa vecí verejných ľudom. Referendum

Si za to, aby sa zrušil doterajši politický systém vládnutia prostredníctvom zástupcov?

Si za to, aby jediná možnosť vlády bola len REFERENDOM ?

  1. Tak podpor túto petíciu.

Som za vypustenie slôv v Čl. 2 písmeno (1) zákona 460/1992 Zb. ústava SR:

,,prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo, "

a na konci doplnenie slôv ,, prostredníctvom  referenda" .

So za to, aby Čl. 2 písmeno (1) 460/1992 Zb. ústava SR znel:

Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú priamo prostredníctvom referenda.

__________________________________________

Cieľom petície je úprava ústavného zákona 460 Z.z. z roku 1992 Ústava Slovenskej republiky v nádväznosti na zmenu volebného systému. Voľby budú len priame a verejné, čim sa vylúčia a zrušia  politické strány. 

Všetky voľby do samospráv, štátnej správy a všetkých štánych inštitúcii budú PRIAME A VEREJNÉ !

 

Pri dnešných techológiách a možnostiach komunikácie je absolútne jednoduché a finančne nenáročné, aby si občan riadil a spravoval svoju vlasť, veci verejné, zahraničné otázky, financie, zdravotníctvo, školstvo, šport, umenie atď SÁM !

Do všetkých funkcií riadenia a kontroly štátu môžu kandidovať len jednotlivci a to na základe podpory min. 1000 občanov.

Na hlavu štátu bude treba 10000.

Parlament bude zloženy z 2 komôr a to:     

1. Primátori , víťazi v priamych a verejných voľbách

 2. Starostovia, víťazi v priamych a  verejných voľbách 

Šéfovia Súdov, prokuratúr, polície, vojska, RTVS atď, budú volení na návrh väčšiny z radov profesionalov daných inštitúcií.

Dľžka mandátu pre všetkých 2 roky s každoročným odpočtom, obhajobou svojích krokov a víziou na ďalšie obdobie. Dobrí správcovia, svoj post obhája.  Odvolať ich REFERENDOM možno kedykoľvek.

Uskutočnenie REFERENDA je nespochybniteľné, nenapadnuteľné a musí sa uskutočniť do 30 dní od podania na prezidentskú kanceláriu, na základe platnej petície, ktorá musí spĺňat podmienku 1000 podpisov. Výsledok referenda musí byť vyhláseny do 48 hodín od jeho konania a NRSR ho musí bez zmien potvrdiť do 48 hodin od vyhlásenia výsledku. Referendum  je platné vždy ak sa ho zúčastní minimálne 50% oprávnených voličov. 

Súdy s celonárodnou pôsobnosťou budú vždy celonárodné a miestne trestné činy a priestupky budú v pôsobnosti ľudí konkrétneho mesta, alebo obce.

Nebudú v kompetencii len jedého, alebo troch sudcov, ale všetkých občanov.

Postup:

Prokurátor prevezme dôkazy od polície, ktorá koná na základe podnetu zákonom stanovenym spôsobom, overuje, posudzuje zákonnosť a relevantnosť dôkazov a náslene podá sudcovi obžalobu. Sudca overuje všetky dôkazy, predvoláva svedkov a riadi proces pojednávania. Po získani presvedčenia o vine, alebo nevine páchateľa, sudca odprezentuje svoje presvedčenie verejnosti i s návrhom trestu a verejnosť rozhodne v referende.

Rozsudok v mene Slovenského národa vynesie ľud sám!

Všetky procesy a postupi všetkých štátnych ištitúcií a pilierov moci štátu, budú v zákonoch prispôsobené forme rozhodovania referendom.

 

  1. Podpor sám seba, aby si sám bol pri rozhodovaní o svojej vlasti, národe a jeho  smerovaní. 

 


Jaroslav Sedlák    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Jaroslav Sedlák na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...