Žiadosť o zmenu prístupu sprievodkýň v Bibiane

Milé vedenie Bibiany,  

rozhodli sme sa Vám napísať otvorený list (petíciu) so žiadosťou o zmenu prístupu sprievodkýň k deťom a rodinám, ktoré Bibianu radi navštevujú. Donútili nás k tomu skúsenosti, ktoré sa opakovali.  

"...minule sme odtiaľ odišli vo veľmi zlej nálade. Pani sprievodkyňa doslova stála celý čas nad nami, všetko komentovala, napomínala mňa aj deti. Pritom sa len na výstave o hračkách hrali so svojim autíčkom. Na inom poschodí mi pani sprievodkyňa povedala, že moje dieťa prechladne a skončíme v nemocnici, lebo nechcel mať obuté topánky."  

"...boli sme v Bibiane s väčšími deťmi a výstavy boli super. Avšak sa mi nepáčilo, ako sa k deťom správajú panie, ktoré tam pracujú. Neustále nás prenasledovali a upozorňovali, čo všetko nemáme robiť a čoho všetkého sa nemáme chytať. Celkom pokazili môj/náš dojem z celého zážitku."

  "...dnes sme mali opäť nepríjemnú skúsenosť so sprievodkyňami v Bibiane. Zdalo sa nám, že im úplne vadí naša prítomnosť. Prvá vec, bolo tam viac detí s maminami z UA. Panie nahlas komentovali, že ich je tam veľa a že asi nemajú čo robiť... Ďalej nás upozorňovali, že interaktívne časti máme používať iba jedenkrát, aby ostalo aj iným deťom. Na záver našej prehliadky sa jedno dieťatko na výstave rozplakalo, pričom sa ho snažili utíšiť dve staršie sestry a mama a pani sprievodkyňa im do toho zasahovala s nevyžiadanými radami."  

Je nám sympatické, že zamestnávate seniorov/seniorky. Avšak v prostredí, kde ľudia pracujú s deťmi, je potrebné tento personál zaškoliť profesionálmi, ktorí sa deťom venujú. Ak si chce dieťa užiť výstavu, nemôže byť dokola napomínané, ako to má robiť, držať, stláčať, nechytať, nehrať sa...  

Deti potrebujú svet objavovať vlastným tempom, cez vlastnú skúsenosť. Potrebujú prostredie, kde im "nikto nebude dýchať na chrbát". Bola by škoda, ak by skrz tieto skúsenosti stratili záujem o umenie. Z týchto detí môžu vyrásť dospelí jedinci, ktorí na umenie zanevrú, pretože im nebolo dopriate pokojne si ho užiť, spoznať ho.  

Prajeme si, milá Bibiana, aby si nám prinášala do života radosť. Nachádzame sa v hlavnom meste Slovenska a Bibiana je jediným priestorom, kde deti môžu od mala spoznávať umenie. Nestraťte dobré meno len preto, že niekomu vadí, ak si počas pracovnej doby nemôže v pokoji vyplniť krížovku, prípadne vypiť čaj.

 

Ďalej by sme privítali, ak by ste popremýšľali aj nad:

  • jednoduchým online rezervačným systémom, ktorý by pomohol, aby návštevníkov nebolo naraz príliš veľa
  • väčší priestor pre odkladanie kočíkov  

 

Prosíme, prijmite náš list ako možnosť zlepšiť sa. Robiť chyby je ľudské a je v poriadku sa z nich poučiť. Máme Vás stále radi a radi sa k Vám vraciame. Toto nás ťaží už dlhšiu dobu a myslíme si, že je fér vám o tom povedať.   Ďakujeme za prečítanie a veríme v zlepšenie.    

 

S úctou Dietok Prizeračky a skupina vyznávačov rešpektujúceho prístupu

(M. Setnická & V. Farbiaková)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

Dietok Prizeračky    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Dietok Prizeračky na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )