koniec utrpeniu v Martinskom útulku

Quoted post

klara

#20 martinsky utulok

2012-11-06 21:04

Predpokladam ze ani jeden s vas co sa tu vyjadruje k veci nieje odbornik na psov takze nevie ake psy a preco sa utracaju v martinskom utulku keby ste boli ochrancovia ako sa patri uz davno by ste do martinskeho utulku zasli a sami sa porozpravali s hatarom. Odpovie vam na vsetky otazky ktore sa opytate plus vam da vsetky argumenty pre a proti a preco su rozhodnutia take ake su . v martine je 90% navratnost psov a preto je tam tak malo psov na adopciu jednoducho sa skoro vsetky vratia domov to je jednoduche. Tie co su na adopciu su starostlivo preverene ich spravanie voci ludom ,psom , ked ostanu sami v miestnosti ci nedemoluju zariadenie nezavyjaju neskrabu. ked pes prejde testom je zaradeny na adoptovanie bohuzial psy ktore zavijaju , nicia zariadenie, su hyperaktivne, chore alebo nebodaj agresivne su humanne uspane vetrinarnym lekarom. v chovatelskej legislative ktoru urcite kazdy jeden s vas pozna kedze sa tu vyjadrujete k tomu sa pise ze utratenie je mozne ak dalsie prezivanie psa bude utrpenim. ja si nemyslim ze ak mate hyperaktivneho psa a idete na 8 a viac hodin do roboty tak mu zabezpecite dostatok pohybu aby vam nezdemoloval byt a neobtazoval susedov. takze taky pes doma sa trapi lebo potrebuje velmi vela pohybu. tym padom to ludi obtazuje berie im to nemale financne prostriedky a v takom pripade su aj sami ochotny dat psa "prec". ale kam dame psa ktory demoluje zavija obtazuje a je sam nestastny? je vela dobrych psov ktorym sa nedari najst majitela naco udrziavat pri zivote psa ktory nieje dobry a prisposobivy. ked aj tak ak si ho niekto adoptuje tak ho vrati s tvrdenim ze je nezvladnutelny. pes nieje hracka ze moze chodit od majitela k majitelovi. v takomto pripade ak ma pes trpiet nech radsej je humanne uspany a netrapi sa dalej ani on ani jeho majitelia. je vela dobrych psov ktore sa kazdorocne v martinskom utulku adoptuju. nikto z vas to nevie pretoze my to nepotrebujeme davat na internet. mame cely register zaujemcov ktory cakaju na psa prave z nasho utulku len pre to ze taky pes je zarukou ze bude spolocnik na cely jeho zvysok zivota bez problemov vydrzi doma 8 hodin sam nezavijat a nedemolovat zariadenie. zivot s takymto psom je potesenie a nie starost o to co zase ten "moj" doma urobil. relaciu na ktoru davate odkaz natacali baby a je cielene zostrihana tak aby so najviac uskodila takze ak ste tu rozumny ludia nedate na vymysly ktore su nepravdive a sami sa pridete presvedcit. ak ste nerozumny tak si zite vo svojom svete a verte tomu co nieje pravda .

Replies

Juraj M

#22 Re: martinsky utulok

2012-11-06 22:20:17

#20: klara - martinsky utulok

Uplne suhlasim :)

Martin je vzor pre ine mesta. Robia sa tu sterilizacie , osveta.

Skor sa treba zamysliet nad tym ,kto moze vlastnit zviera.

Riesit tych co psov/macky vyhodia ,alebo dovolia im pobehovat volne po meste a ohrozovat ludi.

Nie tych co to aktivne riesia.

Zobudte sa !

Aebie

#36 Re: martinsky utulok

2012-11-11 17:03:41

Začnem čitať začiatok a končím... Bola som, videla som, počula som.. Stačilo mi... Nie su to žiadne výmysli.. Nedáavam na reči a mam osobne skusenosti... Takže viem čo podpisujem a rozhodne to je založene na pravda a kdo tvrdí že nie nechá sa pekne OKLAMAT milími rečami.. Tolko k tomuto prispevku

NK

#48 Re: martinsky utulok

2012-11-14 20:49:02

#20: klara - martinsky utulok

Pri prvom sprostom slove,zavyti,naznaku nevhodneho chovania treba evidentne utratit aj teba moja zlata....ale by sme sa preriedili keby sa aj ludia k sebe tak spravali...

lenkacor

#56 Re: martinsky utulok

2012-11-27 15:30:15

#20: klara - martinsky utulok

Ja som cez p.primátora ponúkala pomoc.Martinský útulok je snáď jedinný kde nie sú inzerované psy,aspoň na stránke mesta Martin.Dlhšie pomáham zvieratám v núdzi s hľadaním nových domovov,či už zo Slovenska,alebo z ČR,príp.aj z iných krajín.Umiestnila som veľa hendikepovaných zvierat,takých o ktorých Vy tvrdíte,že sú podľa Vás neprisposobivý.Som administrátorom viacerých stránok na pomoc zvieratám v núdzi.Sú to prevážne psy od množiteľov,týrané,odhodené.Dostali šancu na lepší život.som v kontakte s novými majiteľmi a zatiaľ som sa nestretla s problémami.Niektorým pomáhal aj psí psycholog,príp.liečili Dornovou metodou.Vaše názory sú zastaralé.Nemám prečo rozprávať sa so správcom útulku.Ja som ponúkala pomoc cez primátora,pretože zriaďovateľom útulku je mesto.Dokonca moja známa ponúkala pomoc s odberom šteniat a psov,ktorí majú byť utratení cez solidnú organizáciu v Čr,ktorá zabezpečuje dočasné opatery a adopcie.Pojem dočasná opatera Vám asi nič nehovorí.

nie klara

#62 Re: martinsky utulok

2012-12-08 18:19:21

#20: klara - martinsky utulok

kto si ty, ze hodnotíš, ktorý pes je dobrý a ktorý nie? 95 percent psov sa dokáže láskou a starostlivosťou a hlavne výchovou vycvičiť aby neničili nábytok a bol poslušný. A áno pes nie je hračka ani módny doplnok, nedá sa vrátiť ako chybný tovar, pes je živý tvor, cíti bolesť tak isto ako ty. a pevne verím Klára, že keď sa ti narodí decko ktoré bude hyperaktívne a popíše ti steny, tak ho dáš humánne uspať, veď je predsa toľko dobrých detí čo čaká na adpociu...

pomstitel

#63 Re: martinsky utulok

2012-12-09 01:50:56

#20: klara - martinsky utulok

dobre tak nas presvec ako to je v martinskom utulku,zverejni zaznami nech si kazdy urobi svoj obraz.rad si precitam co sa stalo so 7 000 psami a 3 000 mackami.a ked tvrdite ze navratnost je 90% tak to dokazte. som zvedavy ktory veterinar utracal vsetky zvierata

Horror

#64 Re: martinsky utulok

2012-12-10 20:22:54

#20: klara - martinsky utulok

To sa neda ani citat... mali by otestovat aj vas, ako sa chovate a podla toho s vami nalozit....urcite by ste uz viac "nepisali"!

Mim

#84 Re: martinsky utulok

2013-01-20 18:16:52

#20: klara - martinsky utulok

hej moja mila Klara toto je humanne voci psovi dat ho uspat pretoze demoluje zariadenie??? Ja mam doma maleho zajaca ktory mi hadze bobky na podlahu a hryzie vsetko co mu do cesty pride ale radsej za nim popracem ten brajgel a nebudem sa vyhovarat na to ze mi demoluje zariadenie!!! Nuz ale pre Teba je bohuzial nejake zariadenie cennejsie ako zivot psika ktoreho chovanie by sa dalo napravit... A preco sa nevyjadris aj k tym "operaciam" ktore su umoznovane v tom "utulku" ???!!! tu uz nemas co povedat co??? Tak radsej bud moja mila ticho a nevypisuj tu siahodlhe somariny!!!


Hosť

#93 Re: martinsky utulok

2013-01-20 23:53:24

#20: klara - martinsky utulok

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.484618468239778.117296.100000748868203&type=1 tu se koukni co se dá dělat....ten na ty psi nesere jako tuten šmejd z reportáže...

 

Psa treba viesť a socializovať!

#104 Re: martinsky utulok

2013-01-23 14:47:42

#20: klara - martinsky utulok

Za ničenie nábytku utratiť zviera?!!! Prosím ťa, nebuď smiešna!!! Všetky psy sú prispôsobivé...to len my ľudia z nich robíme debilov!!! Nesocializujeme, nevedieme a neukážeme  im tú správnu cestu....myslím si, že ty absolútne nevieš nič o správaní a psychike zvierat, tobôž nie psov. A tykýto človek, ako tam pracuje a obhajuje činy, ktoré sú vykonané? A sama som bola v útulku niekoľko krát, zvonila, volala, klopala...a? Hovno!!! Mám psa odtiaľ, a viem aký je Hatara klamár. Vraj ten náš spával s ním v posteli, aj s jeho vlstnými psami. Kurva asi by potom nebol cely zablšený, posratý zo všetkého a všetko možné....a aký bol? A aký je teraz? A vôbec by si nezaslúžil utratenie...sme ho zachránili v hodine 12tej! Je úplne iný pes a ako keď sme si ho brali. Tak sa spamätaj!!!

tomas

#106 Re: martinsky utulok

2013-01-24 22:28:28

#20: klara - martinsky utulok

chcem vidiet cele video  a postriham ho tak nech mu viacej uskodi  bol som sa tam ras kuknut chcel som vivencit psa odpoved bola nie   mal som granule ze im dam nech si dajuuu   nemozem   nechapem ako to nemoze fungovat v martinskom utlku ze dobrovolne vencenie si mislite za vam ujebu psa  ze sa nieco stane snim vzdi lepsie ako bi mal skapat bez dvovodne mislite si ze pes nemoze mat svoj nazor milite moze kebi vedel hovorit jeden pes tak ho dohrizuuu zakopuuu a viseru sa nad neho pan hatara neviem ako to chodi inde ako som si robil viskou vipadato biedne v nasom martine kazdi chce mat krasne mestoo a vi na videooo pekne visvetlite akos a psi majju uvas nech sa paciii a marttin je zas v telke vav a teraz aj o zvieratach jaj boze zmente povvolanie mozte bit dobri hudobnik ako som o vas pocul dajte sa nato  miesto vas sa najdu ini ste tam dlho v utulku  dajte vipoved a ak si sravu precitate  tak prosim kazdeho odpovet na email : blinkac11@azet.sk

 

petra

#110 Re: martinsky utulok

2013-01-26 14:19:38

#20: klara - martinsky utulok

kazde problemove (ale i bezproblemove) spravanie sa psa ma na svedomi clovek, ako z neho dokazal svojim spravanim urbit "problemoveho" psa, vie z neho spravit aj dokonaleho spolocnika, taketo "riesenia" su sice rychle, ale bez prace, a to je pre cloveka, ktory nema rad zvierata najvhodnejsie. ziadny iny by totiz takto veci neriesil, tak ako treba deti vychovavat, tak treba aj psy a nie len sa vyhovorit, ze on steka, nici nabytok tak ho utratme. ocividne vy si zijete vo svojom svete.

lucia

#111 Re: martinsky utulok

2013-01-26 14:40:14

#20: klara - martinsky utulok

čísté klamstvá !!! už som sa o váš útulok zaujímala dlhšie a toto sú len kecy ktoré idú na verejnosť aby sa o vás také zlé správy nešírili. Psy vôbec nie sú uspávané humánne, taktiež uspávať hendikepované zvieratá to ste kde videli? Ja len v martine. A šteniatka ? Tie akože prečo? Aha samozrejme tie sú predsa hyperaktívne .... Ste len obyčajná klamárka ktorá nemá štipku srdca keď dokáže obhajovať to svinstvo ktoré sa tam deje !!! A že 90% návratnosť? Dalšie klamstvo, sama som bola svedkom toho ako váš útulok utratil len zabehnutého psa lebo ho prvých pár dní nemohol nájsť majitel a keď zistil že ej v útulku bolo už neskoro, lebo vy ste ho klasifikovali ako neprispôsobivého. Ludia do toho! Podporte túto petíciu ! Je to nehumánne a nehanedné to čo sa tam deje !!!


Hosť

#130 Re: martinsky utulok

2013-02-02 19:13:39

#20: klara - martinsky utulok

To, ze nie je pes hracka suhlasim. Ale nechapem jak mozte ocakavat od tyraneho, opusteneho psa, ze pri Vasom "uzasnom" teste, mimochom by ma zaujimalo jak to prebieha, nebude zavyjať, prip. robiť niečo, co vam sa bude zdať nezvladnutelne. Cely Vas utulok tu ide tvrdiť, ze my zijeme vo vlastnom svete a nevieme nic o psoch? Tak, ak si myslite, ze nezvladnutelny pes sa sam od seba  stane normalny, mali by ste troska zamyslieť nad sebou, preco by takyto pes nemal dostat sancu na lepsi zivot? S pomocou ludi, ktori by vedeli s nim pracovat apod. Neviem kto ste, aby ste tu hodnotili ktory pes je lepsi a ktory horsi. Ste obycajni pokrytci, hrate sa na to, ze pomahate zvieratam, pretoze umiestnite tie "naj"?

Na zivom zvierati sa odkedy robia operacie? By ma velmi zaujimalo, ci ste myslou v stredoveku. Na Vas vsetkych by som si rada spravila takuto operaciu a pozrela sa co mate v hlave. Banda jedna! Fuj!

Katka

#147 Re: martinsky utulok

2013-03-30 18:41:17

#20: klara - martinsky utulok

No ja neviem, ale mi to príde, že ak by sa podľa tohto postupovalo, tak treba utratiť asi všetky šteniatka, nie? Pretože takmer každé šteňa, ak necháte samé v byte, hocikedy stačí si ho chvíľu nevšímať a už je schopné niečo okúsať... Čo to je za somarinu, že hyperaktívneho psa treba utratiť? Preboha, veď každý pes zo začiatku škrabe, šteká a neviem čo všetko, keď nie je zvyknutý byť sám v byte. A na dôvažok toho, rodinné domy s dvormi neexistujú??? Akože sorry, ale výchova psa je z najväčšej časti odrazom človeka, ktorý daného psa má. Sama mám doma momentálne 5 mesačné šteniatko z útulku a jasné, že občas niečo vyparatí, ale nejdem sa z toho zblázniť, vyhreším ho a nabudúce to neurobí. Dala by som utratiť skôr toho hajzlíka, ktorý toto dovolí a aj každého, čo o tom už dávno všetko vedel a prizeral sa tomu! A keď už sme pri tom, ľudia by si ani deti nemali robiť, nie? Veď tie tiež lezú na nervy susedom, keď plačú a ničia všetko okolo seba. Sorry, ale príde mi to celé choré!!!

vytočená !!!

#152 Re: martinsky utulok

2013-04-27 09:12:17

#20: klara - martinsky utulok

tohle je teda ale debilita !!!!! pes vyje, tak šup ho zabít, co potom teda mimino, který mi celé noci prořve tak, že to musí rušit i sousedy? vy byste to určitě rychle vyřešila, že???????

Lenka

#167 Re: martinsky utulok

2014-04-02 21:01:45

#20: klara - martinsky utulok

Je jasne, ze o dobrom sa hovori menej, bohuzial...

Ale faktom je, ze... Si velmi hyperaktivna, ked sa tu takto rozpisujes (par-krat aj to iste dookola), tvoj nazor mozeme pre nas na "opacnom brehu rieky" nazvat obtazujuci, "demolujes" spravnu pracu ludi a asi nie si ani dobrym clovekom... A asi by si nechcela byt v kozi tych zvierat. Obhajujes nieco, co by si si s nimi za nic na svete nevymenila!